slawa.cap slawa.cap komentáře u knih

Černý dům Černý dům Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Černý dům dům se mi líbí víc než Talisman. Je víc dospělý, víc temný, míň naivní. Dokázal jsem se s příběhem víc ztotožnit. I když to byla už několikátá kingovka kterou jsem přečetl, pořád mě udivuje jak rád King ubližuje dětem. Příběh mě dokázal poměrně často překvapit a opravdu nedočkavě jsem očekával další vývoj, i když téměř od první zmínky mi bylo jasné, kdo je záporák.

17.12.2017 5 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Ke knížce jsem se dostal díky spojitosti s Temnou věží. Číst ji před dvaceti lety, asi bych se bavil víc, takhle mi přišla trochu zdlouhavá, hlavně ve spálených pustinách a někdy jsem se přistihl, že se nesoustředím a ani moc nebavím. Na druhou stranu začátek Jackovi cesty a část s Vlkem mě moc bavila. Nemůžu říct, že je knížka slabší, než ostatní Kingovo dílo, ale jen jsem ji četl ve špatném věku.

17.12.2017 4 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Můj druhý horor od Kinga, i když horor. První půlka mi moc děsivá nepřijde, spíš záhadná - proč se to děje. Druhá část už je strašidelnější, ale nemůžu říct, že bych se bál, spíš jsem byl slušně napjatý a čekal další vývoj. Samotné rozuzlení a s ním cesta na Původní hnízdiště už byla nervy drásající. Zato úplný závěr vypadá jak kdyby autorovi došel papír a musel ho co nejvíc zkrátit.

17.12.2017 4 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Z mého pohledu lepší než Drákula. Spíš drama a psychologie mezi "otcem" a zavrženým "synem" než horor.
I když jak říká agent Franks - Shelleyová z něj udělala celkem měkotu :)

Dracula Dracula Bram Stoker

Nemůžu si pomoct, a určitě je to dobou vzniku, ale některé pasáže mi přijdou jako z románu Jane Austinové. Z dnešního pohledu až neuvěřitelně naivní, příliš čisté a až příliš rychle vznikající pravá a důvěryhodná přátelství. Nemůžu a ani nechci zpochybnit přínos a kultovost díla, ale nedokážu příběhu tak úplně věřit.

16.12.2017 4 z 5

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Až nezvykle dospělý prequel k "Mládí v hajzlu". Při čtení jsem myslel, že C.D. opustil tvorbu obscénního humoru, naštěstí ke konci knihy není skoro rozdíl mezi tímto dílem a původní sérií.

Neschopnost Neschopnost Rob Grant

Nejlepší kniha od tvůrců Trpaslíka. Když jsem ji četl poprvé, lidi v autobuse se na mě dívali jak na magora :)
Bohužel knihu jsem půjčil kamarádce a už ji víckrát neviděl.
Někdy mám pocit, že knihu používají jako manuál v Bruselu

Špeky Špeky Rob Grant

Humor jako z Trpaslíka ze součastnosti a v téměř běžných situacích. Sympatické a místy až nenápadné proplétání příběhů všech tří aktérů.

Kolonie Kolonie Rob Grant

Kniha, tak vtipná, že až přestává bavit. Podle mě, nejslabší kniha dua Grant-Nailor.

16.12.2017 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Poslouchal jsem jako audioknihu. Ke knize mě dovedla Temná věž. Moje snad první hororová knížka. Má perfektně vygradovanou atmosféru. Poslouchal jsem ji při práci a když mi, při jedné obzvlášť napínavé scéně, za oknem za zády projel náklaďák přes kanál, myslel jsem, že si budu muset jít vyměnit spodní prádlo.

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Poslouchal sem jako audioknihu a absolutně mě uchvátila, i když jsem si od toho moc nesliboval. Hrozně mě mrzelo, když kniha skončila a já nevěděl co bylo dál...

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Musím říct, že ze začátku jsem se hodně špatně orientoval. I přes to se mi děj líbil ale podle náznaků jsem tam čekal trochu víc sexu. Děj jsem absolutně nepředpokládal, a když už, tak došlo stejně ke zvratu, a konec mě naprosto zaskočil - asi jsem stejnej hňup jako Longin.

15.12.2017 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Nejslabší díl Bratrstva krve. Podle mě jedna opravdu velká logická chyba v návaznosti, ale to se u prequelů stává. Navíc je tam málo Kotletova humoru.

15.12.2017 3 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Úžasná knížka, myšlenkou mi hodně připomíná film Blade Runner a Kulhánkovo Stroncium. Má spád jako všechna Kotletova díla a čekám jestli se někdy rozvine do série.

15.12.2017 5 z 5

Bubny, holky a nebezpečný koláč Bubny, holky a nebezpečný koláč Jordan Sonnenblick

Snad nejemotivnější knížka jakou jsem kdy četl. Četl jsem ji snad 10x a pokaždé mám na krajíčku. Byl bych rád kdy u nás někdo vydal i druhý díl "After Ever After" Dospěl jsem k tomu že, je to má nejoblíbenější kniha
Edit: jsem rád, že nejsem jediný, kdo tenhle skvost četl