SknihouVrukách SknihouVrukách komentáře u knih

Bez teba to nie je ono Bez teba to nie je ono Jenny Han

Kniha je pokračovaním knihy Povedz, že ma miluješ. Kniha Povedz, že ma miluješ bola pre mňa oddychovka a Bez teba to nie je ono tiež. Akurát sa mi zdalo trošku slabšia, taký typický druhý diel. Strašne sa mi v knihe páči prostredie. Jenny Han vie veľmi dobre písať, má taký ten "čtivý" štýl písania. Postavy boli fajn, ale neboli moje obľúbené. Hlavná hrdinka bola dosť iná ako v jednotke. Dosť mi vadilo skákanie z prítomnosti do minulosti. Začiatok je taký smutnejší.

28.04.2019 4 z 5

Nežná zem Nežná zem Sita Brahmachari

Knihu som čítala dosť dlho a dosť sa mi páčila. Kniha nebola zlá, ale nie je mojím favoritom od Sity Brahmachari. Páči sa mi, že autorka dokáže podať mladším čitateľom vážne témy, ktoré knihu robia reálnou. Obľúbila som si postavy, ale v knihe mi dosť chýbala postava Miri. V knihe mi prišla jedna vec dosť nelogická (poviem vám o nej viac zajtra v instastories). Prvá polovica knihy mi prišla dosť slabá. Našťastie v druhej polovici sa kniha rozbehla.

18.04.2019 4 z 5

Doslova Doslova Lucy Keating

Z knihy som sklamaná. Námet bol dobrý, bohužiaľ to autorka pokazila.????

13.04.2019 3 z 5

Vymyslela som si ťa Vymyslela som si ťa Francesca Zappia

Kniha ma veľmi prekvapila. Začiatok bol slabší, ale potom sa to rozbehlo a ja som hltala každú stranu. Obľúbila som si hlavné postavy aj vedľajšie postavy. "Mystery" línia tam nemusela byť, ale bolo to fajn osvieženie deja. Koniec bol podarený, knihu vám odporúčam.

27.03.2019 5 z 5

Karambol Karambol Enja Rúčková

Od knihy Karambol som veľa neočakávala a bola som príjemne prekvapená. Kniha sa rýchlo čítala. Hlavná hrdinka bola občas otravná. Dej bol celkom plytký, od začiatku som vedela ako to dopadne. Najviac ma bavila časť z lyžiarského, tá druhá veľmi nie. 3,5*/5*

21.03.2019 4 z 5

Toto je celá pravda Toto je celá pravda Lygia Day Peñaflor

Kniha ma zaujala svojou obálkou a oriezkou. Keď som ju začala čítať upútal ma originálny dej, ktorý často v YA nenájdete. Kniha sa zameriava na psychológiou postáv a je písaná formou SMS, mailov a rozhovorov. Vďaka štýlu písania sa kniha rýchlo čítala. Je super, že v knihe je ponaučenie, že mať idola môže byť nebezpečné. Škoda, že dej nebol veľmi akčný a občas mi prišlo, že stojí na jednom mieste. Chýbal mi aj väčší popis postáv.

21.03.2019 4 z 5

Diamant z temnoty Diamant z temnoty Jeanne DuPrau

Kniha má nebavila, prišlo mi, že autorka už nevie o čom má písať. Bolo to strašne predvídateľné. Odhodlá som skoro všetko čo sa stalo na konci. Od knihy som dosť očakávala, lebo prvá dva diely boli fajn. Je to fakt škoda. Očakávala som nejaký super záver série a to sa bohužiaľ nestalo.

14.03.2019 3 z 5

Zavri oči a snívaj Zavri oči a snívaj Lucy Keating

Kniha Zavri oči a snívaj sa mi páčila. Prvá polovica bola slabšia,ale tá druhá bola super. V knihe boli sympatické postavy. Na konci som očakávala väčšie rozuzlenie fantasy stránky.

06.03.2019 4 z 5

Ľalie a vzdušné zámky Ľalie a vzdušné zámky Sonja Kaiblinger

Pred pár dňami som dočítala knihu Ľalie a vzdušné zámky. Bolo to trošku slabšie ako prvý diel. Na konci mi prišlo, že autorka nevie o čo chce písať a do deja vložila zbytočné dejové línie

28.02.2019 3 z 5

Veštkyňa z Yonwoodu Veštkyňa z Yonwoodu Jeanne DuPrau

Najslabšia kniha z celej série. Veľmi ma nebavila a bolo v nej málo akcie. Koniec bol dosť divný.

13.02.2019 3 z 5

Vesnice Sparks Vesnice Sparks Jeanne DuPrau

Zo začiatku sa tam opakovala stále to isté. Druhá polovica sa mi páčila viac. Očakávala som nejaké Wau ma konci a to sa bohužiaľ nestalo. Knihe dávam 3,5*/5*.

27.01.2019 4 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Gabriella Poole

Začiatok bol dosť nudný a myslela som si, že takáto bude celá kniha. Našťastie druhá polovica bola plná prekvapení a napätia. Kniha sa čítala rýchlo.

20.01.2019 4 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Príbeh ma nezaujal a štýl písania mi nesadol. 1.polovica knihy ma vôbec nebavila. Do knihy som sa začítala asi na 120 strane. Príbeh je dosť zamotaný,kniha je určená pre deti od 10 rokov,myslím si,že dej nepochopia. 2.polovica bola lepšia a akčnejšia. 3,5*/5*

28.12.2018 4 z 5

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

Krásna romantická kniha. Začiatok bol slabší,ale koniec to vynahradil.

21.12.2018 5 z 5

Nebezpečné putá Nebezpečné putá Gabriella Poole

Určite bola kniha lepšia ako prvý diel,ale mne tam stále niečo chýbalo. Séria je celkom klišé a knih na podobný spôsob je veľa.

21.12.2018 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

Kniha bola lepšia ako prvý diel. Na to, že Alchymista ma nebavil, tak toto ma strašne bavilo. 4,5*/5 *

09.12.2018 5 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Námet bol dobrý, ale autor to pokazil. Miestami to bolo dosť nudné. A ten koniec?? Ten radšej nekomentujem.

23.11.2018 3 z 5

Barevné vody Barevné vody Tanya Stewner

Milá oddychovka.

02.10.2018 4 z 5

Dievča iného chlapca Dievča iného chlapca Silvia Demovičová Jezerská

Po Lete s Alexadrom som očakávala milú letnú oddychovku. Kniha sa už síce neodohráva v Starej Vsi, ale aj tak ma kniha veľmi bavila. Neviem sa rozhodnúť, ktorá časť je lepšia, lebo obidve sú skvelé. Prvý diel bol dosť optimistický, ale tento bol nabití zvratmi. Myslím si, že táto séria by si zaslúžila viac čitateľov, keďže je strašne super.

28.08.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tajomná komnata je jeden z mojich najobľúbenejších dielov a aj druhýkrát som si to veľmi užila. Rowlingová je jedna z tích autoriek, ktoré vytvorili geniálny nový svet, kde všetko do seba zapadá. Ani teray mi veľmi osobnosť Harryho nesadla, ale napriek tomu som si obľúbila veľa iných postáv. Samozrejme sa tu objavili, niektoré časti, ktoré ma úplne nebavili, ale bolo tu viac scénach, ktoré ma bavili. Jednoducho každý si musí musí prečítať HP.

28.08.2018