Doslova

Doslova https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357183/mid_doslova-j2c-357183.jpg 3 88 28

Ľúbostný príbeh dvoch mladých ľudí sa odohráva na hranici reality a literárnej fikcie... Annabellin život bol vždy dokonalý s veľkým D. Ale iba do chvíle, kým k nim do školy nezavíta slávna spisovateľka Lucy Keatingová, ktorá tvrdí, že je len hlavnou hrdinkou jej príbehu, že je postavou, ktorú sama vytvorila. Ukáže sa, že Lucy hovorí pravdu a že celý Annabellin život je v jej rukách a bude sa vyvíjať tak, ako sa pani spisovateľke zachce. Lenže ona odmieta žiť život, ktorý jej niekto nalinajkoval. Preto sa snaží nájsť spôsob, ako napísať svoj vlastný príbeh, chce vziať svoj život do vlastných rúk a bojovať za chlapca, ktorého má rada. Podarí sa jej to, alebo bude mať Lucy posledné slovo?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (SK)

Literally , 2017

Littlemonday
17.12.2022 2 z 5

Psáno životem - Lucy Keatingová

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Recenze:

Dostal se ke mně YA románek, který se mi klidně mohl vyhnout. Většinou jsem u knížek pro dospívající v nostalgické náladě a často je zhltnu na jeden zátah.
Bohužel u tohoto dílka jsem se k dočtení musela dost nutit.
Nápad na zápletku byl skvělý, ale prokousávala jsem se nekonečně dlouhým a nudným fňukáním hlavní hrdinky AB. Kdybych se náhodou začala příiš bavit, byl pro mě připraven naprosto šílený překlad, text plný chyb a překlepů… No hrůza.
Nebýt toho, že autorka vymyslela něco, co pro mě bylo premiérou, tak jsem knihu odložila.

2/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

BlueberryMuffin
31.07.2022 3 z 5

Taková klasická obyčejná oddechovka, co jsem si přihodila do košíku, protože zrovna byla za levno. Ale dobře napsáno a možná paradoxně mě díky tomu trklo něco ohledně psaní, co by mělo být přitom základní, takže mě nakonec mile překvapila.

Nula.nula.nic
13.05.2022 2 z 5

Kniha zakoupena v akci jako bonus k nákupu.
Nic moc jsem nečekala, jen slabší oddechovku. A přesně to jsem i dostala. Zajímává svým pohledem na věc, napsána obstojně a celkem milý romantický příběh. Nebyla jsem nijak zklamána, jako "přestávka na vydechnutí mysli" mezi jinými fungovala skvěle. :-)

Nula.nula.nic
13.05.2022 2 z 5

Kniha zakoupena v akci jako bonus k nákupu.
Nic moc jsem nečekala, jen slabší oddechovku mezi jinými knihami. A přesně to jsem i dostala. Zajímává svým pohledem, napsána průměrně. Nebyla jsem nijak zklamána, jako "přestávka na vydechnutí mysli" mezi jinými fungovala skvěle. :-)

Ellie287
06.04.2022 4 z 5

Knížku jsem kupovala online a nějak jsem si nevšimla, že se jedná o "young adult", tak jsem pak měla trošku překvápko. Ale nakonec to byla velmi příjemná oddechovka před spaním. Celý příběh rychle ubíhá, je to jednoduché čtení. Nakonec dávám 4*, protože v 17-ti bych byla nadšená (hlavní hrdinka má 17).

Lenka2533
22.02.2022 4 z 5

Vůbec nic jsem od toho nečekala, ale velmi mě to překvapilo. Fakt jsem nečekala, že se mi to bude tak líbit. Skvělá oddechovka se skvělým nápadem. Dávám 4,5 ⭐

ErčaV.
23.09.2021 4 z 5

Kniha měla opravdu zajímavé téma. Je to dobrá oddechovka a pěkně se čte.

Ella161
19.06.2021 3 z 5

Hm… autorka měla fakt skvělý nápad, jak příběh vůbec pojmout. Bylo zajímavé číst o tom, jak sama o sobě ve svém příběhu píše, a jak se AB vůbec vypořádala s tím, že její život je vlastně jen fikce (Dává to smysl? Já to pořádně neumím vysvětlit, ale když si přečtete anotaci, tak všechno pochopíte). Děj byl opravdu super, protože každou kapitolu se mohlo něco změnit a moc se mi líbilo, jak autorka pěkně popsala pocity hlavní hrdinky. Třeba to zoufalství bylo skoro hmatatelné. Navíc mi AB připadala jako někdo, kdo skutečně žije. Nepřipadlo mi, že by to byla jen fiktivní postava v knize.

Když už zmiňuji AB, tedy hlavní hrdinku, tak bych jí mohla trochu popsat. Ona byla opravdu posedlá plánováním. Musela mít všechno do detailu a na věci (události) měla dokonce vybrané barvičky, a tím si pak různé úkoly či akce podtrhávala v kalendáři. Takže jo, měla všechno super organizované a jakmile přišel nějaký zvrat, cítila se dost nesvá a nevěděla, co si počít. Je to taková ta klasická hlavní hrdinka, která dostává samé jedničky a je docela nevýrazná. Ale nechyběl jí sarkasmus a smysl pro humor, čímž si mě získala.

Ještě jeden podstatný fakt a možná trochu SPOILER (takže odsud nečtěte, pokud si nechcete zkazit "překvapení"). V knize se vyskytuje milostný trojúhelník. Ten vážně nesnáším. V knihách mi hrozně vadí a když třeba z anotace vyplývá, že tam má být, tak knihu většinou odkládám. Nevím proč, ale prostě to nesnáším. Možná to bude tím, že mě vždy štve, jak je hlavní hrdinka nerozhodná. Jeden den jde na rande s jedním a další druhým. Tohle fakt NE. Každopádně tady mi ani tak nějak nevadil. Jasně, štvalo mě, že byla AB nerozhodná (jak jinak), ale dokázala jsem to překousnout. Oba kluci byli fakt fajn a oblíbila jsem si je. Jednoho více, samozřejmě. A tomu jsem fandila od začátku do konce.

Takže…. knihu doporučuji! Nebylo to žádné wow, ale ani žádný propadák. Je to skvělá oddechovka na teplé dny, jako máme teď.

Charmedka
02.05.2021 3 z 5

Noo, téma zajímavé, ale naprosto nevyužitý potenciál. Postavy hrozně nesympatické, i samotná autorka je protivná a celé to bylo velmi nucené. Pochopitelně, Lucy dává rázně najevo, kdo je pánem a příběh je tím pádem prvoplánový, ale i tak si dle mého s ním mohla více pohrát.

Kdyby mi bylo víc jak o půlku méně, tak asi budu nadšená. Je to jednoduché čtení, romantiky obsahuje tak akorát a celé to působí snově, ale jak říkám, za sebe můžu doporučit pouze pro mladé čtenářky. Slabší průměr.

Lucuschka
13.04.2021 3 z 5

Pro mladší ročníky, značka ideál.
Kdo si někdy nepomyslel, zda jeho život neřídí někdo jiný, popř. že některé situace jsou až absurdní...
Zde se hlavní hrdinka vzepře "osudu" ve formě spisovatelky a snaží se dokázat, že zvládne žít po svém.

kuky921
02.04.2021 3 z 5

Sladká, červená knihovna. Škoda, kdyby se to pojalo trochu jinak, mohl by to být humoristický román. Takové tahání kočky s myší. Bohužel takto mě to moc nebavilo.

ZNellyZ
24.03.2021 3 z 5

Kdybych byla mladší, asi by mě kniha bavila více. Námět na knihu dobrý, ale hlavní hrdinka by občas potřebovala pár facek. Stejné antipatie získala i postava Willa, který mi prostě taky nešel pod kůži. Celkově to hodnotím jako průměr, ale možná by si to zasloužilo i o hvězdu méně.

Damonka12
27.10.2020 3 z 5

Průměrný příběh v žánru YA.

YA-girl
05.05.2020 3 z 5

Jak bylo řečeno níže - skvělý nápad, ale nevyužitý. Příběh se tak jaksi unyle táhnul předpokládaným směrem, žádný zvrat, žádné překvápko. Celkově mi to přišlo příliš sladké, a ještě do toho autorka pořád dokola roubovala moudro "je důležité žít svůj život po svém"... (Ne že by to byla hloupá rada! Ale na můj vkus to tam bylo vkládáno až moc okatě, jako aby kritikové mohli napsat, že "nedržíte v rukou obyčejnou YA romanci, ale knihu odhalující hluboké poučení"...)

kacenkaaa
03.01.2020 3 z 5

Kniha mi přišla až moc zdlouhavá a podle mě autorka dostatečně nevyužila potenciál nápadu.

Nikol22
16.12.2019 4 z 5

Tahle kniha byla moc pěkná. Chtěla jsem nějakou oddechovku, protože čtu pořád detektivky a podobné knihy, ve kterých je plno akce. Bavila mě již od začátku a hlavní hrdinku jsem si hrozně oblíbila. Příběh byl skvěle promyšlený, mě samotnou by to třeba nenapadlo, takže smekám před autorkou. Doporučuji všem, kteří potřebují něco na odlehčení a nevadí jim romantika.

JointlieKat94
10.11.2019 3 z 5

4*- Za originální námět a celkem poutavé čtení, které bylo spíše prvoplánované, ale hezké, chytlavé, odpočinkové.

Vlastně jsem asi podobnou knihu nikdy nečetla. Propojený svět mezi spisovatelem a jeho hlavním hrdinou. Bylo to hezké.

Annabell zjistí, že je hlavní postavou v knize, náhle přijde do školy nový, dokonalý kluk, náhle se "zamiluje" do nejlepšího kamaráda svého bratra.. a rozhodne se jít svou cestou.

Bylo to hezké a moc dobře se mi to četlo.

knihomolka27
18.08.2019 3 z 5

Nejlepší na knize byl asi její netradiční námět.Strašně se mi líbilo jak se Anabel rozhodla, že si nenechá diktovat svůj život i přes to, že si autorka myslela jak není ten anabelin příběh , který stvořila dokonalý. Hold i to co je dokonalé nemusí být pro nás to nejlepší.Samozřejmě , že si stejně nikdo, ani sami postavy nebyly jisté jestli i to co považovaly za vzpouru proti autorce náhodou není to, co už měly stejně dávno předepsané, což bylo v příběhu tajemné a zajímavé. Bylo tam hodně klišé, ale dohromady s námětem celé knihy to dávalo smysl a zapadalo to tam skvěle, jako něco co tam být muselo, protože autorka, která psala Anabel psala hlavně klasické romantárny. Vtipné bylo jak si z těchto klišoidních romantických situací dělaly postavy, kterých se to týkalo hlavně u konce srandu.

Kristý1909
25.06.2019

Kniha se mi moc nelíbila. Čekala jsem od toho trochu víc. Hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická a musela jsem se přemáhat k tomu, abych knihu dočetla. Dreamologie se mi líbila teda víc.

Malíček
27.04.2019 2 z 5

Z knihy jsem velice zklamaná. Námět na příběh byl dobrý, s tím souhlasím, ale autorka ho nedokázala pořádně "uchopit" a zpracovat. Bohužel se mi tohle nelíbilo.
Hlavní hrdinka mi navíc byla nesympatická a během čtení mi pěkně lezla na nervy. Z celého děje jsem byla také občas zmatená a znuděná.
Nevím, jak s předchozí autorčinou knihou, ale Psáno životem bohužel nemohu doporučit. I když mě to moc mrzí, protože obálka se opravdu povedla a v domácí knihovně vypadá tohle dílko moc dobře.