Doslova

Ľúbostný príbeh dvoch mladých ľudí sa odohráva na hranici reality a literárnej fikcie... Annabellin život bol vždy dokonalý s veľkým D. Ale iba do chvíle, kým k nim do školy nezavíta slávna spisovateľka Lucy Keatingová, ktorá tvrdí, že je len hlavnou hrdinkou jej príbehu, že je postavou, ktorú sama vytvorila. Ukáže sa, že Lucy hovorí pravdu a že celý Annabellin život je v jej rukách a bude sa vyvíjať tak, ako sa pani spisovateľke zachce. Lenže ona odmieta žiť život, ktorý jej niekto nalinajkoval. Preto sa snaží nájsť spôsob, ako napísať svoj vlastný príbeh, chce vziať svoj život do vlastných rúk a bojovať za chlapca, ktorého má rada. Podarí sa jej to, alebo bude mať Lucy posledné slovo?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357183/big_doslova-j2c-357183.jpg 3.163
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Ikar (SK)

Literally, 2017

Kniha Doslova

ErčaV.

Kniha měla opravdu zajímavé téma. Je to dobrá oddechovka a pěkně se čte.

Ella161

Hm… autorka měla fakt skvělý nápad, jak příběh vůbec pojmout. Bylo zajímavé číst o tom, jak sama o sobě ve svém příběhu píše, a jak se AB vůbec vypořádala s tím, že její život je vlastně jen fikce (Dává to smysl? Já to pořádně neumím vysvětlit, ale když si přečtete anotaci, tak všechno pochopíte). Děj byl opravdu super, protože každou kapitolu se mohlo něco změnit a moc se mi líbilo, jak autorka pěkně popsala pocity hlavní hrdinky. Třeba to zoufalství bylo skoro hmatatelné. Navíc mi AB připadala jako někdo, kdo skutečně žije. Nepřipadlo mi, že by to byla jen fiktivní postava v knize.

Když už zmiňuji AB, tedy hlavní hrdinku, tak bych jí mohla trochu popsat. Ona byla opravdu posedlá plánováním. Musela mít všechno do detailu a na věci (události) měla dokonce vybrané barvičky, a tím si pak různé úkoly či akce podtrhávala v kalendáři. Takže jo, měla všechno super organizované a jakmile přišel nějaký zvrat, cítila se dost nesvá a nevěděla, co si počít. Je to taková ta klasická hlavní hrdinka, která dostává samé jedničky a je docela nevýrazná. Ale nechyběl jí sarkasmus a smysl pro humor, čímž si mě získala.

Ještě jeden podstatný fakt a možná trochu SPOILER (takže odsud nečtěte, pokud si nechcete zkazit "překvapení"). V knize se vyskytuje milostný trojúhelník. Ten vážně nesnáším. V knihách mi hrozně vadí a když třeba z anotace vyplývá, že tam má být, tak knihu většinou odkládám. Nevím proč, ale prostě to nesnáším. Možná to bude tím, že mě vždy štve, jak je hlavní hrdinka nerozhodná. Jeden den jde na rande s jedním a další druhým. Tohle fakt NE. Každopádně tady mi ani tak nějak nevadil. Jasně, štvalo mě, že byla AB nerozhodná (jak jinak), ale dokázala jsem to překousnout. Oba kluci byli fakt fajn a oblíbila jsem si je. Jednoho více, samozřejmě. A tomu jsem fandila od začátku do konce.

Takže…. knihu doporučuji! Nebylo to žádné wow, ale ani žádný propadák. Je to skvělá oddechovka na teplé dny, jako máme teď.

Charmedka

Noo, téma zajímavé, ale naprosto nevyužitý potenciál. Postavy hrozně nesympatické, i samotná autorka je protivná a celé to bylo velmi nucené. Pochopitelně, Lucy dává rázně najevo, kdo je pánem a příběh je tím pádem prvoplánový, ale i tak si dle mého s ním mohla více pohrát.

Kdyby mi bylo víc jak o půlku méně, tak asi budu nadšená. Je to jednoduché čtení, romantiky obsahuje tak akorát a celé to působí snově, ale jak říkám, za sebe můžu doporučit pouze pro mladé čtenářky. Slabší průměr.

Lucuschka

Pro mladší ročníky, značka ideál.
Kdo si někdy nepomyslel, zda jeho život neřídí někdo jiný, popř. že některé situace jsou až absurdní...
Zde se hlavní hrdinka vzepře "osudu" ve formě spisovatelky a snaží se dokázat, že zvládne žít po svém.

kuky921

Sladká, červená knihovna. Škoda, kdyby se to pojalo trochu jinak, mohl by to být humoristický román. Takové tahání kočky s myší. Bohužel takto mě to moc nebavilo.

ZNellyZ

Kdybych byla mladší, asi by mě kniha bavila více. Námět na knihu dobrý, ale hlavní hrdinka by občas potřebovala pár facek. Stejné antipatie získala i postava Willa, který mi prostě taky nešel pod kůži. Celkově to hodnotím jako průměr, ale možná by si to zasloužilo i o hvězdu méně.

Damonka12
27.10.2020

Průměrný příběh v žánru YA.

Suzanne07
23.07.2020

Čekala jsem od toho asi něco víc, ale nebylo to tak špatné. Taková celkem hezká, průměrná kniha.