Skawin Skawin komentáře u knih

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Knížku jsem už četla podruhé a dá se říct, že změnila můj pohled na komunikaci s dětmi. Ne že bych byla nějak autoritativní, spíš jsem zde našla "návod" jak být sama sebou a přitom být dětem partnerem. Díky páni autoři! Doporučuji všem rodičům - dle mého je takováto výchova způsob, jak změnit naši mentalitu.

02.10.2012 5 z 5

Horké i studené Horké i studené Ellery Queen

S Ellery Queenem jsem se seznámila u detektivky Tajemství kovového domu - ta se mi moc líbila a tak jsem zkusila i
Horké i studené. Román mě nezklamal - je to napínavý, i když lehce předvídatelný příběh.

24.09.2012 4 z 5

Nevěsta z Inverness Nevěsta z Inverness Arnette Lamb

Nejsem fanouškem romantických knih, ale musím vyzdvihnout jazyk a stylizaci tohoto románu. Co se týče děje, tak to už je trochu horší, ale nějak příliš mě nezklamal, počítala jsem s tím, když jsem ji začala číst. Kdo má romance a love story rád, mohu knihu doporučit.

30.08.2012 2 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

I pro mě je tento díl zklamáním. Jak již bylo řečeno v předchozím komentáři (uživatel Saruman) jsou první dvě třetiny knihy nudným vyprávěním, ze kterého jsem měla pocit, že je autor placen od slova. Rozvláčné, nic neříkající věty a někdy i celé strany.. Kdyby to nebyl čtvrtý díl série, určitě bych knihu odložila nedočtenou (což není mým zvykem) Závěrečným rozuzlením si mě autor trochu "udobřil", ale i toto bylo zbytečně dlouhé. Škoda, ale možná až bude Paolini starší, dočkáme se něčeho spisovatelsky vyzrálejšího. V "Poděkování" autor uvádí, že "napsat tento díl bylo to nejtěžší, co jsem v životě udělal" - je to bohužel na knize znát, postrádá lehkost.

26.08.2012 2 z 5

Šakalí léta Šakalí léta Petr Šabach

Povídky se mi velmi líbily. Ovšem trochu si nevím rady s poslední povídkou - Zumf. Možná si ji přečtu znova abych jí "přišla na kloub"

18.08.2012 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Dobře vykreslený příběh o tom, jak může člověka celoživotně zatvrdit ponížení , absence respektu a nenaplněná oboustranná láska.

14.06.2012 5 z 5

Mé dobré město Paříž Mé dobré město Paříž Robert Merle

Ságu Dědictví otců jsem četla před dvaceti lety a dlouho jsem plánovala, že se k ní vrátím. Nejvic se mi zafixoval v paměti právě tento díl Mé dobré město Paříž. Bartolomějská noc i to co jí předcházelo je zde vykresleno opravdu mistrně. Kniha mě znovu nezklamala. Doporučuji všem, koho zajímá toto období francouzských dějin.

14.06.2012 4 z 5

Tichý muž Tichý muž Sandra Brown

Čtivá kniha, kterou jsem přečetla za pár hodin na jeden zátah.Mohu doporučit jako "odlehčené" čtení.

28.03.2012 4 z 5

Palác tisíce koření Palác tisíce koření Claus Cornelius Fischer

Celkem dobrá zápletka a poutavě napsaný příběh

Objevy z biblických časů Objevy z biblických časů Alan Millard

Úžasná kniha, která poodhaluje mnohá tisíce let stará tajemství

13.03.2012 5 z 5

Královské skandály Královské skandály Will Cuppy

Kdo má rád odlehčený a mírně bulvární tón, ten jistě tuto knihu ocení..

Muž z Vinci Muž z Vinci František Jílek

O Leonardu da Vincim se dá v této knize načerpat spousta poznatků - doporučuji k přečtení

13.03.2012 5 z 5

Ztracená pravda Ztracená pravda Bruno Tacconi

Čtivá kniha z období vlády faraona Achnatona. Koho zajímá starověký Egypt - doporučuji

Prokletá pouta Prokletá pouta C. C. Humphreys

Historické romány jsou můj šálek kávy, ale tento je podle mne už trochu moc překombinovaný

13.03.2012 3 z 5

Povídky Povídky Ernest Hemingway

Ernest Hemingway - jeden z mých oblíbených spisovatelů. Co ale tak úplně nemusím jsou jeho povídky z loveckých výprav do Afriky..

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Nemohu říct, že by mě román nějak zvlášť zaujal. Je to asi tím, že humoru Zdeny Frýbové jsem moc nepřišla na chuť.

12.03.2012 3 z 5

Sníh po Velikonocích Sníh po Velikonocích Joyce Carol Oates

Osud si s lidmi často nepříjemně "zažertuje" a tato kniha vypráví o osudu takové jedné rodiny..

12.03.2012 4 z 5

Muži ve stínu Muži ve stínu Thea Leitner

Velmi zajímavé a poučné čtení

12.03.2012 4 z 5

Torzo Torzo Josef Strnadel

Jedna z mála knih, která mě tzv "dostala" a i když jsem ji četla již před téměř deseti lety, připadá mi to jako nedávno...

11.03.2012 5 z 5

Lékař Viktora Lékař Viktora Ota Dub

Kniha boji jednoho lékaře dvacátých let minulého století za kvalitní péči určtě stojí za přečtení

11.03.2012 4 z 5