Ztracená pravda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lékař Nekao má před sebou skvělou kariéru, což si uvědomuje hlavně jeho strýc Šati. Odtrhne svého talentovaného synovce od milované ženy Tamid a nechává ho bloudit světem a získávat nové a nové zkušenosti. Po návratu Nekao dosahuje skvělých úspěchů a vysokého postavení. Ale je možný návrat po pěti letech k jeho bývalé sestře? A jak se vyrovná s politickou situací? Přilne k intrikánským Amonovcům či naivním Atonovcům?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/114224/ztracena-pravda-114224.jpg 4.316
Žánr:
Literatura světová
Vydáno:, Agave
Orig. název:

La verità perduta (1972)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Ztracená pravda

Přidat komentář
Terien
28.03.2016

Jestli se vám líbil Egypťan Sinuhet, tohle se vám bude líbit taky. Aspoň mě to přišlo úplně stejný :). Prosím nebijte mě.
Kniha má 3 hlavní hrdiny: mladého nadějného lékaře, obyčejného ale poctivého dělníka a samotného faraona. Četlo se mi to velmi pěkně,i přes větší počet stránek děj svižně běžel a nikdy jsem se dlouho netrápil.

braunerova
02.09.2015

Pohled na Achnatonovu náboženskou reformu zdola, očima střední třídy, rolníků a vojáků. Kult boha Atona mi hodně připomíná začátky křesťanství - bůh pro všechny, který nemá rád války a je nesnášenlivý k jiným vírám.
Autor se dlouhodobě zajímá o archeologii a starověké civilizace. Příběh se drží historických faktů, pouze v závěru se nechal autor poněkud unést fantazií. Bitva s Chetity a vzpoura a vypálení Achetatonu je literární fikce. Po Achnatonově smrti nastoupil na trůn jeho spoluvládce Smenchkaré.
Kniha má 650 stran a některé pasáže jsou dost zdlouhavé. Bohužel chybí historický doslov.

Skawin
13.03.2012

Čtivá kniha z období vlády faraona Achnatona. Koho zajímá starověký Egypt - doporučuji


Štítky

Egypt historické romány Achnaton - Amenhotep IV.

Autor knihy

Bruno Tacconi

Bruno Tacconi
italská, 1913 - 1986

Podobné knihy

Kniha Ztracená pravda je:

v Přečtených23x
v Doporučených2x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit2x