Ztracená pravda

Lékař Nekao má před sebou skvělou kariéru, což si uvědomuje hlavně jeho strýc Šati. Odtrhne svého talentovaného synovce od milované ženy Tamid a nechává ho bloudit světem a získávat nové a nové zkušenosti. Po návratu Nekao dosahuje skvělých úspěchů a vysokého postavení. Ale je možný návrat po pěti letech k jeho bývalé sestře? A jak se vyrovná s politickou situací? Přilne k intrikánským Amonovcům či naivním Atonovcům?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/114224/ztracena-pravda-114224.jpg 4.316
Literatura světová
Vydáno:, Agave

La verità perduta (1972)

Kniha Ztracená pravda

Terien
28.03.2016

Jestli se vám líbil Egypťan Sinuhet, tohle se vám bude líbit taky. Aspoň mě to přišlo úplně stejný :). Prosím nebijte mě.
Kniha má 3 hlavní hrdiny: mladého nadějného lékaře, obyčejného ale poctivého dělníka a samotného faraona. Četlo se mi to velmi pěkně,i přes větší počet stránek děj svižně běžel a nikdy jsem se dlouho netrápil.

braunerova
02.09.2015

Pohled na Achnatonovu náboženskou reformu zdola, očima střední třídy, rolníků a vojáků. Kult boha Atona mi hodně připomíná začátky křesťanství - bůh pro všechny, který nemá rád války a je nesnášenlivý k jiným vírám.
Autor se dlouhodobě zajímá o archeologii a starověké civilizace. Příběh se drží historických faktů, pouze v závěru se nechal autor poněkud unést fantazií. Bitva s Chetity a vzpoura a vypálení Achetatonu je literární fikce. Po Achnatonově smrti nastoupil na trůn jeho spoluvládce Smenchkaré.
Kniha má 650 stran a některé pasáže jsou dost zdlouhavé. Bohužel chybí historický doslov.

Skawin
13.03.2012

Čtivá kniha z období vlády faraona Achnatona. Koho zajímá starověký Egypt - doporučuji

Egypt historické romány Achnaton - Amenhotep IV.

Autor knihy

Bruno Tacconi