šipek šipek komentáře u knih

Šachy pod sopkou Šachy pod sopkou Håkan Nesser

Tak musím říct tato kniha nenaplnila mé očekávání. Dávám lepší tři hvězdičky. Celou dobu se nic moc neděje, vyšetřování se nepohne z místa. No a na závěr se vše rychle vyřeší. Za klad považuji, že vše bylo vyřešeno a objasněno.

20.02.2023 3 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Tak již máme covid i v knihách. Musíme si na něj zvyknout již všude, prostě to patři k dnešnímu světu. Na knihy tohoto autora se vždy moc těším a moc si je užívám. Zde mě trošku zklamalo téma knihy, zdálo se mi takové dost nepravděpodobné. Na můj vkus jsem se dost brzo dozvěděl pachatele. No a otevřený konec co k tomu říct jen to, aby by již další díl na pultech knihkupectví.

15.02.2023 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tak dost bylo románů pro ženy, teďka musím již sáhnout po pořádné detektivce. Na mě to bylo dost zdlouhavé , ale závěr knihy byl pravdivý, úplně ze života jak to opravdu je. Epilog jsem si dokonce přečetl vícekrát.

08.02.2023 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak v první řadě mě zaujalo kolik je zde komentářů k této knize. To je teda čtenářů. Tak musím říct, že se to četlo velice dobře a příběh přinesl každou chvilku nové překvapení. Co postava to nějaké tajemství, prostě jak je to i v životě. Za mě to ale na pět hvězdiček nebylo.

06.02.2023 4 z 5

Smrtící skalpel Smrtící skalpel Tess Gerritsen

Tak za mě nejslabší kniha od této autorky. Je to čtivé, ale to je tak všechno. Taková červená knihovna.

27.01.2023 3 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Dobrý psychologicky thriller. Kniha je plná zvratů a překvapení. Nejlepší je asi přečíst knihu na jeden zátah. Jinak by se mohl čtenář v knize pomalu ztratit. Je to tak trochu i sci-fi. Realita a virtuální svět se v knize prolínají. Čtenář musí být neustále ve střehu.

23.01.2023 4 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Tak trošku jiný Weaver než jsem byl zvyklý. Tento díl u mě na pět hvězdiček nebyl.

23.01.2023 4 z 5

Hlavní podezřelá Hlavní podezřelá Tess Gerritsen

Četl jsem daleko lepší knihy od této autorky. Dost překlepů v knize, ale za to autorka nemůže. Takové pohodové čtení na dovolenou.

12.01.2023 4 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Moc zajímavý a dobrý thriller, kniha je čtivá a přehledná. Čtenář se v ději neztrácí a čte a čte jednu stránku za druhou. Já ubírám jednu hvězdičku za závěr knihy, zdálo se mi to trošku překombinované. Jinak vřele doporučuji.

12.01.2023 4 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

Za mě velice dobrá série. Kdo má rád psychologické thrillery tak tuto knihu vřele doporučuji. Pomaličku vše do sebe zapadá, sám jsem nevěděl co je lež a co je pravda. Vše se postupně vysvětluje a závěr je wau.

03.01.2023 5 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Tak tento díl jsem již ani neočekával. Série graduje do finále. Jak jsem se zde dočetl tak zbývá poslední díl. Pro to opět otevřený konec knihy. Doufám, že nebudeme tak dlouho čekat jak na tento díl. Za mě skvělá série, jedna z nejlepších jakou jsem četl. Nelze než doporučit.

27.12.2022 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tak tato série se čte úplně sama. ani bych neřekl, že jsem již dočetl 6 díl. Dvě dějové linie, které zdánlivě spolu nesouvisí a hle ono všechno souvisí se vším. Ani se mi nechtělo knihu odložit. Těším se na další pokračování.

22.12.2022 5 z 5

Falešná svědkyně Falešná svědkyně Karin Slaughter

Tak má oblíbená autorka opět nezklamala. Moc dobře napsaný psychothriller. Dvě sestry a každá úplně jiný život v odlišném prostředí. Můžu jen doporučit milovníkům tohoto žánru.

21.12.2022 5 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Za mě velice, velice dobrá detektivka. Moc dobře napsaná kniha, žádné krutosti, jen trošku pomalejší začátek. Vše do sebe zapadalo, jen jsem nedokázal odhadnout kdo za vším stojí. Pro mě to bylo překvapení.

09.12.2022 5 z 5

Kníže Smrt Kníže Smrt Dominik Dán

Jednou za čas sáhnu po knize od tohoto autora a nikdy se nezklamu. Pohodové čtení plné humorných hlášek.

30.11.2022 4 z 5

Zákon neviny Zákon neviny Michael Connelly

Za mě průměrný detektivní román opravdu jen ze soudního prostředí. Trošku mě zklamal úplný závěr knihy. Má druhá kniha z této série, zase se někdy k případům Mickey Hallera vrátím.

21.11.2022 4 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Za mě o trochu slabší díl jako Šedý muž. Kniha čtivá plná napětí. Na chvilku jsem utekl od mého oblíbeného žánru detektivek a zase se k němu hned vracím. Na zpestření dobrá série.

21.11.2022 4 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Pohodová čtivá kniha, která splnila mé očekávání. Sice to není můj žánr, ale četlo se to velmi dobře a ani jsem se v knize neztrácel.

09.11.2022 4 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Tak za mě velice povedená série a je jen škoda, že toto byl poslední díl. Přečetl jsem jí celou. Vřele doporučuji přečíst celou sérii postupně.

03.11.2022 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Po delší době jsem opět sáhl po knize mého oblíbeného autora a opět výborná četba. Výborná atmosféra s příchutí dobrého vínka a skvělé kuchyně. Jelikož jsem již četl šestý díl této série tak musím sáhnout po posledním dílu a moc se na něj těším.

11.10.2022 5 z 5