Sigricka64 Sigricka64 komentáře u knih

Dost dobrá matka Dost dobrá matka Bev Thomas

Příběh, který se od neškodných, téměř nenápadných počátečních situací a náznaků rozpoutal do zlověstnych zákrut, ze kterých už nejde uniknout bez následků. Pozor na toho, kdo se tváří vděčně, ale zelené oči mu v nestřežených okamzicich zazáří zlobou!

07.10.2019 5 z 5

21 lekcí pro 21. století 21 lekcí pro 21. století Yuval Noah Harari

Obdiv k rozhledu a moudrosti autora!

26.09.2019 5 z 5

Klub sebevrahů Klub sebevrahů Rachel Heng

Četla jsem pozorně a pomalu, možná v tom je rozdíl. Téma je fascinující, příběh má zajímavý vývoj, jazyk je velice citlivý. Knížka se mi moc libi!

09.08.2019 5 z 5

Věnujte mi valčík Věnujte mi valčík Zelda Sayre Fitzgerald

Vyborne napsane, prakticky jako Scott!

06.03.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Pprvnich tricet ctyricet stfanek se mk cetlo nejlip, uplne jsem ale zapomnela, ze ctu thriller. Co se oddhravalo o mnoho let pozdeji, to melo taky pekna mista, ale i zmatena. A ze zaveru jsem byla dost zmatena zase ja. Myslim, ze jednodussi by bylo pusobivejsi.

02.11.2018

Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias Filosofický slovník pro samouky neboli Antigorgias Vladimír Neff

Chtela jsem si precist neco o filosofii, nejaky prehled, a tahle knizka je prvni, ze jsem ji rozumela. Dekuju autorovi!

02.11.2018 5 z 5

Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Charles Brandt

Cetli jsme s pritelem, on hodnoti vynikajici, mne se taky kupodivu libila, i kdyz mafiani fakt nejednaji v rukavickach.

24.10.2018 5 z 5

Naposledy se ohlédni Naposledy se ohlédni Janelle Brown

Zabavne napsane. Ze thrilleru, ktere jsem v posledni dobe cetla, je Naposledy se ohledni maximalni.

24.10.2018

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Neskutecne sugestivni a hlavne zabavna kniha. Vyborne postavy, ulizany a zaroven krvave kruty android hezoun, ktery ma v hlave jediny cil (je jako muj byvaly sef), zestarly zlocinec, ktery jediny vcas pozna jeho umysly a snazi se androida zastavit, a hlavne skvely mlady porucik Damian, zpocatku naivni a cim dal rozhodnejsi. Bajecne sceny honicky na mesicnim povrchu , nebo jak se pred androidem krouti nafoukanci z hudebni skupiny, ale nenj jim to nic platne... A celou dobu v pozadi tajemstvi kolem Mosasovy ctizadostive dcery, jeji zakulisni intriky jsem celou dobu citila. Jsem rada, ze po dlouhe dobd trochu jina knizka. Nepochybne 5 *****

09.09.2018 5 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Predchozi Ware me navnadila, tak
jsem pro tuhle bezela hned po vydani. Vtahla me jako vichrice... Mam proste tuhle novou Agatu Christie rada!!

05.09.2018 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Nejvic se mi libilo psychologicke prokresleni dvou protikladnych postav a pritom kamaradek Steph a Emily. Je to opravdove kamaradstvi, prirozena naklonnost? Tolik se od sebe lisi! Pak jsem si ale uvedomila, ze moje vyborna kamaradka je taky hodne jina nez ja - jinak vypadame, jinak se stavime k ostatnim lidem, vlastne i zaliby mame o dost jine, presto se jedna bez druhe neobejdeme. Hodne me taky zajimalo, jak Steph vystupuje ve svem blogu, jaka by asi chtela byt, ale jak jina je doopravdy. Knizka me pak definitivne dostala, kdys se ke konci zacalo ukazovat, odkud mozna prameni, ze se ty dve skamaradily, co jakymsi sestym smyslem o sobe vycitily. Budte opatrni, komu duverujete, ale ja svoji kamaradce verim dal!

04.02.2018 5 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Vydavatel se nam snazi namluvit, ze tahle knizka patri k dobrym az vynikajicim spionaznim romanum, ale to je lez. Chapu, ze se snazi pritahnout ke knize zajem, ale kdyz jsem po 20 nebo 30 strankach poznala, ze autor napsal slataninu a cesky vydavatel ji jeste "vylepsil" spoustou preklepu, totalne me to nastvalo! Tak moc se nema lhat ani v reklame!

27.01.2018 1 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Bohuzel jsem nechtela knizku predcasne odlozit, rikala jsem si, ze se to treba zlepsi, ale asi v pulce jsem to vzdala. Ja poutnik je kvalitou uplne jinde...

24.11.2017 1 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Vynikající čtení! Zábava a napětí od první do poslední stránky!! Fantastický oddech!!!

06.10.2017 5 z 5

(M)Učednice (M)Učednice Ali Land

Nemohla jsem si sama koupit, jsem uz par dni nemocna. To je ale vyhoda, protoze kdyz mi ji kamaradka prinesla, mohla jsem cist az do 2 hodin do rana. Hruzoumi misty naskakovala husi kuze a mam z toho kruhy pod ocima, kniha je senzacne hruzna! Davam 5 hvezd!

08.09.2017 5 z 5