sgjoli sgjoli komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

To je tak strašně moc kouzelná knížka! Zamilovala jsem si ji na jedno přečtení. A co se mi na ní nejvíc líbí? Ta základní myšlenka, která je převeditelná do obrovského množství situací - „I když budete dělat malé věci, můžou mít za výsledek velké věci!“ Osobně v tom vidím naději, že každý člověk, pokud chce, může v pozitivním smyslu ovlivnit své okolí, byť dělá ze svého pohledu jen drobnosti.

30.03.2013 5 z 5

Pan Theodor Mundstock Pan Theodor Mundstock Ladislav Fuks

Fuksovu tvorbu miluju a ani tato kniha není výjimkou! Fuksův styl psaní je naprosto úchvatný. Čtenář se ponoří do děje ani neví jak a než se naděje, je konec. Z příběhu mě mrazilo a na konci mi bylo smutno, nicméně Pan Theodor Mundstock je jedna z knih, na kterou se po přečtení nezapomíná!

02.01.2013 5 z 5

Don Pablo, Don Pedro a Věra Lukášová Don Pablo, Don Pedro a Věra Lukášová Božena Benešová

Napoprvé jsem se nemohla začíst, ale napodruhé jsem knihu odložila až po jejím přečtení. Považuju to za dech beroucí záležitost a ten konec! Určitě si to časem přečtu někdy znova, stojí to za to! :-)

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Geniální. Prostě geniální! Skvělý děj, který vás pohltí, postavy Henryho a Doriana úžasně prokreslené, Wildeovy úvahy zamyšlení hodné. Jedna z těch knih, ke které se budu ráda vracet. :-)

02.01.2013 5 z 5

Černý Petříček Černý Petříček Karolina Světlá (p)

Když jsem tu knihu kdysi začala číst poprvé, nemohla jsem se vůbec začíst, a tak jsem to odložila. Pak jsem se začetla před půl rokem a knihu jsem nemohla odložit. Až mě mrzelo, že to není o trochu delší. Skvělý zážitek! :-)

02.01.2013 4 z 5

Rekviem Rekviem Jaroslav Durych

Tuto sbírku povídek jsem přečetla na jeden zátah a mrzelo mne, že je to tak krátké. Moc mne to bavilo, Durychův styl psaní oslovil...

Querelle z Brestu Querelle z Brestu Jean Genet

Knihu jsem četla na doporučení kamaráda a rozhodně nelituju. Je to jedna z nejlepších věcí, co jsem kdy četla! Chvilku jsem si sice musela zvykat na neobvyklý styl psaní, ale pak jsem to dočetla do konce na jeden zátah a je to právě ten styl psaní, co tu knihu dělá tak neobvyklou a poutavou. Nezapomenutelný zážitek. Snad se mi poštěstí se k tomu zase jednou vrátit. :-)

01.01.2013 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Myslím, že Forresta nelze nemilovat! Skvělý film s úžasným Tomam Hanksem, kniha ještě lepší! Taky jsem si musela trochu zvykat na chybějící čárky a nespisovné výrazy, ale pak jsem si to vůbec neuměla představit jinak. Geniální záležitost! Kéž bych měla víc času a mohla se k té knize vrátit víckrát! :-)

01.01.2013 5 z 5

Lidé z maringotek Lidé z maringotek Eduard Bass (p)

Svým komentářem se od předešlých budu lišit. Oproti Cirkusu Humberto, který mne bavil od začátku do konce, jsem u těchto povídek měla vždy problém se do nich pořádně začíst. S tím, že cca první polovinu každé povídky jsem vždy louskala děsně dlouho a vždycky mě to začalo bavit až zhruba od druhé poloviny. Nevím, asi bych si tu knihu znovu nepřečetla. Jen netuším, jestli je to mnou nebo knihou. Možná spíš mnou...

01.01.2013 3 z 5

Červená země Červená země Jaroslav Bednář

Tohle je jedna z těch knih, u kterých jsem bojovala s tím, že jsem se na jednu stranu pořádně nemohla začíst a měla nutkání to furt odkládat, ale zároveň jsem chtěla vědět, jak to skončí. Nakonec jsem knihu dočetla do konce a nelituju! :-)

01.01.2013 4 z 5

Neslušný návrh Neslušný návrh Jack Engelhard

Myslím, že jako oddechovka je tahle kniha fajn, pokud nemáte zrovna nic lepšího ke čtení. Filmovou verzi jsem neviděla, takže jsem si mohla knihu nerušeně přečíst (nerušeně = nic mne nenutilo srovnávat) a užívat si to. Podruhé bych do toho ale asi nešla.

01.01.2013 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Miluju tuhle knihu! Naprosto mne fascinuje, jak se Ecovi podařilo nenásilně do jednoho románu skloubit tolik žánrů a tolik dějových rovin. Rozhodně to není kniha, která by se dala v celé své hloubce a šíři pojmout za jedno přečtení.

28.03.2012 5 z 5

Hvězdná brána Hvězdná brána Dean Devlin

Jako StarGate fanynka odkojená filmem a seriálem nemohu bohužel říct, že tahle kniha je nějaké extra veledílo. U knih, které vznikly podle filmu, to však ale není žádným překvapením - ono to tak obvykle bývá, že knihy napsané podle filmu bývají spíš horší. Nicméně oceňuji pasáže o minulosti Jacka O'Neila, které se ve filmu nevyskytly. Byly příjemným zpestřením.

28.03.2012 2 z 5

Planeta opic Planeta opic Pierre Boulle

Na sérii filmů o opicích jsem vyrostla, takže knihu jsem četla spíše už jen ze zvědavosti. Nezklamala. :-)

11.03.2012 4 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Geniální kniha. Spolu se Spalovačem mrtvol nejlepší psychologická kniha z českých luhů a hájů, co znám. :) Děsivé, šílené, nervy drásající.

V horách šílenství V horách šílenství Howard Phillips Lovecraft

Na začátku každé povídky jsem měla vždy problém se začíst, ale jakmile se děj tzv. rozjel, nemohla jsem se odtrhnout. :-) Náměty rozhodně nabízejí otázky k přemýšlení. :-)

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Pro někoho příliš rozvláčný román, pro mne osobně jedna z nejoblíbenějších knih, co se mi kdy dostala do rukou. Na Bídníky rozhodně nedám dopustit.

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Poněkud děsivý příběh, který mne však vtáhl do sebe natolik, že jsem se nemohla odtrhnout.

Smrt v Benátkách Smrt v Benátkách Thomas Mann

Pro mne rozhodně jedna z nejpůsobivějších knih, co jsem kdy četla. Nutno podotknout, že i Viscontiho film byl úžasný!

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kniha mého dětství. Jedna z mála, kterou dokážu číst pořád a pořád dokola a dosud se mi ještě neomrzela. :-)