Sendy67 Sendy67 komentáře u knih

Intimní doteky Intimní doteky Tomáš Zdechovský

Má ty prostoto!

01.03.2024 odpad!

Motýlí křik Motýlí křik Jan Tománek

Poněkud překombinované a plné product placementu. Přesto jsem dočetla, abych nedávala jednu hvězdu z milosti naprosto nepoučená. Knížka, ke které se už nikdy nevrátím, protože jsou mnohem lepší a propracovanější konspirační romány. Nicméně musím připustit, že autor má jistý potenciál. Používá čtivý jazyk, děj přijatelně graduje, nedělá nudné a zbytečné odbočky. Možná se jen netrefil do tématu. Takže vlastně dvě hvězdy...

18.03.2019 1 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Pro mě trochu atypický King, ale vůbec ne na škodu. Zajímavý námět (ne že by tu už nebyl) a romanticko-kingovské zpracování (ne že by od obojího nebyly plné knihovny), ale výsledkem je velmi čtivý román s jasným poselstvím. A upřímně: Ani nepamatuji, kdy naposledy mi nějaká knížka ležela tak dlouho po přečtení v hlavě.

27.09.2013 5 z 5

Z nuly na milion Z nuly na milion Pavel Říha

Je přinejmenším zvláštní, že většina kladně hodnotících profilů vznikla začátkem dubna a má ve statistikách jednu přečtenou knihu, a to tuto.

25.04.2024 odpad!

Vážka Vážka Michel Bussi

Pro mě to bylo čtivé, napínavé, něco se tušit dalo, něco ne, na konci se událo překvápko, takže hodnotím velmi dobře. Sice zůstává ve vzduchu viset otázka: "A co na to policie?" A teď přijde spoiler! Ale nakonec si říkám, že se příběh odehrává v několika málo dnech, takže policejní vyšetřování nutně nemusí být součástí této dějové linky.

14.10.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Většina knih má relativně dobré konce, proto někdy zatoužím po změně a vyloženě si užívám, když autor skoncuje s hrdiny jinak, než očekávám. Tady jsem se za dobrý konec modlila. A byla jsem zklamaná. Jednak to "konečné vypořádání" opravdu přišlo strašně rychle. Skoro jako kdyby autorku přestalo trýznění čtenářů bavit a tak udělala rychlý řez. Rychlý a ne zcela promyšlený, protože i podprůměrný policajt by asi kladl zvídavé otázky a minimálně by musel pozdvihnout obočí ani ne tak nad důvody Jackova "konečného vypořádání", jako spíš nad způsobem. O existenci, účelu a uspořádání červené místnosti nemluvě. A také jsem trochu doufala, že Millie dostane větší prostor.
Píšu v hádankách? Nechci těm, kteří ještě nečetli, prozradit víc, než je nutné. Ta knížka opravdu stojí za přečtení a navzdory výtkám dávám čtyři z pěti, protože už dlouho se mi nestalo, že bych zhltla knihu za necelé dva dny.

03.10.2017 4 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Škoda, že díky překladu je už od první kapitoly jasné, že vrahem je žena. Nebylo pak vůbec složité odhadnout, která. Pro své skalní čtenáře se Fieldingová pomalu stává poněkud předvídatelnou.

24.11.2010 4 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Naprosto strhující příběh. Pohltí a nepustí až do závěrečného rozuzlení.

24.11.2010 5 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Je těžké hodnotit něco, co vzniklo toliko jako předvolební slib. Jde o neuvěřitelný mix lží, polopravd, věcí vytržených z kontextu a prakticky nerealizovatelných vizí. Autor (PR páně Babiše, které je skutečným autorem, nechť mi odpustí.) si plní ústa termíny, které mu jsou v reálu naprosto cizí. Tradice českých výrobců (A co tradice těch firem, které násilně převzal/ukradl?), poctivost ("Všeci kradnú, jen já daňově optimalizuji.), vlastenectví (Radši než Čechům, dám práci cizincům, protože jim stačí minimální mzda. Čehůni chcou živit děcka, bydlet, jíst, a na to jim ta almužna prostě nestačí.) Za mě propadák.

18.07.2017 odpad!

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Jako kdyby se Fieldingová znovu nadechla. Dávám 4 hvězdy, protože má lepší kousky, ale jinak to bylo příjemné překvapení po několika posledních zklamání po Potoku stínů a Až ji uvidíš.

03.01.2016 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Pořád dokolečka dokola ty samé výrazy a obraty, ta samá slova, kostrbatá větná skladby a dějově bída. Žádný posun. Škoda času.

24.07.2013 odpad!

Virus omega Virus omega Mark E. Pocha (p)

Neoriginální, klišoidní, plné logických lapsů. Ztráta času.

16.10.2022 odpad!

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Příběh je napínavý, ale závěr poněkud přitažený za vlasy.

24.11.2010 4 z 5

Budoucnost je feministická Budoucnost je feministická Michaela Pixová

Omlouvám se, ale to jsou regulérní komunistické výblitky!

29.11.2023 odpad!

K.O. sexu: Jak blaho vymýtit K.O. sexu: Jak blaho vymýtit Benjamin Kuras

S nadsázkou psaná kritika pseudokorektního světa, ztrácejícího zbytky zdravého selského rozumu.
A jakkoliv nemám ve zvyku komentovat kritiky jiných, panu dominik4045 bych pro začátek doporučila nějakou jednodušší a pochopitelnější literaturu. Třeba Pravidla českého pravopisu.
To jako fakt: "...někoho živý psaní podobných knih..."?

20.12.2019 4 z 5

Nejlepší století Nejlepší století Karel Blažek

Je to asi jediná sci-fi, ke které se vracím. Patrně pro tu atmosféru, která se tou knihou táhne jako červená niť. Podobně to mám ještě se Vzpourou proti času Ivana Foustky (když beru v potaz české autory).

21.03.2018 5 z 5