Selekcaje Selekcaje komentáře u knih

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Hezká kniha pro náctileté dívky:)

07.04.2012 3 z 5

Osvobození Osvobození Lisa Jane Smith

Všechny díly upířích deníků se mi čtou ůplně samy...nemusím se do toho nutit, nenudí mě to...ikdyž je to občas trochu zdlouhavé popisování vím že příjde zase akčnější zcéna:)

06.04.2012 5 z 5

Zajetí Zajetí Lisa Jane Smith

Bohužel i tady platí, že první díly byly nejlepší. Už je to jen natahování příběhu. Ale i přes to je zde pár dobrých nápadů :)

19.12.2011 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Knížka se mi líbila, ale čekala jsem nějakou zajímavější zápletku. Závěr mi příjde až moc Twilightskej. Kluk k němuž hlavní hrdinka cítí lásku, ještě ho ani nezná a on se jí snaží vzdorovat, protože ví, že s ní nemůže být...Twilight jak vyšitej. A pak to, že je anděl...nemůžu si pomoct, křesťanka nejsem. Nicméhě začátek se mi líbil, už jen v tom, jak autorka skvěle dokázala vylíčit atmosféru polepšovny a Luce: odříznutou od světa.

15.09.2011 3 z 5

Ostrov sviní Ostrov sviní Mo Hayder

Skvělá knížka. Samozdřejmě jen pro otrlejší povahy. A ten závěr....no vážně síla;) Doporučuji:)

29.08.2011 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Thomas Brezina

Skvělé pokračévání, skvělý konec. Prostě Happy End:)

Zloděj mrtvol Zloděj mrtvol Thomas Brezina

Vím, že je to spíše pro menší, ale řešení záhad mě prostě baví:)

24.08.2011 5 z 5

Kniha her a hlavolamů Kniha her a hlavolamů kolektiv autorů

Jako malá jsem jí zbožňovala:D

Jméno je váš osud Jméno je váš osud Camila Karolinss

Dobrý pomocník pro výběr jména pro děťátko:) Docela to sedí.

24.08.2011 4 z 5

Maska Červené Smrti / The Masque of the Red Death Maska Červené Smrti / The Masque of the Red Death Edgar Allan Poe

Moje nejoblíbenejší povídka od Poa:) Po jejím přečtení jsem se bála jako malá, ikdyž jsem přesně chápala co Maska červené smrti představuje. Úžasně napsáno.

Annejet a kluci Annejet a kluci Miep Diekmann

Moc hezká knížka pro dospívající dívky a možná i kluky:) Prostě to, co může zažívat každý z nás.

Ostrov tet Ostrov tet Eva Ibbotson

Krásná knížka bez násilí. Velice jemný příběh. Autorka píše moc hezky:)

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Nejlepší fantasy, co jsem zatím četla.

24.04.2022 5 z 5

Nikdy nepřestávej věřit Nikdy nepřestávej věřit Barbora Tuzarová

Na to, že je to prvotina opravdu mladičké autorky, opravdu dobré. Její styl psaní je osobytý a na častý retrospektyvní pohled vzpomínající hlavní hrdinky jsem si rychle zvykla a nakonec se mi to i líbilo. Příběh samotný byl pro mě trochu moc rozvláčněný, potřebuju asi nějaký problém, který bych měla řešit, otázky, nad nimiž si lámat hlavu... :) Co mi tam ale nejvíc chybělo byl popis a charakteristika Vikiho, onoho vyvoleného, ze dne na den nejlepšího a milovaného kluka. Upřímně, nevím o něm nic než, že opravdu dobře hraje basket. Z těch několika málo rozhovorů mi přišel dokonce jako suchar :D Hlavní hrdinka mi ale byla velmi sympatická (až na to nevysvětlené pobláznění, ale omluvou jí byla její bláznivá pubertální povaha :D).
V závěru je to knížka, která stojí za přečtení. Pro oddech od složitých dějově náročných knih. Pro dívky, řešící podobné trable s láskou či profesí/koníčkěm. Pro zvědavce, jako jsem já, na ty naše rostoucí české autory... :)

15.07.2013 4 z 5

Encyklopedie hrůzy Encyklopedie hrůzy Joshua Gee

Upřímně: pro děti zajisté velice poutavé čtení. Ale pro mě ne.

02.10.2012 3 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Poté, co jsem zhlédla seriál ve třech dnech a zdály se mi anime sny, jsem neodolala a náhodné střetnutí s mangou jsem nenechala bez odezvy. A musím říct, že mě příběh bavil stejně tak, jako napoprvé. Nehodlám zůstat u prvního dílu i kvůli tomu, že jsem mangu zhltla asi za dvě hodiny. Lighta si prostě nejde nezamilovat. A "L"? Už se nemůžu dočkat, až vyleze z ulity a já si budu užívat jeho výrazy. :)

14.06.2012 5 z 5

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Další úžasnej díl:) Ale Návrat z podzemí je zatím nejlepší:)

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Úžasná knížka:) Miluju tuhle sérii a doufám že bude ještě hodně dílů:) Ale docela mě rozčiluje že sem někdo přidal G. Williamsona jako autora když s touto knihou nemá nic společného...:/

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Návrat z podzemí...zatim nejlepší díl ze všech:)

Past na Sněhurku Past na Sněhurku Krystyna Kuhn

Mám ráda záhady, když dobře dopadnou:) Moc se mi tato kniha líbila:)