Seiers Seiers komentáře u knih

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Od Childa jsem četl už mnohem lepší kousky.

01.04.2017 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Poutavá a napínavá detektivka, která s přehledem strčí do kapsy mnohé severské autory. Atmosféru umocňuje neotřelé prostředí GC i svižný styl vyprávění. Určitě sáhnu i po další knize.

01.04.2017 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Výborný závěr celé trilogie. Fin i Marsaili mi budou určitě chybět.

04.01.2017 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Místo "požitků" "počitky", či absence "ň" nahrazeného "Ò" - to jsou pouze částečky nepovedeného formátování nakladatele do formátu MOBI. Technikálie? OK - beru! Ale samotný příběh? Nevím jak ostatní čtenáři, ale já sledoval vyšetřování vedené Bob Saint-Clarem (to v lepším případě), nebo arogantním týpkem, utápějícím se ve vlastní logičnosti - nelogičnosti. Nuda, změť, zmar. A fňukání nad vlastní minulostí. Nic víc si z této knihy neodnesu.

02.01.2017 1 z 5

Smrtící sláva Smrtící sláva J. D. Robb (p)

Výborné. Co více také napsat k jedné z nejplodnějších a nejpopulárnějších autorek současnosti.

26.12.2016 5 z 5

Děti boží Děti boží David Hidden

(audiokniha) Pohodová akční jednohubka, u které nemusí člověk moc přemýšlet. Pan Žák opět dokázal, že mu audioknihy "sedí". Co se týká obsahu, není to taková lavina nechutností a perverzností jako Děs. Stejně jako jiní čtenáři / posluchači, i já bych ocenil propracovanější závěr, ale autorův styl je specifický a Agatha Christie z něho asi nevyroste.

23.12.2016 5 z 5

Dlouho jsme se neviděli Dlouho jsme se neviděli Ed McBain

Dost jednoduchý příběh, bez překvapení a bohužel i napětí. Zvláštní kapitolu tvoří překladatelské "kopance". Ze Steve Carelly se v knize několikrát stane Stephen, celá pátračka sedí na 87. okrsku - Carella se však do telefonu hlásí jako 78., aby po pár stranách textu opouštěl budovu 87. revíru. Na McBaina podprůměrná četba. Pro úplnost = překladatelské "perličky" se týkají vydání z roku 1983.

17.12.2016 2 z 5

Náhlé neštěstí Náhlé neštěstí Robert B. Parker

Trochu zvláštní "Spencerovka", ze které je zřejmé, že samotný humor na kvalitní detektivku nestačí. Celkově = průměr.

16.12.2016 3 z 5

Dexter je mrtvý Dexter je mrtvý Jeff Lindsay (p)

Trochu jiný Dexter, než v minulých dílech. Trochu ukecané, natahované ale stále vtipné, bez náznaku nudy. Snad jen epizody michelinského trajdání po knajpách mohly být kratší. Že se společník pravděpodobně stáhne do ústraní bylo patrné už z názvu knihy. A že příběh nepojede v zajetých kolejích také. Takže důstojné ukončení série. Na první dva díly ale ztrácí pěkných pár délek.

13.12.2016 4 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Nostalgický výlet do devětaosmdesátého. Z tohoto pohledu ano, lidé si rádi zavzpomínají. Co se týká detektivky, je situace poněkud horší. Zaprvé detektivnímu příběhu chybí uvěřitelný konec. To, co se odehrálo na stránkách je doopravdy nesmysl. A přitom stačila jedna kapitola s jednoduchým vysvětlením. Zadruhé mně přišlo nereálné, aby všechny postavy hovořili stejně. Jak detektivové (příslušníci VB), tak bordelmamá nad hrobem, seniorka s bombarďákama, sekretářka ze čtvrtého patra, prostě všichni. Rovněž vzájemné rozhovory samotných esembáků jsou mimo reálie života (i tehdejšího). Celý příběh budí dojem, jako kdyby byl ušit horkou jehlou. Nicméně já se bavil, a proto se knihy přece vydávají.

08.12.2016 5 z 5

Na dálnici je hippie Na dálnici je hippie James Hadley Chase (p)

James Hadley Chase v celé své parádě.

07.12.2016 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

V dnešní záplavě detektivek na trhu jistě svěží vítr. Určitě si pořídím i další případy Kim. Oproti jiným čtenářům mně nesympatická hlavní hrdinka nebyla. Jen mě občas zarazila volba slov (nejen slavné otočené oči k nebi). Určité věty byly kostrbaté. Samozřejmě netuším, jak vypadá anglický originál a jestli se něco "neztratilo v překladu". Ale zápletka byla zajímavá, děj svižný, konec překvapivý. Já byl spokojen.

06.12.2016 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Občasný úskok od zavedené série určitě neuškodí. Mně se tedy více líbila "Zahrada kostí", ale ani "Hra" není špatná. Svižný děj, žádné tlachání kolem, trochu depresivní výlet do minulosti, na kterou není lidstvo pyšné. Přesto mi holky z kriminálky a pitevny sednou víc.

29.11.2016 4 z 5

Až za hrob Až za hrob John Katzenbach

Za mě naprostá spokojenost. Takhle by zřejmě psal James Hadley Chase v jedenadvacátém století. Postupný rozklad rodiny mířící k osudnému střetu, jistá forma nadhledu v přítomnosti ex post pátrajícího literáta, či myšlenka, zdali měl samotný čin cenu a nebude se po x letech opakovat. Vlastně klasické Pyrrhovo vítězství.

23.11.2016 5 z 5

Děs Děs David Hidden

(audiokniha) Děj plynul rychle a přímočaře. U některých hlášek jsem se vysloveně bavil. Avšak míra brutality mě neoslovila, připadala mi nadmíru strojená a záměrná, měla za cíl čtenáře / posluchače šokovat. Já dávám přednost psychologické hloubce; strach je ideální "motor" pro "turn-page" thriller. Ale své fanoušky si kniha jistě najde.

18.11.2016 4 z 5

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Dobře vymyšleno, solidní zápletka, ale nudil jsem se.

18.11.2016 3 z 5

Až za hrob Až za hrob Deborah Crombie

Příjemné počteníčko. Anglická škola, exkurze do historie whisky, žádné děsivé vraždy, logický a přímočarý děj. Po DC sáhnu tak jedenkrát ročně, a vždy se z toho vyklube pár pohodových večerů s uvěřitelným a nenásilným (v rámci možností) dějem. A tentokrát jsem se dokonce něco přiučil i o metle lidstva.

18.10.2016 5 z 5

Milenci Milenci John Connolly

Příjemné čtení - Parker ve formě, postavy super, darebáci rovněž. Po Zabijácích nečekané překvapení.

09.10.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

(audiokniha) Petra Špalková se výborně poslouchá, jednoznačná hvězda za přednes. Se samotným příběhem je situace horší. Kniha popisuje, kterak Pat a Mat, jako členové policejního aparátu, vyrazí za dopadením vraha šestiletých holčiček. I užijí si hodně dobrodružství, potkají dokonce prasátko a Ježíška, stále však zůstávají věrni své pověsti amatérů, nešiků a naivních hlupáčků. Pro mě jasné potvrzení, že na "severu" existují top autoři Nesbo, Kepler, Larsson, Mankell, Dahl, a dál už raději NIC.

09.10.2016 1 z 5

Scarpettová Scarpettová Patricia Cornwell

Zajímavá detektivka s řadou odborných výrazů. Forenzní terminologie mi nedělá problém a ani IT výrazy mi nejsou cizí; koneckonců je to můj chléb. Ale snad právě proto se nedivím zaskočeným čtenářům, na které to bylo "trochu moc". Jestli půjde Cornwellová i nadále touto cestou, bude mít možná časem problém. Detektivky psané hlavně pro ajťáky a soudní lékaře masivní prodeje nezaručí. A aby nakonec neslyšela slavnou větu z jednoho českého filmu: "A aku řeču jste terazky hovorili?"

05.10.2016 3 z 5