Na dálnici je hippie

Na dálnici je hippie https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98202/na-dalnici-je-hippie-98202.jpg 4 26 7

Frank Terrell série

< 5. díl

Detektivka je příběhem válečného veterána z Vietnamu, který si jede užít svoji dovolenou na Floridu, která se ukáže nebezpečnější než válka. Po propuštění z vojenské služby jde dělat Harry Mitchell plážového plavčíka na Floridu, aby se odreagoval po svých válečných zážitcích. Ještě na dálnici se však zaplete do konfliktu s partou hippies a je vtažen do zločinů mexického mafiána.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

There's a Hippie on the Highway , 1970

mi-380
28.09.2022 4 z 5

Dlouho jsem autora řadil do skupiny průměrných řemeslníků, využívajících principy americké drsné školy, přičemž vynikal jednou specialitou: uměl zahnat hlavní postavy do neřešitelných situací a ty pak nějak vyřešil. Někdy tak, jindy onak. Zároveň pro jeho příběhy platí poučka inspektora Vodičky, ze Škvoreckého a Zábranovy Vraždy pro štěstí: „…Ale pamatujte si: ženská málokdy dělá něco sama. Obyčejně se dělají věci kvůli ní, anebo ona využívá ostatních a ti to dělají za ni…“
Po přečtení téhle šarády, popisující mimo jiné i smutné konce éry hippies, musím autora rehabilitovat a, v porovnání s ostatními jeho detektivkami, přidat jednu hvězdu.
75 % (zatím pouhých 22 hodnocení s průměrem 86 %).

jaroiva
21.10.2021 5 z 5

Skvělá klasická Chasova detektivka. Pořád u mě vede jeho Dvojitý pohřeb, ale tahle bude asi druhá.

DzordanoChruno
06.01.2021 5 z 5

Asi najlepšia kniha od JHCh. Čítam ju pravidelne, každých 35 rokov. Snáď sa mi to znovu podarí ešte aspoň 1-2 krát :-) Niektoré hlášky a situácie si pamätám doslovne z prvého čítania. Kniha nemá slabšie miesta, je napísaná bravúrne, z exotického prostredia. Postavy na oboch stranách zákona majú charizmu, dej je uveriteľný, dialógy verné a častokrát vtipné. A hlavný hrdina je sympoš. Škoda, že podľa knihy nebol natočený film.

Seiers
07.12.2016 4 z 5

James Hadley Chase v celé své parádě.

Feanor
11.08.2016 5 z 5

Po rokoch skvelý návrat k J H Ch. Trochu ma prekvapil iný pohľad na hippie, ale každá minca má dve strany.

Macek58
01.06.2015 4 z 5

Autor zase nezklamal... výborné čtení.

vitavita
18.09.2012 3 z 5

Další skvělý příběh od J.H.Ch. - opět tu pracují policisté z Paradise City.

hippies Florida váleční veteráni

James Hadley Chase (p)
anglická, 1906 - 1985
1975  86%Chytit tygra za ocas
1975  82%Pracka v láhvi
1977  90%Třikrát ve slepé uličce
1994  78%Piksla červů
1997  83%Dvojitý pohřeb

Kniha Na dálnici je hippie je v