Schonecke69 Schonecke69 komentáře u knih

Akciové investice Akciové investice Daniel Gladiš

Toto 2. Vydání popisuje, jaký vliv má na hlavní třídy aktiv (akcie, dluhopisy,...) prostředí masivního tištění peněz centrálním bankami a jak si v tomto novém normálu můž počínat běžný investor.

04.01.2023 5 z 5

Emoční rovnice Emoční rovnice Aleš Kalina

Zajímavé čtení, o tom že není-li v dítě rodiči bezpodmínečně milováno, má zaděláno na trauma v dospělosti. Renčín to v jednom vtipu vyjádřil takto: "Život, milý synu, rozdává nejrůznější rány. Tohle kupříkladu je elektrický proud."

07.09.2020

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Koncept zjednodušeného zapisování činností, úkolů, poznámek a událostí do deníku. Systém přiřazování symbolů /syntaxí k zápiskům v deníku je opravdu geniální. Jen ta kniha je na můj vkus příliš dlouhá. Všechno co potřebuji vědět o Bujo je na této stránce.

11.01.2020

Minulost Minulost Lee Child

„Chytím stop. V tom už se vyznám. Tipoval bych za takových čtyřicet minut. Podle situace. Přinejhorším za padesát. Vy můžete jet. Jsem rád, že jsem vás poznal. Myslím to upřímně. Vážím si vaší laskavosti.“

06.10.2019 4 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

V sauně nikdo nic nepředstírá, takový ráj na zemi :-)

04.10.2019 4 z 5

Ovládněte svůj mozek Ovládněte svůj mozek Libor Činka

Nedočetl jsem to. Autor má úžasnou schopnost pořád fabulovat a skoro nic neříct.

07.08.2019 odpad!

Pozdní pokání Pozdní pokání Viktor Arnar Ingólfsson

Trochu moc postav...

10.07.2019 3 z 5

Synové člověka Synové člověka Arnaldur Indriðason

Precizní, skvěle napsaná detektivka. Tentokrát přináší téma klonování lidí.Takže autor zabrousul do sci-fi žánru.

05.05.2019 5 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Kniha o člověku, který ztratil sám sebe a nakonec se zase trochu našel.

20.05.2018 5 z 5

Vina Vina Arnaldur Indriðason

A teď zase několik let čekat na další Arnaldurovu knihu... Této trvalo vydání v češtině 4 roky. Další ještě v originále ani nevyšla. Těším se na další setkání s komisařem Erlendurem někdy po roce 2021.

01.05.2018 5 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Ze mě.
Vše je tak jednoduché. Jedno duché.
Jedno všechno je.
Je.

27.01.2018 5 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Napínavá cesta až na samé dno, které je pro každého jinak hluboko.

17.01.2018 5 z 5

Poslední ohňostroj Poslední ohňostroj Roman Ludva

...Staré sny jsou dobré sny, sice se nesplnily, ale mám je ráda.

27.12.2017 5 z 5

Hovězí kostky Hovězí kostky Emil Hakl (p)

Průvodce noční Prahou na 196 stranách, bez rizika, že skončíte v Bohnicích.

07.12.2017

Umina verze Umina verze Emil Hakl (p)

Nebudu se tady snažit Hakla vylepšovat. Na to nemám. Vryl jsem si do paměti tyto dvě pasáže:
str. 192

Vzápětí po ní zatoužíš, až by s řval žalem. Nedovedeš si představit další den bez ní. Zvykl sis na její věcně podložené dotazy, na nutnost přesně formulovat odpověď, na krutě nestrannou reakci. Na její hranatý humor, dětskou příchylnost. Na její závislost na tobě. Na její dokonalou k***u. Na schopnost chytit se v jakémkoliv prostředí a hned začít komunikovat.

str. 196
...Zoufalství nevzniká jen tak z ničeho. K němu se každý musí pomalu, poctivě propracovat. Spousty nadějí, přechodných zlepšení, slibů, snah, pak zase ran. Trvá dlouho, než si jedinec dokáže přiznat, že je definitivně v řiti. Zvláštní je, že to přináší ulehčení. Teprve ve chvíli, kdy si připustíš, že se z toho už nejspíš nevyhrabeš, najdeš sílu odhodit část křivd, Výčitek a jiných toxických sraček, které v sobě taháš dlouhá léta, a najdeš aspoň tolik rozvahy, abys mohl pokračovat.

PS. Za jako dlouho se Uma objeví v předobjednávkách na Alze? Za 10 let?

20.01.2017

Melouch Melouch Michal Viewegh

Autor po ztrátě paměti dokáže slepit příběh doslova ze všeho, co se v poslední době událo u nich na zahradě a za plotem u řeky. Jako proslulý MacGyver se svým švýcarským nožem a pomocí duct tape.

11.01.2017 3 z 5

Dům beze stop Dům beze stop Viktor Arnar Ingólfsson

Tak už vím, proč se na Islandu nikdy nepostavila železnice.PB

01.01.2017

Před úsvitem Před úsvitem Viktor Arnar Ingólfsson

Jenom čekám jestli se zde nepotkáme s inspektorem Erlendurem od Arnaldur Indridasona :-)

12.12.2016

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Kniha Šachové figurky byla přesunuta do přečtených.Vše ostatní jsou subjektivní dojmy

28.10.2016 5 z 5

Vyděrač Vyděrač Felix Francis

Francise budu číst pořád :-)

07.09.2016 5 z 5