Pozdní pokání

Pozdní pokání https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73852/bmid_pozdni-pokani-zfU-73852.jpg 3 16 8

Muž sedí u velvyslancova stolu. Je lehce nakloněný dopředu a z jeho břicha trčí velký lovecký nůž. Oba komisaři z Reykjavíku se nejprve domnívají, že tento čin byl spáchán v afektu. Zavražděný muž byl krátce předtím pozván na party, která se konala na velvyslanectví.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sólstjakar , 2009

10.07.2019 3 z 5

Trochu moc postav...

haki34
03.01.2018 4 z 5

ale jó, mně se knížka líbila. první od Ingólfssona co jsem četla. můj oblíbený Island. Celkem přímočarý příběh, od začátku tušíte zápletku i vraha, nesourodá parta stárnoucích umělců a hippies, vyšetřovatelé - od naturalizovaného vietnamce až po chronické kuřáky, žrouty (navzdory tomu jsem si svéráze Gunnara oblíbila) a šéfy s máslem na hlavě... oběť vraždy odporná hned po přečtení prvních vět - aktuální téma posledních let - zneužívání dětí....dostal, co si zasloužil, možná i málo...
pokud se povede v knihovně najít, ráda si přečtu další...taková oddechovka. Neurazí, neuchvátí, ale čte se dobře. Byla jsem mile překvapena ;)

MOu598
16.05.2017 2 z 5

Četla jsem v lednu 2012. Podle mých poznámek:
Snaha o atraktivní prostředí, atraktivní osoby, atraktivní minulost, ale vše takové slepené dohromady.
Detektivka. Nic víc.

soukroma
20.03.2016 4 z 5

Dobrá detektivka: komplikovaná zápletka, s pomstou po desítkách let. Začátek počtivě hned prozradí čtenáři, o jaký perverzní čin se hlavně jedná, ale naštěstí je toho ve hře více. Kniha je velice čtivá a nepostrádá humor na straně vyšetřovatelů (tady perlil Gunnar, který si celou dobu užíval s bolestí zad, k niž se postupně přidávaly další a další zdravotní problémy, ale to ho jako správného polictistu ani v nejmenším nezastavilo ;-). Li byl také fajn, zejména se mi líbil jeho postřeh, že cestování (hlavně letadlem) mu sebere víc energie (všechnu na jeden den) než zaběhnout maraton (za 3+ hodiny).
Tohohle spisovatele mám ze všech islandských krimi autorů nejraději.

čertina
10.03.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila,pěkné počtení i na ta zapeklitá jména si čtenář zvykne.

Skip
19.01.2016 3 z 5

Tohle bylo moje první setkání s islandskou literaturou. Jsem si jistý, že na Islandu byly napsány lepší knihy, ale ani tahle detektivka rozhodně není špatná. Jako lehce oddechové čtení určitě funguje velmi dobře.

proton
13.11.2013 4 z 5

Nepředvídatelná, dobře se četla.

Island islandská literatura severská krimi islandské detektivky

2008  78%Před úsvitem
2009  68%Záhada ostrova Flatey