Sarfias Sarfias komentáře u knih

Emily Pírková a kouzelná truhla Emily Pírková a kouzelná truhla Holly Webb

Opět milé, pohádkové čtení, tak akorát na cestu vlakem, večerní posezení či uklidnění po přečtení něčeho strašidelného :-)

11.04.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tato kniha je jedna z těch, které jen těžko odkládáte. A když se neradi octnete na jejím konci máte pocit, jako byste se museli rozloučit s dobrými přáteli na hodně, hodně dlouho.
Napětí, akce, nevtíravá láska. Svým způsobem dost násilí, přesto v člověku nevyvolává nechuť. Spíše mražení a soucit s hlavními hrdiny. Výborná čtivost a opravdu dech beroucí příběh. Autorka má neuvěřitelnou fantazii. Čtenáři snad jen zbývá čekat, kdy autorka napíše další díl. Přečteno jedním dechem.

24.03.2016 5 z 5

Noční můry! Noční můry! Kirsten Miller

Autoři této knihy mě mile překvapili. Je pravda, že kniha je mířená pro děti a mládež, osobně jsem si ji ale jako dospělák velmi vychutnala. Od začátku až po konec je příběh psaný velmi čtivě, přátelsky a čtenář je provázen velmi milými charaktery, strašidly a jinými nočními můráky. Hlavní dětské postavy pak v mnohém člověku připomenou jeho dětství, anebo možná i dětství jeho dětí.
Kdokoliv, kdo hledáte pěknou a poutavou knížku nejen pro děti, ale i pro sebe a chcete se na několik hodin ponořit do dětského světa strašidel a magických zážitků, rozhodně po této oddechovce sáhněte!

21.03.2016 5 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Tuto knihu jsem si vybrala, protože jsem začala sledovat již její filmovou, lépe řečeno seriálovou verzi The Magicians. Musím ale říci, že jak jsem se těšila ze seriálové verze, která je velmi zajímavá, barvitá a poutavá, knižní verze mě poněkud zklamala. Nevěřila bych, ze to někdy o knize řeknu, ale serial mi přijde v tomto případě lepší. Ano, pokud nebudu posuzovat seriál a knihu společně, pak musím říct, ze kniha samotná je čtivá, i když na můj vkus poněkud příliš skáče v ději a některé zajímavé části jsou až příliš rychle pryč.
Mám trochu rozpolcený názor. Asi ano, kniha byla dobrá a neměla jsem se těšit na podobný příběh, jaký nám podává zatím seriál. Kdo má rád Narnii a Pottera a nevadí mu, ze hlavní postava knihy, je dle mého názoru tak trochu nevyspělý, neurotický blázen, doporučuji! Je to dost zajímavě podaných fanasy svět , který stojí za objevení.

11.03.2016 4 z 5

Rubíny z pekla Rubíny z pekla Jitka Světničková

Nebývám příliš nadšena z českých strašidelných příběhů, ale tato kniha mě od prvních stránek více, než oslovila. Příběh je velmi čtivý, napínavý a nebýt toho, že jsem se opravdu místy bála, knihu bych přečetla v jednom dni

11.03.2016 5 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Tento díl byl hodně zajímavý. Osobně si nejsem jistá, zda jsem nadšená anebo spíše zklamaná z konce knihy. Každopádně..pozor, malý SPOILER!
Dopadlo to dobře, i když záleží na tom, jaký druh konce čtenář doporučuje. Tak či onak, velmi mě mile překvapuje fantazie autorky, myslím, že je to velmi povedené čtivo na dlouhé večery :-)

19.02.2016 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Z počátku jsem si nebyla jistá, jestli mi styl psaní vyhovuje. Hlavní představitel také nebyl zcela dle mého gusta (vzhledem k jeho věku a situaci, kde se nacházel). Nicméně po několika stránkách mě kniha pohltila. A musím přiznat, že místy mi šel i mráz po zádech. Škoda toho otevřeného konce, ale další kniha od autora už na mě mile mrká, takže uvidíme, jestli se čtenář dočká nějakého lepšího zakončení.

04.02.2016 5 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Nejsem si jistá, co o této knize napsat. Na jednu stránku nabitá vášní a láskou. Na druhou stránku z mé strany od vzdělaného člověka (Raven) se setkala s nepochopením. To jako vážně té holce nedochází, že vztah s jejím vyvoleným nebude asi úplně běžného rázu? Vážně má takový problém pochopit, že jeho způsob chování je nelidský, vzhledem k jeho..rase?
Každopádně je to pěkné čtivo na večerní pohodu. Kniha se čte hezky a obsahuje mnoho zajímavých prvků z Itálie a umění, takže i přes rozpolcenost doporučuji.

04.02.2016 4 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Tento díl mě naplnil směsicí pocitů. Na jednu stránku mám pocit, že prvních snad 400 stránek se vůbec, ale vůbec nic podstatného nestalo Popisování "cvrkotu" a žádná pořádná akce. Na druhou stránku jsem byla ráda, že na posledních ..100? stránkách se příběh tak rozjel a konec nebyl rázný, nýbrž pozvolný. Nahrává myšlenkám, že bude další díl.
A i když toho Diana prožila už opravdu moc a asi toho má také již "plné zuby", říkám si, že trochu toho dobrodružství, jako ve druhém či prvním díle, by ji ještě potkat mohlo (i když už není žádný magický začátečník).
Kdo četl předchozí díly, obrňte se trpělivostí. Dle mého vkusu je tam opravdu méně akce. Na druhou stránku je kniha psaná opravdu čtivě, takže ani nevíte, kam se ty stránky poděly.

18.01.2016 5 z 5

Propadlíci Propadlíci Petr Heteša

Z počátku jsem měla dojem, že čtu dalšího Harryho Pottera. Ono dočíst se něco o škole čar a kouzel pro démony, to by byla výzva! Nicméně kniha nabrala úplně jiné obrátky, těžko říct zda lepší či horší. Nemohu říci, že by se mi kniha nelíbila. Byla velmi čtivá a místy i vtipná. Jako milovnice koček jsem uvítala pasáže věnující se podobným tvorům. Celkově knihu hodnotím kladně. Je to kniha, která neurazí a na Vánoční volné dny se dá zařadit mezi pěkné počteníčko :-)

26.12.2015 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Příběh jsem přečetla jedním dechem a pokud se nad tím zamyslím, velmi se mi líbil.
Ale něco bych přesto vytkla (například začínající milostný trojúhelník, na které již začínám být alergická, mnohem více mě pak ale namíchlo rozhodnutí hlavní hrdinky utnout její slavný vztah tak rázně a ani trochu si nevzpomenout na pocity, jaké měla - mělo to značit, že to je fakt velká drsňačka, nebo jen sobecká holka, co si šla za svým a využila k tomu všechny možné věci, které se ji nabízeli?)
Je zde mnoho otazníků, ale kniha jako taková se čte velice hezky a příběh pro mě byl velmi poutavý. Proto dávám všechny hvězdičky, které jsem dala a knihu rozhodně doporučuji!

22.11.2015 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Těžko bych porovnávala první díl s druhým. Oba byly naprosto dokonalé a každý z nich trochu jiným způsobem. Na prvním díle jsem si vážila propracovaného Šeolu a charakterů, kterých se příběh týkal. Příběhu plného zvratů a napětí. A jestli jsem si myslela, že více zvratů a napětí snad už není možné, ošklivě jsem se spletla.
Vidořád.
Jak již poznamenala Ninive - to byla jízda!
Už dlouho jsem nezažila pocit, že prostě nemůžete odložit knihu. A jak bývám mnohdy skleslá kvůli konci knihy, který je příliš rychlý a rázný, tady je konec dech beroucí a naprosto perfektní! Tak teď už jen, aby další díl na sebe nenechal dlouho čekat!

18.11.2015 5 z 5

Osudné tajomstvá v podzemí Osudné tajomstvá v podzemí Roderick Gordon

Upřímně řečeno..konec mě doteď (i po letech přečtení) neskutečně irituje :-D
Pořád čekám, že bude nějaká fakticky poslední kniha, nějaké úplné a naprosté zakončení. Celá série byla skvělá plná nečekaných událostí, šokujících zvratů. Ale ten "konec" mě velmi zklamal. Tedy upřímně doufám, že to opravdu konec nebyl!! :-)

15.11.2015 4 z 5

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Rozhodně doporučuji.

Útok z podzemí Útok z podzemí Roderick Gordon

Rozhodně doporučuji přečíst si celou sérii, budete velmi překvapení, co vše autoři nedokáží vymyslet! :-)

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Celá tato série je velmi dobrá a rozhodně si ji přečtu za čas znovu. U těchto knih jsem zažila to, co málo u kterých - stesk a smutek, když se příběh pomalu, ale jistě blížil ke konci.

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Další díl, který mě přesvědčil o tom, že pánové Gordon a Williams mají neuvěřitelnou fantazii! Těžko se od knihy odtrhnout a těžko se s knihou loučí.

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Knihu mi doporučil známý, knihomol, který mi nikdy nedoporučil nic špatného. Když jsem se ale dala do čtení Ztraceného světu v Podzemí, z počátku mě to velmi, velmi nudilo a obávala jsem se, že knihu odložím. Nicméně jakmile se Will začal prokopávat do podzemí, do knihy jsem se začetla a pak ji už nedokázala odložit. Příběh velmi propracovaný, poutavý a konečně i čtivý! Dobrodružství a postavy v něm výborně převyprávěné. Opravdu doporučuji každému, kdo má rád fantasy žánr a je tak trochu dobrodruh.

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Druhý díl mi přišel zajímavý, plný zvratů, ale tak trochu jsem se obávala, kde je vlastně ten zakopaný pes. Nebyla jsem si jistá, zda mohu věřit jedné nebo druhé teorii. O to více mě začal překvapovat závěr a těšila jsem se na díl třetí.

15.11.2015 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Velmi čtivě napsaná, oddechová kniha o čarujících policistech v Londýně. Jelikož mám Anglii a Londýn, jejich humor a kulturu ráda, skočila jsem po této knize hned jak jsem ji viděla v prodeji. Začátek byl docela zajímavý a četl se skoro sám, pak mi ale kniha připadala nějaká dlouhá. A když mi ke konci zbývalo nějakých 30 stránek..říkala jsem si, jak to sakra asi dopadne, když mám jen takový kousíček k dočtení. Závěr byl takový sešup událostí. Velmi zajímavé rozuzlení.
Bohužel jsem se v knize místy maličko ztrácela. A trochu mě mrzelo, že "mistr" hlavního hrdiny je takový nemastný neslaný, není příliš propracovaný na můj vkus. Jsem zvědavá o to více na druhý díl, jestli se tam charakteristiky a vlastní příběhy postav trochu více rozvinou.