Šánka Šánka komentáře u knih

Tango Tango Sveva Casati Modignani

Knížku jsem si půjčila tak nějak do počtu ( nebo spíše nad počet :-)). Na DK má vysoké hodnocení, a po dočtení musím říci, že oprávněně.
Je to krásný, místy dojemný, tragický i optimistický příběh dvou žen, které jsou navenek tolik rozdílné, přesto mezi nimi vznikne nádherné pouto přátelství a porozumění.
Vzpomínky, střídání minulosti s přítomností, osudová láska....a za podmanivých tónů tanga si nechejte vyprávět příběh, který vás chytne za srdce.

07.01.2017 4 z 5

Člověk Havel Člověk Havel Petr Čermák

Knížku jsem dostala jako dárek, ze kterého jsem měla velkou radost, protože mně ještě více přiblížila tohoto jedinečného Člověka, který tolik ovlivnil a tvořil naše novodobé dějiny. Jsem ráda, že jsem zažila dobu, kdy byl prezidentem této maličké země...., a pro mě doposud tím nejlepším.

10.10.2016 5 z 5

Erotický potenciál mé ženy Erotický potenciál mé ženy David Foenkinos

Ulítlá, milá, vtipná, to vše je tato útlá kniha. Hektorův příběh mě mockrát rozesmál, a někdy až absurdní humor bavil. Na odreagování super !

11.04.2016 4 z 5

Místo zvané domov Místo zvané domov Deborah Smith

Nádherná jižanská sága. Příběh o přátelství, lásce a předsudcích, které zasáhnou do života dvou dětí a poznamenají ho. Krásně napsaná kniha plná citů a touhy někam patřit, nalézt si své kořeny, svůj domov.
Moc ráda se ke knize jednou vrátím.

25.03.2016 5 z 5

Starým láskám nevolej Starým láskám nevolej Alena Jakoubková

Dobrý relax, další z knih této autorky, které si dávkuji po kapkách na odreagování. Příběh začíná v období po sametové revoluci, a i když je především o vztazích, mě nejvíce pobavilo, jak popisuje chování některých bývalých soudružek v tomto období, to jsem se i zasmála. Fajn, nenáročné čtení.

29.02.2016 4 z 5

Zlato(v)lásky Zlato(v)lásky Blanka Hošková

Knížka patří mezi tzv. příběhy ze života, mám je ráda, ráda je čtu, ale ..... tady jsem se chytla až tak v poslední třetině knihy, kde se děj konečně rozjel a samozřejmě epilog byl nejlepší. Líbily se mně vztahové pasáže, ale zoufale jsem se nudila v pracovním prostředí kachliček, obkladaček a van :-). Autorku ještě zkusím, už jen proto, že je z Brna.

08.02.2016 3 z 5

A co s tím má společnýho láska? A co s tím má společnýho láska? Anna Tůmová

Chytrá, vtipná knížka o životě, vztazích, lásce. Bavila mě a místy i rozesmála. Hlavní hrdinka je v ní zachycena velmi reálně, bez příkras, tak, jak to ve skutečném životě bývá a v knize se dá najít spousta zajímavých postřehů.
Povedená prvotina, a ráda bych si od autorky ještě někdy něco přečetla, docela mě optimisticky naladila.

20.10.2015 4 z 5

S tebou nebo bez tebe S tebou nebo bez tebe Carole Matthews

Milá a krásně optimistická kniha, která vám vykouzlí úsměv na tváři a určitě pobaví.
S vtipem napsaný příběh, kde hlavní hrdinka řeší partnerskou nevěru a rozchod útěkem od civilizace do Himalájí. Příjemné prázdninové čtení a pokud by někdo tímto způsobem chtěl řešit svoji partnerskou krizi, na naše možnosti bych zvolila třeba Jeseníky a tam se poohlédla po nějakém horalovi.

22.08.2015 4 z 5

Chlapec, který přestal plakat Chlapec, který přestal plakat Ninni Schulman

Docela zklamání. Závěr sice dojem vylepšil, ale celkově proti výborné Dívce se sněhem ve vlasech, slabé. Naprosto souhlasím s Titi, o thrilleru si můžeme nechat jen zdát. Je to spíš pokračování životních příběhů hlavních postav na pozadí krimi zápletky.
I když jsou mi postavy velmi sympatické, to očekávané severské, mrazivé napětí se nějak nekonalo. Tak snad příště.

09.07.2015 3 z 5

Konečně se rozhodni Konečně se rozhodni Katarína Gillerová

Opravdu název knihy vystihuje postoj hlavní hrdinky k životu, její neschopnost něco se svým životem provést a rozhodnout se.
Kniha se nečte špatně, ale není tam snad nic pozitivního, taková bezmoc. Špatné partnerské a rodinné vztahy, tragické události. Skoro jako by se spisovatelka snažila do knihy nacpat z toho života co nejvíc zlého.
Kdyby kniha měla víc stran, tak ji nedočtu.

20.06.2015 3 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Zajímavý a napínavý příběh rodičů české modelky. Krásně popsáno, jak minulý režim krutě zasáhl do životů některých rodin a navždy je změnil. Horší o to, že se jedná o skutečný příběh.

23.02.2015 4 z 5

Náš nejmladší má čtyři tlapky Náš nejmladší má čtyři tlapky Dana Gringel

Milá, veselá knížka, která se bude asi nejvíce líbit majitelům čtyřtlapkových kámošů, kteří ví o tom své, protože si těmi mnohdy krušnými začátky prošli, ale na něž se později s láskou vzpomíná.
U Willyho rošťáren se budete bavit, smát se a vědoucně přikyvovat....no ano, takové to naše čtyřnohé štístko také bylo :-).

06.06.2017 4 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Výborná oddechovka, u které jsem se opravdu prosmála celou knihou, naposledy se mi tohle stalo u Aristokratky.
Autorka velmi vtipně a s nadsázkou popisuje některé ,,dokonalé matky'' a jejich neméně ,,dokonalé'' potomky. Děkuji za tento skvělý tip mé oblíbené, nejmenované uživatelce (Chytuš) :-).

12.05.2017 4 z 5

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Cynthia Harrod-Eagles

Líbilo se mně to, ságy mám ráda, ale přiznám se, že jsem se z počátku v těch postavách docela ztrácela a neustále se vracela k rodokmenu.
Později všechny vazby krásně zapadly a já byla pozvolna vtažena do pestrého děje. Příběh rozvětvené rodiny Hunterových a mnoha dalších postav mapuje období od začátku 1. sv. války, to nadšení a víru ve vítězství, ale i poznání, že ten jejich svět již nikdy nebude stejný.
Budu se těšit na pokračování, které by mělo letos vyjít.

07.05.2017 4 z 5

Úsměvy žen Úsměvy žen Nicolas Barreau

Podle hodnocení jsem žádné velké očekávání neměla, jenže mně se to moc líbilo.
Bylo to zábavné, milé čtení stejně jako autorova Láska v Paříži. I tady jsem se krásně odreagovala a tentokrát i zasmála. Ten úsměv mi vydržel i po dočtení. A to není zase až tak málo :-) !!!

14.02.2017 4 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Již druhá kniha této autorky a moc se mi líbila.
Kniha o nových začátcích, ztrátách i nálezech, o tom, jak nás události z dětství formují a utvářejí v dospělosti, zanechávají v nás dobré, ale často i negativně poznamenávají. A také, jak je někdy těžké najít cestu a odpuštění člověku, který nám v dětství ublížil. Příběh, u kterého se střídá smutek s úsměvem, nadějí a romantikou mě především bavil.
A stejně jako Kniha vzpomínek, i přes vážné téma, je to kniha optimistická a krásně napsaná.

13.10.2016 5 z 5

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Děti nemají na výběr koho dostanou za rodiče, ale my bychom se měli snažit jim ten dětský svět udělat krásný a milovat je.
Malá knížka s velkým obsahem..... smutným.

23.09.2016 4 z 5

Není rozkošná? Není rozkošná? Susan Elizabeth Phillips

Ukázková romantická četba z amerického jižanského městečka. Ano, hodně přeslazené, ale jak píše níže zoew ,, na vymytí mozku '' a odreagování, perfektní ! Velmi jsem se bavila vtipnými dialogy, které mě rozesmály a dostaly do pohody.
Škoda jen, že u nás jsou dostupné pouze dva tituly této autorky.

28.07.2016 4 z 5

Bez dětí neodejdu Bez dětí neodejdu Berit Kessler

Tuto knihu jsem musela chvíli rozdýchat, než jsem se pustila do psaní komentáře. Je to příběh napsaný podle skutečnosti, příběh z muslimského světa plný násilí a bezpráví páchaného na ženách a jejich dětech, kde práva mužů jsou upřednostňována před právy žen a dětí. A já, jako pokaždé u podobného čtení, jen bezmocně zuřila.
Tak jiný svět, jiná kultura, jiné hodnoty, naprosto neslučitelné s námi ! Velmi bych knihu doporučila k přečtení všem dívkám, které by lákala tato ,,exotika''.

04.07.2016 5 z 5

Miluju tě... i s natáčkama Miluju tě... i s natáčkama Alena Jakoubková

Taková příjemná jednohubka. Autorka opravdu píše, jak přes kopírák, ale na relax dobré. A ty úžasné kamarádky mě asi bavily nejvíc.

28.06.2016 3 z 5