sáně_v_létě sáně_v_létě komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Autor si udržel humor na stejné úrovni jako v předchozích dílech. Co se zápletky týče, mám pocit, že postavám vše moc usnadnil. S finančními nesnázemi se naskytla další možná zápletka, ale vždy na pomoc přispěchal pan Benda, takže vše měly "na stříbrném podnosu" naservírováno.

31.07.2023 4 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Velice zajímavě zpracované téma přijetí sebe sama navzdory zabedněné rodině. Mladá žena se snaží srovnat se se svojí identitou a sexuální orientací, zatímco její rodina se více zajímá o svoji image.

21.05.2023 5 z 5

Rudá jako oheň Rudá jako oheň Ursula Poznanski

I do třetice se autorce podařilo napsat velice napínavý příběh se spoustou neočekávaných zvratů. Hned se jdu pustit do další serie.

Jediná připomínka je na překlad - našla jsem v knize spoustu chyb (překlepy, pravděpodobné místo pravděpodobně, věty, které mi připadaly překládané slovo od slova a česky kostrbaté). Možná se mi to jen zdálo jako moc, protože jsem knihu zhltla během 24 hodin.

16.04.2023 5 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Ačkoliv byly detektivní zápletky velice zajímavé, nemohla jsem se dočkat, až kniha skončí. Poručík Borůvka je velice nesympatický. Všechny ženy jsou portrétovány jako sexuální a hysterické objekty. Třešinka ma dortu je závěr-sexuální poměr mezi učitelem a žákyní střední školy popsaný jako romantický příběh. Četla jsem do výzvy.

15.04.2023 2 z 5

Salome Salome Oscar Wilde

Divadelní hra s postupně rostoucím napětím

23.03.2023 4 z 5

A pak už jen tma A pak už jen tma Petra Batók

Velice smutný obraz toho, jak alkoholismus dokáže zničit život všem členům rodiny. Nejen samotný alkoholik je ovlivněn q nic se nespraví po léčbě a abstinenci.
Zajímavým způsobem autorka popisuje, jak se postupně s matkou alkoholičkou vypořádavají její děti, jak se na nich toto trauma podepsalo ma celý život.

20.03.2023 5 z 5

Tom Felton mě jako spisovatel velice překvapil. Dokáže popisovat pro "běžného mudlu" nepředstavitelné příhody, jako by mluvil o nejběžnějších denních činnostech.
Ačkoliv jsem se u knihy velice nasmála, bohužel má i neveselé části. I ty jsou popsané úžasně poutavým způsobem.

16.03.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Na detektivních příbězích A. Christie jsem vyrostla, ať už v knižní nebo televizní verzi. Až do konce knihy jsem skutečně netušila, jak příběh dopadne.
Moc mě baví styl psaní autorky, milý sarkasmus a sem tam i rýpnutí si do mužů :-)

05.03.2023 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Jako knihu pro YA hodnotím velice pozitivně. Dotýká se problémů bohužel spjatých s tímto věkem, je psána dynamicky bez dlouhých popisných pasáží, člověka nutí k zamyšlení nad mocí, zodpovědností a sebepojetím.

01.03.2023 4 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Autorka i v pokračování série nezklamala. Kniha se četla sama. Zprvu jsem se bála, že se bude opakovat podobný příběh jako v prvním díle, ale naopak, příběh byl plný spousty novinek.
A vzhledem ke cliffhangeru na konci očekávám pokračování a už se nemohu dočkat!
Jediná věc, kterou bych vytkla, je stálé opakování některých skutečností. (Hrdinka nechce lhát matce - během jedné kapitoly zopakováno mockrát)

01.02.2023 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Knihu jsem nedokázala odložit. Autorka velice barvitě popisuje prožívání hlavní hrdinky. Příběh napínavý s nečekaným vývojem.

22.01.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

I po několikáté mě kniha opět dojala.

14.01.2023 5 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Příběh napínavý, postupně se odhalující z více stran.
Bylo znát, že hlavní hrdinku - ženu psal spisovatel - muž.

23.12.2022 3 z 5

Ani mrtvá, ani živá Ani mrtvá, ani živá Ursula Poznanski

Paní spisovatelku jsem objevila díky výzvě a jsem za to nesmírně vděčná. Její příběhy jsou originální, plné zvratů a knihy se čtou samy!

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Krásné povídky. Jsem ráda, že se i u nás v literatuře pro mladé může najít už snad každý :)

23.12.2022 5 z 5

Nečekaný návrat Josephine Foxové Nečekaný návrat Josephine Foxové Claire Gradidge

Skvěle napsaná kniha. I když se odehrává v období války, jedná se pouze o pozadí, nikoliv hlavní téma.

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Autor umí bravurně popisovat emoce, člověk prožívá každou maličkost s postavou

23.12.2022 4 z 5

Haló… jsi tam? Haló… jsi tam? Fiona Lucas

Romantický příběh trochu jinak.

23.12.2022 5 z 5

Nic není tak prosté Nic není tak prosté Květa Legátová (p)

Příběhy byly poutavé, nečekaně se vyvíjely.

23.12.2022 4 z 5

Šedá jako popel Šedá jako popel Ursula Poznanski

Velice napínavý příběh, nemohla jsem přestat číst. Ačkoliv jsem si myslela, že je tomto žánru každý příběh napsaný, paní spisovatelka mě opět vyvedla z omylu.