Rudá jako oheň

Rudá jako oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493414/bmid_ruda-jako-ohen-Q6l-493414.jpg 4 51 51

Vanitas série

< 3. díl

Grandiózní finále květinářky s temnou minulostí. Její pronásledovatelé ji vyslídili ve Vídni. Rakouská policie hledá Carolin v souvislosti s případem vraždy. Na útěku je úplně sama. Odjíždí do Frankfurtu, hlavního sídla svých nepřátel, do jámy lvové. Je to pro ni nejnebezpečnější a zároveň nejméně pravděpodobné místo pobytu. Ale také jediné místo, kde vidí šanci, jak skoncovat se svou noční můrou.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Rot wie Feuer , 2021


více info...

Přidat komentář

SilvieSisinka
22.04.2024 4 z 5

Konec série a za mě se do četlo skvěle,ale pochybuji že by tohle všechno jedna žena sama zvládla.Ve skutečném životě,by nepřežila.

EvikU.
04.02.2024 4 z 5

Tato série je docela zvláštní. Na jednu stranu se četla rychle, když tedy pominu první díl, s tím jsem se trápila, ale hlavní hrdince schopnost Wonder woman nějak nevěřila. 

Hlavní hrdinka je taková neohrožená střelkyně ve smyslu, jdu a riskuju. Používá převleky, na všechno má výmluvy, proč tam je. Jenže na to, že jde proti ruské mafii, která už zabila hodně lidí a mafie jí jde po krku, mi přijde, že se moc nebojí a vše ji prochází. Vždy o vlásek unikne. 

Ale je to rozhodně lepší varianta než v prvním díle, kdy se bála i vycházet z bytu a jen fňukala. Z Vídně se tedy vrátí do Frankfurtu a rozjíždí tak svoji válku s mafií. Svým promyšleným tahem poštve jeden klan proti druhému. Ale tak jednoduché to také nemá. 

Konec byl taky takový nereálný a pohadkový viz scéna s komisařem Tassinim. Ale co už, každý thriller nemusí skončit horově. 

Co mě fakt bavilo byly její převleky. Četlo se to rychle a docela mě to i bavilo. Ale přiznám se, že nebýt štafety, tak možná nedočtu.


Tereyciiik
13.10.2023 5 z 5

Perfektní zakončení trilogie. Bavila jsem se jak u celé série, tak u všech jejích knih.

dpxcz
09.09.2023 3 z 5

Zakončení série, jak se patří. I přes to, že Ursula Poznanski má podle mě lepší knihy, byla tato výborně napsaná a čtivá.

JustWomen
14.08.2023 5 z 5

Drsná kniha, ale fakt mě to bavilo. Temnota a zlo v největší míře, ale přišlo mi to věrohodné a úplně mě to pohltilo. Šílený příběh konce lásky s Danielem ospravedlňuje takovou pomstu, napínavé až do konce, doporučuji.

Littlemonday
20.07.2023 2 z 5

No, zaplať pánbůh, že to mám za sebou, to se jinak říct nedá. Už první dva díly pro mě byly opravdu průměrné čtení, ale tak když už jsem rozečetla sérii, chtěla jsem ji mít ukončenou.

Třetí díl byl jen ukázkou toho, jak je hlavní hrdinka hustá, přechytračelá, jak dokáže vyřídit kohokoli z mafie, její neohroženost a plány byly naprosto bezchybné a když už se dostala do bryndy, vždycky se z ní s grácií vydrápala.

Měla jsem úplně vztek, když jsem to četla, umím si představit milion způsobů, jak to mohlo být méně překombinované a více uvěřitelné a čtivé.

Bohužel, tohle se za mě moc nepovedlo.

2/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

MíšaS.
20.05.2023 3 z 5

Třetí díl je lepší než předchozí dva, ale pořád si myslím, že Carolin je takový "Rambo v sukni", což mi příběh trochu zkazilo... Ale i tak jsou to celkem solidní 3*.

ArwenAragorn
30.04.2023 5 z 5

81%
Vyměníme si dlouhý pohled. Co se říká v takových případech? Ne Nashledanou, ne Měj se dobře. Táhni k čertu? Ano, to by se mi líbilo, ale nebylo by to vhodné. Otočím se a odsunu stranou překážející větev.
"Nezapomeneš, na čem jsme se domluvily?" prohodí za mnou. "Spoléhám na to. "
To je poslední, co slyším. Moje kroky šustí v listí, a když vyjdu ze stínu stromů, oslepí mě slunce. ....
___________________________________________________________________________________________________________________
Výborné zakončení třídílné série. Caroline odjíždí do Frankfurtu, protože je přesvědčená, že tam ji Karpinovci nebudou hledat. Bohužel se dostává opět do války s klanem Karpinovců, která je pro ni hodně osobní a přestože je chytrá a mazaná, je prakticky pořád v ohrožení života. Napínavé, se zvraty a dokonalým koncem.
Doporučuji!

zuzana2599
18.04.2023 4 z 5

Závěrečný díl série Vanitas od rakouské autorky dočten a já zůstanu u čtyřhvězdičkového hodnocení. Příběh květinářky Carolin se přesouvá z Vídně do Frankfurtu, aby se zde vypořádala se svými nepřáteli. I tento díl je velmi napínavý a akční, plný nečekaných pastí a intrik, převleků...Závěr byl třešničkou na dortu celé trilogie.
Kniha nebyla vůbec špatná, najde si své nadšence, ale pro mě se nestala srdeční záležitostí, ani nezapomenutelnou. Toho zla, boje, násilí, vražd zde bylo až přespříliš a čtení mě místy až tak nebavilo.

sáně_v_létě
16.04.2023 5 z 5

I do třetice se autorce podařilo napsat velice napínavý příběh se spoustou neočekávaných zvratů. Hned se jdu pustit do další serie.

Jediná připomínka je na překlad - našla jsem v knize spoustu chyb (překlepy, pravděpodobné místo pravděpodobně, věty, které mi připadaly překládané slovo od slova a česky kostrbaté). Možná se mi to jen zdálo jako moc, protože jsem knihu zhltla během 24 hodin.

Autorovy další knížky

Ursula Poznanski
rakouská, 1968
2015  86%Pět
2011  84%Erebos – Hra, která zabíjí!
2014  85%Saeculum
2017  84%Hlasy
2018  73%Cizinec