SandraJurcakova SandraJurcakova komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Byla to sila. Krasny jazyk, nechybely emoce. Na clovek dopadla tezka doba, ve ktere nebylo misto na kompromisy a clovek se musel rozhodovat z minuty na minutu. O to bylo hezci, kdyz se ke konci pribehu zacalo blyskat na lepsi zitrky.

08.01.2022 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Autorovi se povedlo napsat krásný román o dost ožehavém tématu. Příběh je smutný, ale naštěstí příběhem neprochází jen deprese a smutek. Jsou zde i humorné části a tím se děj odlehčil.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mám z knihy velice smíšené pocity. Bestseller to sice je, ale mě neoslovil.

06.01.2022 1 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje první čtená kniha ze série Romantické útěky. A určitě ne poslední. Děj se občas sice trochu vlekl. Nicméně prekérní situace, které hlavní postava musela se svými "schovanci" řešit mě dost bavily. Moc se mi líbil popis Kodaně, jako kdybych tam opět byla.

06.01.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Davka pozitivna, kterou ted clovek potrebuje. Za me super. Hned bych do Brooklinu letela

26.03.2022 4 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

Moc jsem se na knihu tesila. Rodinna saga mela opravdu zajimavy osud. Nektere postavy me doslova stvaly, ale trocha odlehceni a humoru to vyvazily. Nicmene ocekavani byla vetsi, presmira pouzitych metafor a prirovnani ni nekdy ztezovala pochopeni deje.

08.04.2022 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Opět přečteno jedním dechem. Člověk by se nejraději do některého zákusku s chutí pustil. Děj pozvolna plynul a prožitek byl intenzivní. Hlavní postavy mi byli o něco více sympatičtější než v Kodani :)

20.01.2022 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nádherné dílo. Klasika, kterou si neustále ráda připomínám.

06.01.2022 5 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Sophie Kinsella (p)

Oddechové čtení, které pobaví.