Safienka Safienka komentáře u knih

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Čtivý, napínavý příběh s nádechem tajemna. Zhltla jsem ho za odpoledne.

04.08.2014

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Patricia nezklamala. Některá díla se mi líbila víc, ale špatné to nebylo! To vůbec ne! Občas nějaká táhlejší pasáž, ale napětí tam opět bylo habaděj. A nové postavy! Obdivovala jsem Mercy, co všechno vydržela a nepodlehla tak žárlivosti a všeličemu jinému!
Doufám, že bude další díl!

27.05.2014 5 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Další příjemná oddychová kniha s magickým námětem od Alexandry Potter. Tentokrát se jedná o návrat do minulosti a potkání se se svým o deset let mladším JÁ.
Určitě se mi námět příběhu líbil víc než u předchozí knihy Já a pan Darcy. Ač je od začátku jasné, jak to dopadne, tak jsem měla alespoň přehled a nějakou takovou představu, jak je to celé myšleno.
Třecetidvouletá workoholička Charlotta bydlí v Londýně, pracuje v PR agentuře, má na první pohled dokonalého přítele, skvělý byt, moderní auto, úzkostlivý strach o své zdraví a hlavně má pocit, že všechno musí stihnout co nejdřív. Žádný čas na zbyt. V průběhu celého děje dochází k uvědomění pomocí setkání se svým mladším já, které ji mění ve šťastnou babu, která si dokáže užívat života a jít za svými sny. Ač se vše odehrává v zhruba týdenním časovém rozmezí, tak se dočkáme docela dosti zvratů. Romantická zápletka je jasná hned od prvního setkání, což možná příběhu dodává trochu nudy, ale zase není to první ani poslední kniha se stejným průběhem, takže už by nás to ani nemělo překvapit:-)Pro některé čtenáře to může být příběh, který je donutí k zamyšlení a odstartuje jim třeba i nějaké ty změny v životě.
Styl psaní tohoto romantického příběhu je velice čtivý. Autorka evidentně ráda zapojuje netradiční magické prvky, které dodávají příběhu jisté kouzlo a punc zajímavosti. Příběh příjemně plyne, v mém případě jsem se ani nenadála a knihu přečetla za jednu podzimní sobotu.
Takže ano, stojí za přečtení :-)

25.02.2014 5 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Půl roku člověk čeká a je tu další díl, který člověk zhltne za den..hmm! Opět příjemně napínavé, čtivé a zamotané. Akce tentokrát hned od začátku. Autorka konečně zapojila i pohled Adama, kterému je věnováno hned několik stran! Jinak kojotí štěně jako vždy proti nejmocnějšímu. Konečné rozuzlení bylo pro mě maličko zahlcující a ztrácela jsem se. Ale to mi neubránilo celkovému dojmu, který byl příznivý.

25.11.2013 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Dlouho jsem přemýšlela, které dílo si mám od tohoto autora přečíst jako první. Nemohla jsem se k tomu dlouho odhodlat, až se ke mně zčista jasna dostala kniha 1Q84. Sice jeho zatím nejobsáhlejší dílo, takže by se dalo říct, že nejnáročnější, přesto mě velice mile překvapilo. Ze začátku se mi zdálo maličko přehnaně popisovací a rozepisovací, ale v důsledku to mělo svůj význam, takže jsem měla pocit, že se k tomu rozepisování musím ještě vrátit :-) Kniha, která obsahuje jak příchuť romantiky, tak maličko fantasy a krimi motivů. Necelých 800 stran jsem zhltla celkem rychle a už se těším na další pokračování, neboť konec tohoto díla je příjemně otevřený, takže myslet si zatím můžeme cokoliv :-)

14.10.2013 5 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Kniha, která přišla v tu pravou chvíli. Po jejím přečtení jsem příjemně nakopnuta a namotivována. Příjemně psaný životopis Scotta Jurka, který se opírá hlavně o sportovní a stravovací stránku jeho života, tedy o vášeň v ultramaratonech(do té doby jsem o žádném neslyšela) a o objevování zákoutí stylu života zvaném veganství. Jsem ráda, že ji mám doma a věřím, že se k ní budu vracet. Ikdyž nepatřím mezi nadšené běžce, tak mám chuť si přečíst knihu Zrozeni k běhu, která tomuto dílu předchází a má s ním spoustu společného.

30.08.2013 5 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Tak moc jsem se na tento díl těšila :-) Možná to bylo taky tím, že jsem se do příběhů o Mercy a do "její" tlupy kamarádů (vlkodlaci, upíři, fae a jiné příšery) zamilovala.
Tento díl jsem stihla zhltnout za nějakých 6h, z čehož bych usuzovala, že se dílo Patrii opět povedlo. Maličko mi vadilo, že celý koncept hlavního děje byl zasazen do jiného prostředí než bylo doposavaď, ale vyrovnalo to, že jsem se mohla dozvědět něco víc o Mercyině původu. Každopádně svatba tam byla, ohrožení hlavních hrdinů taky, skoro nezabitelná příšera taky a happyend samosebou. Takže co víc si přát? Ze stránek P. Briggs jsem se úplnou náhodou dozvěděla, že se možná bude chystat i další díl...což je teda nečekaně opět plné čekání...takže uvidíme co bude :-)

19.06.2013 5 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Velice příjemná kniha, která mě pohltila stejně jako následující díly hned několikrát :-) V knihovně má své pravé místo! :-)

19.06.2013 5 z 5

Lincoln: Tým rivalů Lincoln: Tým rivalů Doris Kearns Goodwin

Styl podání tohoto díla je určené těm, kteří se o období vlády Abrahama Lincolna více zajímají a je pro ně přínosem ta spousta informací, které zde autorka podává. Ač jsem přivržencem spíše vyprávění v první osobě, toto se mi četlo až překvapivě dobře.

Shrnutě řečeno - v ruce jsem měla možnost držet knihu, která je zaměřená hodně politicky, přesto velice čtivě napsaná. Nelituji, že jsem ji mohla přečíst a posoudit. Naopak jsem nyní obohacena alespoň o několik málo pocitů, které mi vytváří úsudek o člověku, který byl v pravou chvíli na správném místě. Slova, která byla součástí jeho projevu, mě o tom nenechávají na pochybách.

„ ... se zlou vůlí vůči nikomu, s laskavostí vůči každému...“

04.02.2013 4 z 5

10 slov a osudov 10 slov a osudov Stanislav Hoferek

Moje první kniha ve slovenštině. Kdo by to byl řekl, že se do něčeho takového pustím. Musím přiznat, že jsem se už nějakou dobu chystala, že si od Standy Hoferka něco přečtu a myslím, že tato volba byla dobrá! Příjemné zpestření zimního dopoledne. 10 krátkých povídek, které jsou psány na základě vybraných slov. 10 krátkách osudů, které nám mohou potvrdit, jak je ten dnešní svět bláznivý. 10 slov, které tvoří 8 autorů. Navzájem si dávají nesnadný přesto tvořivý úkol. Vymyslet nějaký smysluplný příběh, který by byl čtenářům srozumitelný, dal se pochopit a ještě měl nějakou tu jiskru. Perfektní. Zalíbilo se mi jich hned několik.

25.01.2013 5 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Druhá kniha, kterou jsem od Markéty Markové píšící pod pseudonymem M.T.Majar četla. Tentokrát se jedná o tzv. Urban fantasy, která nám slibuje příběh s vlkodlaky, upíry a jinými nadpřirozenými bytostmi. V tomto případě si autorka vybrala záležitost vlkodlaků, zde známými jako lycas. Lidé, kteří se přeměňují ve zrůdy a následně vlky. Líbí se mi, že ač autorka zasadila děj do Ameriky, tak zůstala věrná české hrdince a čéskému humoru a neotřelosti. Viktorie unikne násilníkům, ale stane se díky kousnutí vlkem. Musí přijmout všechny závazky s tím spojené. Hlásí se k tomu, že je původem z Čech a dává dopopředí všechny své slovanské vlastnosti a sex-apeal. O pasáže s nábojem erotiky v tomto díle opravdu nouze není. Stejně tak i o svíčkovou, štrůdl a běžné české nadávky.
Máme možnost sledovat dva stěžejní body celého příběhu, které mu udávají směr. První, kterým autorka dá se říct začíná, je souboj o post družky hlavního alfy, druhý, který se zaobírá tématem týrání, znásilňování a jiných zhýralých praktik "mocných" papalášů.
Styl psaní je stejně jako u prvního díla Hot Boys svižný a velice čtivý. Pojetí knihy spolu s hlavní hrdinkou, soubojem dvou samců o tu jednu vlčci a hierarchií smečky připomíná díla Patricie Briggs.

22.01.2013 5 z 5

Zpověď šílené matky - Upřímný pohled na mateřství Zpověď šílené matky - Upřímný pohled na mateřství Jill Smokler

Zpověď šílené matky aneb upřímný pohled na mateřství je knihou Jill Smoklerové, která je ve světě známá spíše jako blogerka a přispěvatelka do různých novin a časopisů, kde publikuje své názory na rodičovství.
Toto dílo je takovým jejím výtahem a zmíněním toho nejlepšího ze života od počátku těhotenství až po neurčitou dobu v roli rodiče. Máme možnost se seznámit s názory samotné Jill, ale též i s myšlenkami a postřehy jiných matek. Témata jako samotný porod, problémy s výběrem jména, s fotografováním, stravou, ostatními kamarády, rodiči a příbuznými nás nenechají na pochybách, že autorka si své prožila do poslední kapky. Prožila a zároveň si to užívá tak nejvíc, jak jen může.
Možná místy až feministické dílo, které je opepřeno břitkým humorem, zajímavými postřehy a nápady, co se týče výchovy dětí. Kniha je rozdělena do kapitol, z nichž každá je uvedena několika glosy různých rodiček. Následují popisy, připomínky a zážitky samotné autorky, které vystihují stav její rodiny čítající 3 děti, psa a manžela.
Celkově bych knihu zařadila mezi příjemná, oddychová díla, která jsou posypána reálným humorem, kdy se nejčastěji a nejsobečtěji smějeme neštěstí druhých. Věřím, že je kniha určena spíše ženám a matkám, které se jistojistě v řádcích najdou, anebo se nechají lehce inspirovat. Možná místy až moc stížností, které člověka nutí zapřemýšlet, jestli ten život s dětmi je opravdu tak krušný, jak se píše. Nikdy to ale nezjistíme, dokud to sami neprožijeme. Abychom si to užili do poslední kapky, je potřeba se do toho vrhnout opravdu po hlavě.
Styl psaní této knihy nepostrádá ten správný čtivý charakter, který nám dokládá, jak je autorka kovaná ve svém řemesle a je schopná zaujmout široké spektrum čtenářů.
Její blog můžete sledovat na www.scarymommy.com

20.01.2013 4 z 5

Hodný, zlý a nemrtvý Hodný, zlý a nemrtvý Kim Harrison

Pokračování s tvrdohlavou Rachel Morganovou je tu. Ze začátku možná maličko táhlé a nudnější, ale pak se to rozjelo a dle mého názoru to mělo lepší spád než díl první. Hlavní postavy zůstavají stejné, takže nejsme ochuzeni ani o mrtvou nemrtvou upírku Ivy, o skřítka Jenkse a nakonec i o docela vychytralého démona. Možná je v tomto díle přidáno více erotických scén, ale není to naškodu. Naopak je to možná oživení celé knihy. Nu, jsem zvědavá na díl třetí.

17.01.2013 4 z 5