sadlo sadlo komentáře u knih

Vražda o Velikonocích Vražda o Velikonocích Lee Harris (p)

Všchny knihy této autorky doporučuji. Čtivé, originální zápletky, co víc si přát od detektivky.

01.07.2023

Svědectví oběšence Svědectví oběšence Ann Granger

Ann Grangerová je moje oblíbená spisovatelka. Přečetla jsem všechny její knihy a mohu říci, že jsem se ani u jedné nenudila.

19.06.2023

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Všechny tři díly přečteny, ani u jednoho jsem se nenudila. Doporučuji, skvělé čtení.

11.06.2023

Sherlock Holmes a Labyrint smrti Sherlock Holmes a Labyrint smrti James Lovegrove

Milovníci Sherlocka Holmese, nebojte se sáhnout po této knize, doopravdy se mně dobře četla.

05.06.2023

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělé, skvělé čtení. Kniha si zaslouží prorazit do světa, díky výbornému překladateli.

29.05.2023

Julie a žralok Julie a žralok Kiran Millwood Hargrave

Ráda čtu knihy této autorky, Julie a žralok mne nezklamala. Tento příběh " má šťávu".

21.05.2023

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Rozhodně stojí za přečtení, vychutnejte si pěkně napsanou detektivku.

21.05.2023

Dvanáct zastavení Dvanáct zastavení Jan Anastáz Opasek

Doporučuji všem, kdo se zajímá o historii našeho národa. K pochopení je dobré vyznat se v křesťanství, co je katolická církev, co je židovství, co je evangelická církev.... Obávám se, že vysokoškolští studenti, kteří se připravují např.na dráhu pedagogickou se v této oblasti neorientují. Tak také je těžké pochopit první třetinu této skvělé knihy. Přesto Dvanáct zastavení doporučuji všem studentům. Výborně je zde znázorněna doba totalit.

18.05.2023

Dědovo tajemství Dědovo tajemství Jan Bílý

Nebojte se doporučit k přečtení svým potomkům. Klidně náctiletým.

08.05.2023

Smrt za úplňku Smrt za úplňku Matthew J. Costello

Lehká detektivka na víkendové odpoledne.

08.05.2023

Železné jezero Železné jezero William Kent Krueger

Zima, sníh, mráz, tyto přírodní živly dávají atmosféru dobré detektivky.

03.05.2023

Vídeňská krev Vídeňská krev René Anour

Detektivka , která vás zaujme. Dejte si kávu a vychutnejte si četbu v klidu.

13.04.2023

Báječně nerozumné dobrodružství Báječně nerozumné dobrodružství Katherine Rundell

Příběh se dobře čte, má spád. Výborná četba pro čtenáře Kalle Blomkvista.

12.04.2023

Zlobryně a sirotci Zlobryně a sirotci Kelly Barnhill

Mně se dobře četla,jpodobně jako předešlá kniha paní spisovatelky - DÍVKA, KTERÁ UPÍJELA MĚSÍC . Určitě neprohloupíte, když ji doporučíte dětem ke čtení.

07.04.2023

Jezdecký tábor Yonahlossee Jezdecký tábor Yonahlossee Anton DiSclafani

Poprvé přečteno před 10 lety. Moc mne příběh zaujal, tak jsem si nedávno vzpomněla, že bych si tuto knihu mohla opět přečíst. Vybavil se mi obsah, ale nevybavil se mi důvod , proč hlavní postava musela odjet do tohoto " tábora". Teď už to vím.

26.03.2023

Strážník z Nového Světa Strážník z Nového Světa Marek Skřipský

Výborné počteníčko. Nudit se nebudete. Knihy pana Skřipského patří mezi moje oblíbené.

14.03.2023

Tom Felton je sympaťák, dovedu si představit, že bychom při společném setkání u kávy našli spousty témat, které bychom mohli probrat. Kniha je fajn.

11.03.2023

Mrtvola v komíně Mrtvola v komíně Alan Bradley

Moje oblíbená série o Flavii de Luce. Pár dílů mám již doma. Doufám, že moje vnoučata si ji také oblíbí.

23.02.2023

Lampička Lampička Annet Schaap

Moje oblíbené nakladatelství Baobab mne opět nezklamalo. Lampička přečtena během pár dnů, vřele doporučuji.

12.02.2023

Prorokyně a hlupák Prorokyně a hlupák Jonas Jonasson

Pan Jonasson mne opět nezklamal. Knížka, na kterou se člověk těší, že až přijde z práce, uvaří si kávu , vypne zvuk u mobilu a dá se do čtení.

04.02.2023