sackettboy sackettboy komentáře u knih

Podsvětí: V Hádově říši Podsvětí: V Hádově říši Luc Ferry

fvalek asi neví, že tento příběh je jen průrezem hádovou říši. a další příběhy z řecké mytológie jsou detailněji rozpracované v dalších dílech. Tahle sága Mýtu je opravdu krásně zpracovaná. jJen si nejsem jistý, proč Lingea začala tímhlem sešitem, který není moc ideálním na rozjezd série. Určite bych spíše začal ucelenejším dílem jako Iliadou nebo Antigonou, či dalšími sešity, které si můžete prohlédnout: https://www.bedetheque.com/search/albums?RechCollection=La+sagesse+des+mythes&RechEO=1

28.12.2022 4 z 5

Čierny kruh: Koniec mafie Čierny kruh: Koniec mafie Jozef Karika

Občas som mal pocit, že autor rozpráva svoj životný príbeh, a to čo verejne nemôže priznať ventiluje aspoň knihou :-). Ale to je asi tak všetko nad čím som počas čítania premýšľal. Bohužiaľ osobne sa mi nepáčilo, že Jozef do románu vo veľkom vkladá opisy ako v jeho mysterióznej vetve románov. Takže, keď som sa pri čítaní dostal k zaujímavému deju, hneď po pár stranách ho nahradilo niekoľko nezaujímavých strán opisov Milanových pocitov z Alenky z Ríše divov, chňapania priepasti a ďalších nezmyslov. Chápem, že v iných knihách kde tie fakty a dej nie sú tak zaujímavé, mu tieto odskoky román natiahne do predavateľnej formy, ale tu mi to dosť kazilo čítanie. Celkovo tento román ani nemusel byť, pretože je už iba zlomkom toho, čo autor predviedol V tieni mafie, či románe Nas smrť, ale tak hlavne, že sa nám ten Čierny kruh uzavrel.

07.12.2022 3 z 5

Dílo v červené, dílo ve žluté Dílo v červené, dílo ve žluté Alejandro Jodorowsky

Absolútne úžasná kresba Jeremyho podporena šialeným, ale nie úplne zvráteným Jodorowského príbehom. Bolo ta zaujímave, nepredvidateľné a dokonca som si nebol istý ako to dopadne. Výborne som sa bavil. Ako by povedal Bolek: “U mě dobrý !”

25.09.2022 5 z 5

Dílo v černé, dílo v bílé Dílo v černé, dílo v bílé Alejandro Jodorowsky

Snáď prvý komiks od starého chlípnika Joda, ktorý nie je extrémne úchylny. Samozrejme nájdeme aj tu zaujímavé abnormality, ktoré mi však prídu znesiteľné. K tomu úžasna kresba Jeremyho, ktorý aj keď svojim hlavným mužským hrdinom rád vklada do tváre ženské črty tak tu to mohol robiť bez obáv. Od rytierov som vôbec netušil čo čakať, no dielo ma pozitívne prekvapilo a po prvej časti série som spokojný.

06.08.2022 5 z 5

Conquistador: Kniha 1 a 2 Conquistador: Kniha 1 a 2 Jean Dufaux

Pekne nakreslený temný historicko-fantastický príbeh. Na jeseň uvidíme ako to všetko skončí. Zatiaľ to všetko dobre odsýpa a nemám tomu čo vytknúť.

25.07.2022 5 z 5

Pomsta a vykoupení Pomsta a vykoupení Alejandro Jodorowsky

Akým slovom opísať Jodorowského? Napadá ma jedine "zvrátený". Asi preto je v našich končinách tak obľúbený. Smilstvo, pomsta, intrigy a krásne tela nič z toho nechýba v tejto sérii. Dokonca by to mohlo byť vydané ako ďalší trochu morbídnejší diel Underworldu. Samozrejme, pokiaľ to už nekúpila nejaká mexická televízia, aby z toho urobila nejakú telenovelu.

25.07.2022 4 z 5

Svatokrádežná svatba Svatokrádežná svatba Alejandro Jodorowsky

Tá kresba je neskutočná. Liu by mal kresliť iba akty. No rád by som videl čo sa odohráva v Jodorowského hlave, alebo radšej ani nie. Neviem či by som to rozchodil. Lannisterovci sú oproti Jodorowského postavám ako svätci.

25.07.2022 4 z 5

Mrtvý cizinec Mrtvý cizinec Louis L'Amour

Detektívka z divokého západu. Vyšla už v roku 1992 v slovenčine ako jeden z románov pod názvom Na západnej hranici: https://www.databazeknih.cz/knihy/na-zapadnej-hranici-78911.

21.07.2022 5 z 5

Shi. Kniha 3 a 4 Shi. Kniha 3 a 4 Benoît Drousie

Krása. Nevedel som ani predvídať, čo od toho ďalej čakať. Úžasne nakreslený a prerozprávaný príbeh, ktorý sa číta sám. Prečítane jedným dychom. Škoda tých pár chýb, ktoré korektori nenašli, ale príbehu to na ničom nevadí. Otázne je koľko rokov budeme čakať na pokračovanie?

25.06.2022 5 z 5

Šťastný kuchtík Šťastný kuchtík Christophe Arleston

Najslabšia vec, akú som od Arlestona čítal. Neviem, či príbeh splácal len narýchlo, aby mal viac diel na rozbeh vlastného vydavateľstva, alebo už proste vyčerpal zaujímavé nápady. Postavy v celéj sérii sú nesympatické a u deju som sa vyslovene nudil. Nikomu som za celé tri časti ani nedokázal fandiť.

24.06.2022 1 z 5

Odplata Odplata Louis L'Amour

Vynikajúci príbeh. Jeho jediný problém je, že je krátky :-). neviem či je to len mnou, ale keď sa v texte spomenú Sackettovcov vždy to má väčšie grády. Tiež by ma zaujímalo, prečo je tu táto kniha zaradená ako 8.diel série.

21.06.2022 5 z 5

Wild West: Kniha 1 a 2 Wild West: Kniha 1 a 2 Thierry Gloris

Skvelý príbeh doplnený o krásnu Lamontagneho kresbu. Tuto dvojicu autorov mám rád, a preto očakávam celkovo vynikajúcu sériu. Radím medzi tie kvalitnejšie veci, ktoré u Vybírala vyšli. Občas som mal pocit, že sa kreslič inšpiroval Deadwoodom :-). Do pokračovania určite pôjdem v mojej knihovničke to nesmie chýbať. Všimol som si, že bubliny neboli vždy ideálne zarovnané, čo príbehu samozrejme neškodí, ale u ERBu to vidím prvýkrát, možno mal editor iba horšiu chvíľku.

28.04.2022 5 z 5

Pre hrsť dukátov Pre hrsť dukátov Juraj Červenák

Ďalšie dobrodružstvo a ďalší skvelý príbeh. Opäť vynikajúci príbeh, pričom dostáva viac priestoru aj seržant Jaroš.

27.04.2022 5 z 5

Conan z Cimmerie. Svazek II Conan z Cimmerie. Svazek II Luc Brunschwig

Aj druhé vydanie Conanových poviedok je v celku vydarené. Najviac kresbou i príbehom zaujala poviedka Stíny měsíční záře. Obsahovo sa mi páčila aj Dcera Pána mrazu i keď kresbu by som si pri tejto eroticky ladenej vedel predstaviť aj lepšiu. Najmenej ma v tomto zväzku bavil príbeh Šarlatovej citadely, proste mi tam ten stredovek u Conana moc nesedel.

25.04.2022 4 z 5

Conan z Cimmerie. Svazek I Conan z Cimmerie. Svazek I Jean-David Morvan

Priznám sa, že do dnes som nečítal žiadneho Conana, nevidel som poriadne ani filmy so Swarzeneggerom, takže nie som ničím ovplyvnený. Musím povedať, že sa mi páčili všetky tri príbehy z I. zväzku, ale jednoznačne dominovala poviedka Za Černou řekou, kresba bola najlepšia a príbeh bol najzaujímavejší. U druhej poviedky Královna černého pobřeží sa mi neskutočne nepáčila kresba. Tento typ mi zdá sa vôbec nevyhovuje.

23.04.2022 4 z 5

Shi. Kniha 1 a 2 Shi. Kniha 1 a 2 Zidrou (p)

Jedna z najlepších vecí, ktorá v ERBe vyšla. Krásna kresba s perfektným temným príbehom, od ktorého sa nemôžete odtrhnúť. Sympatické hlavné postavy, ktoré si k sebe našli cestu aj keď pochádzajú z rôznych svetov. Prečítane jedným dychom. Skvelý výber série a už teraz sa teším na pokračovanie. Určite by tento príbeh nemal chýbať v žiadnej knihovničke fanúšika francúzskeho komiksu. Za mňa 5 hviezdičiek.

23.04.2022 5 z 5

Třetí zákon 3 a 4 Třetí zákon 3 a 4 Xavier Dorison

Výborný mysteriózny príbeh. Možno sa trochu pomalšie rozbiehal, ale po druhej polovici v celku skvelý príbeh. Jediná chybička krásy je malý formát, ktorý eu komiksu vôbec nepristane.

Třetí zákon 1 a 2 Třetí zákon 1 a 2 Xavier Dorison

Výborný mysteriózny príbeh. Možno sa trochu pomalšie rozbieha, ale v celku skvelý príbeh. Jediná chybička krásy je malý formát, ktorý eu komiksu vôbec nepristane.

Siegfried Siegfried Alex Alice

Nemám čo vytknúť vydaniu Vybírala. Vyzerá to pekne. Bohužiaľ nikdy nehodnotím knihu podľa obalu. Dej mi prišiel nudný a ani grafická stránka ma nenadchla. Musel som sa nútiť, aby som to dočítal do konca. Mime mi prišiel nechutný až odporný a samotnému Siegfriedovi som na chuť tiež neprišiel, takže som mu konieckoncov ani moc nefandil. Severskú mytológiu mám rád, ale dialógy ma vôbec nebavili mal som pocit, že čítam americkú tvorbu nie európsku. Od autora som čítal Tretí testament a ten mi teda zachutil oveľa viac.

22.04.2022 3 z 5

Moriartyho nástupci Moriartyho nástupci Olivier Legrand

Dejovo zatiaľ najlepší diel z celej série.

16.04.2022 5 z 5