Sabi Sabi komentáře u knih

Playground Playground Lars Kepler

Málokdy se mi stane, že nedočtu knihu, ale tohle se opravdu nedalo. Ponuré, beznadějné, žádný spád, i nad optimističtějšími scénami jako by se vznášel přízrak budoucí tragédie... rozhodně to není čtení na prosinec (a možná pro mě ani na žádný jiný měsíc). Pár týdnů jsem se přemlouvala a snažila se dočíst, ale nejde to a definitivně to vzdávám na straně 188.

05.12.2023

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Dala bych 5 hvězd, ale z Diondry se mi dělalo fyzicky zle a musela jsem přeskakovat části textu.

09.04.2023 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Naprosto skvělá kniha, u které do poslední chvíle nevíte, jak dopadne - žádná předvídatelná zápletka ani dvourozměrné postavy ani černobílé vidění světa. Prostředí i aktéry příběhu přímo vidíte před sebou. Doufám, že autorka napíše ještě hodně dalších knih a budu se těšit na každou z nich!

27.03.2021 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Nejlepší knížka, co jsme poslední dobou četla!
(takhle bych psala, kdybych to uměla :)

31.05.2020 5 z 5

Matky, synové a milenky Matky, synové a milenky Michael Gurian

Velice zajímavá kniha s trochu pesimistickým vyzněním: dnešní muži mají problém odpoutat se od matky (chybí přechodové rituály). To následně negativně ovlivňuje všechny jejich vztahy se ženami. Jejich partnerky s tím bohužel nic nenadělají, pokud si tito muži neuvědomí, že mají problém, a nerozhodnou se ho řešit. Popsaná terapie není složitá, ale časově a psychicky náročná, takže by byl zázrak, kdyby se k ní odhodlal jeden muž z tisíce. Pro manželky ani matky tam žádný konkrétní návod není; pokud jde o syny, tak nějak tušíte, že nejlepší by bylo co nejdřív po osmnáctém roce je nechat odejít z domu a postavit se na vlastní nohy; pokud jde o manžely, jediná chabá útěcha může být v tom, že jejich (v knize popsané) chování, které se vás často velice bolestně dotýká, je vlastně důsledkem nedořešených problémů s matkou.

28.12.2019 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

To ne, hlavního hrdinu, který nemá pud sebezáchovy a v pravidelných intervalech se nechává málem zabít (a má problém v sebeobraně vystřelit na hlavního padoucha, i když ten je ztělesněné zlo), to nedávám. Moje první a poslední kniha od tohoto autora!

08.11.2018 1 z 5

Prolomení hradeb Prolomení hradeb Petr Hampl

Nemusíte se vším souhlasit, ale přečíst by si měl každý.

27.09.2018 4 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst hned, když vyšla, nakonec jsem se k ní dostala až teď, ale stálo za to si 10 let počkat! Pro toho, kdo nečte knihy jen kvůli příběhům, ale i kvůli jazyku - prostě nádhera. Vtipná i dojemná, v každé kapitole námět k zamyšlení... teď budu shánět jako dárek všem kamarádkám.

19.08.2018 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Úžasná kniha, která se stala předlohou pro skvělý film s nádhernou hudbou. I když ji napsal muž, víc si ji asi vychutnají ženy... ale třeba se pletu :)

03.10.2017 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Vynikající!!! přečteno za den (nešlo odložit)
Výborné postavy, skvělá zápletka... Těším se na další knihu!!!

11.04.2015 5 z 5

Pendragonův prapor Pendragonův prapor Sylvian Hamilton

Richard ještě lepší než dřív - a našel si důstojnou partnerku!

Obchodník s kostmi Obchodník s kostmi Sylvian Hamilton

Kdo má rád historické detektivky se špetkou ezoteriky, rozhodně neváhejte! Richard je chlap, s kterým byste chtěli projíždět středověkou Anglií (a možná jakoukoli jinou zemí ;)

Roslyn, potulná pěvkyně Roslyn, potulná pěvkyně Sylvian Hamilton

Naprostá nádhera! Stejně jako předchozí dvě knihy z této série historických detektivek. Přesně styl a atmosféra, kterou miluju! Výborně vykreslené postavy, znalost reálií, správná dávka tajemna - my, co máme minulé životy ve staré Anglii víme, že jsou věci mezi nebem a zemí... :) Díky za úžasný zážitek, škoda, že už nebude další...

Bestie uvnitř Bestie uvnitř Liselotte Hammer

Dávám 4 hvězdičky ne jako hodnocení detektivky (to by nebylo na víc než 3), ale za děsivé a bohužel asi reálné vylíčení toho, jak média manipulují veřejným míněním. V současné době velice aktuální!!!

06.02.2015 4 z 5

Vražedné šílenství Vražedné šílenství Gary Van Haas

Příšerná slátanina! Exotika, erotika, teroristi, šílenec...ode všeho něco, jak když pejsek s kočičkou dělají dort. Pokud si vezmete jak čtení na dovolenou, po pár stránkách se radši začtete do čehokoli jiného včetně jídelního lístku )v řečtině). Číst to nešlo. prolistovala jsem - opravdu jedním dechem :)

15.06.2014

Gentlemani a hráči Gentlemani a hráči Joanne Harris

Naprosto skvěle napsaný příběh!! Autorka si s čtenářem pohrává a díky střídání vypravěčů (a výbornému překladu) ho skoro do poslední stránky vodí za nos. Už dlouho mě žádný román tak nezaujal. Výborný nápad. Už se těším na další její knížky!

22.05.2011