Ruxandra Ruxandra komentáře u knih

Již po pár stránkách jsem pochopila, že bude nutné tuto knihu brát jako samostatný příběh, nespojovat si jí příliš s předchozími knihami, jinak bych byla moc zklamaná. Budoucím čtenářům doporučuji to samé.
Ducha Bradavic, kterého jsem tak milovala na příbězích z čarodějného světa, jsem se bohužel nedočkala, vše je založené na dialozích, což je ale u divadelní hry logické. Bohužel vás to o dost ochudí... Pro mě to nebyl krásný návrat do Bradavic, ale spíše jako dívat se dovnitř klíčovou dírkou, chyběl tomu ten prožitek.
Osobně doufám, že na další takovéto pokusy už nedojde.

01.04.2017 3 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Vtipné, oddechové čtení. Musela jsem vypadat v tom vlaku jak blázen jak jsem se pořád uculovala :) Na další díly se určitě vrhnu až zase budu potřebovat vypnout od každodenního stresu.

06.03.2017 5 z 5

Čekala jsem stejný koncept jednotlivých příběhů​,​ jako v "Příliš dlouh​é​ swingers party​", který bych popravdě uvítala více, ucelený příběh knize spíše uškodil. Ano, byla to zábava, jako vždy, ale bohužel jsem zjistila, že mi připadají všechny hlavní postavy v knihách pana Kotlety charakterově, jednáním atp. úplně stejné (Tomáš Kosek, Jan Bezzemek, Petr Mlejnek) :) I tak si ale další knihy ráda přečtu, jsou to ideální oddychovky.

30.08.2016 3 z 5

Hvězda Hvězda Alex Flinn

Čtivé, ale autorka mě moc nepřesvědčila, že by Caitlin z tohoto příběhu, byla ta samá Caitlin, jako v "Dýchání". Je fajn, že se zde objevilo lepší uzavření příběhu s Nickem.

29.04.2015 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Ze začátku čtení jsem byla trochu ovlivněna filmem, který jsem viděla dříve. Ale postupně byl příběh knihy propracovanější a bylo zde mnoho podstatných rozdílů, které jednoznačně přiklonili mé sympatie ke knize. Placerský slang mě od začátku bavil a dokázal příběhu dodat něco zajímavého, nového. Labyrint je jedna z knih, která mě nutila číst dlouho do noci, zanedbávat ostatní povinnosti a po dočtení se okamžitě pustit do druhého dílu.

25.02.2015 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Byl to takový milý příběh, ale čekala jsem od toho více. Možná kdybych se ke knize dostala už během vánočních svátků, působila by na mě její slavnostní nálada s větším účinkem. Nicméně jako kniha pro odpočinek je to skvělé.

11.02.2015 3 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Ačkoli má kniha přes 500 stran, stačila by příběhu klidě polovina. Krásně plynule ubíhající děj se střídá s okamžiky, kdy se vše vleče a obě hlavní postavy se zase a znovu pitvají v tom samém dokola (sezení u terapeuta oba opravdu potřebovali) a probíhají naprosto zbytečné dialogy, ujišťování se dokola o citech jednoho k druhému, jako by to nebylo řečeno už tisíckrát. Pak se člověk docela těší na oddechové pauzy, kdy do příběhu vstupují ostatní postavy se svým pohledem, i když je třeba nemáme rádi (Christa:) ). Konec je očekávaný a zase zbytečně ukecaný a natahovaný, přistihla jsem se, že bezmyšlenkovitě čtu výlevy Julie i Gabriela, aniž by mi utkvělo něco z obsahu...
Nemám teď nejmenší chuť pouštět se do třetího dílu, ale jak se znám, stejně mi to nedá.

10.10.2014 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Tak nevím jestli jsem tak otrlá nebo taky narušená, ale se mnou rozhodně víc zamával popis ženské obřízky v různých knihách, než tento román. Mučení a nechutnosti jsou zde účelové, mají šokovat, ale je toho tak přehršle, až se to zajídá. Co pro mě bylo na knize zajímavé, byla psychologie hlavních postav, zejména Vraní dívky. To je to co mě udrželo u knihy až do konce a také to co mě láká přečíst si další díl.
Jinak souhlasím s tím, že zde velmi zapůsobila reklama a označení "jen pro silné povahy", bez toho bych si knihu asi nekoupila.

13.06.2014 3 z 5

Babí léto Babí léto Magda Váňová

První z příběhů mě tedy příliš nezaujal, ale druhé dva mi to plně vynahradily. Líbí se mi jak autorka umí ukázat rozmanitosti života a člověk se může s lidmi z jejích knih takřka ztotožnit, protože jsou to úplně obyčejní lidé :)

05.06.2014 4 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Kopa akce a hory mrtvol. Prostě nářez :) A výrazně lepší než druhý díl!
Ve srovnání s jinou literaturou by hodnocení tak vysoké nebylo, ale ve svém vlastním žánru si ten plný počet hvězdiček zaslouží. Zase někdy na shledanou, pane Kotleto :)

29.05.2014 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Velmi mě to mrzí, jelikož jsem po chvále na Remarqa měla opravdu velká očekávání a kniha mě zklamala. Ne že by se nečetla rychle a neměla myšlenku, ale neshledala jsem na ní nic fantastického, pro co bych jí chtěla doporučovat dál nebo snad číst znovu. Příběh byl na můj vkus moc předvídatelný a nedokázal mě ničím nadchnout, všudypřítomné filozofování nad životem a smrtí bylo na můj vkus příliš "ukecané" a převážná většina dialogů o ničem. Tohle opravdu není můj šálek čaje...

27.02.2014 3 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Ačkoli mi hlavní hrdinové (ona - naivní, nevinná a křehká až se tomu nechce věřit; on - nechutně bohatý, temný „padouch“) na první pohled připomínali základní linku Fifty Shades, nemohla bych se více mýlit. Gabrielovo inferno je o 200% kvalitněji napsané, zpracované, promyšlené a nevnucuje vám sex na každé stránce (nemluvě o absenci opakování pořád těch samých vět dokola, jupí!!! ;) ). Trochu mi vadí, že i zde se autor rozhodl napsat třídílnou sérii. Konec této knihy, jako konec příběhu, by mi docela stačil, ale co už, přečtu i ty další, utrpení to pro mě nebude :)

06.01.2014 4 z 5

Netvor z temnot Netvor z temnot Duane Swierczynski

Pravděpodobně jsem od této knihy měla moc velká očekávání. Víc než spojení s internetovými videi, mě k ní ale přilákal tvůrce kriminálek CSI, které jsem ze začátku jejich vysílání sledovala. Označila bych to jako béčkovou detektivku. Kyber mosty jsou sice hezký nápad, ale musím se přiznat, že mě osobně spíše rušily.

27.11.2013 2 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

I když jsem na začátku knihy naprosto nechápala poblouznění autorky a to, že se pro muže vzdala naprosto všeho, i tak mě příběh uchvátil. Obdivuju Corinne jak dokázala všechno překonat (a to i přes to, že si za všehno prakticky mohla sama) a to nemluvím jen o problémech v manželství, ale vůbec život v Africe. Vždyť se tam žije uplně jinak, myšlení lidí je tam tak rozdílné. Bílá Masajka byl pro mě velmi silný příběh, ale ne jen o Corinne a Lketingovi. Autorka živě popsala krajinu a zvyky obyvatelstva, člověk si dokáže všechno nádherně představit.

27.11.2013 3 z 5

Krvavá přísaha Krvavá přísaha Christopher Farnsworth

Máte dost přeslazených romantických upířin, kde je hlavní hrdina prostě víc sexy než je vůbec možné, jeho láska k lidské dívce ho změní k lepšímu, nikdy by nikomu neublížil atp., nebo jste prostě jen chlap? Tak tenhle román je víc než cokoli jiného politickým thrillerem - ten upír tam patří, ale spíš než upíra připomíná amerického Jamese Bonda:) Jednoznačně bych to označila upířinou pro chlapy;) Příběh je čtivě napsaný a autor nezapře scénáristu, kterým je - chvílemi máte pocit, že se "díváte " na film. Nemůžu si pomoct, ale takhle nadšená jsem z žádné knihy dlouho nebyla, prostě kam se hrabě ucicmaný Stmívání a jim podobné knihy. Škoda jen, že u nás nevychází další díly...

Jen tak pro představu:
"Nemohl jste ji zhypnotizovat nebo něco?"
"Tak to nefunguje."
"Myslel jsem, že všichni upíři na ženské zabírají jako sexuální idoly."
Cade na něho pohlédl. "Jak jste na to přišel?"
"No... hlavně z nočních televizních filmů..."
"Lidé jsou pro nás potrava. Vy byste snad chtěl mít sex s krávou?"

27.11.2013 5 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Co říct... Naprosto neadekvátní projevy hlavní krdinky k jejímu věku (40? mnohdy na mě působila svým jednáním hůř jak puberťačka), zvýrazňování slov a částí vět v textu (ježiš proč? aby se tomu přidalo na důležitosti? tak to tak autorka měla napsat a né si pomáhat zvýrazněním), absence jakékoli dějové zajímavosti.
Takhle zklamaná jsem z žádné knihy dlouho nebyla. Příběh mi připadal naprosto o ničem. Pořád dokola upravování se a šlechtění hlavní hrdinky (ve finále získáte dojem, že snad musela bez mejkapu vypadat jako Qasimodo), prakticky chybí popis prostředí (v anotaci popsané jako "romantické prostředí Seychelleských ostrovů" = pár vět o počasí, pár vět o okolí), jediné co bylo popsáno opravdu normálně a reálně byli ty sexuální akty. Celý příběh je předvídatelný. V průběhu čtení jsem si říkala, že na tak špatné knížce se toho snad už nedá víc zkazit, opak byl pravdou. To, co autorka předvedla na konci - no prostě s prominutím tak pitomý závěr už jsem dlouho nečetla! Pokus o efektní zakončení, jakoby šokující závěr. Ve mě to ale akorát vyvolalo pocit hnusu. A to ne z obsahu (nejsem žádný puritán, to bych jinak tu knihu ani nemohla vzít do ruky:D), ale z toho, že to autorka vůbec mohla takhle hloupě neadekvátně zakončit.
Jediné plus knihy je, že se čte rychle. Prý je autorka nazývána Charlesem Bukowskim české literatury. To se snad dá brát jen jako urážka Bukowského!

27.11.2013 1 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Po zklamání z prvního dílu Upířích deníků jsem se i tak odhodlala vzít do ruky tuto knihu. Ale ani tady se žádné nadšení nekonalo. Když jsem se ani po druhé kapitole nezačetla a příběh mě ničím nezaujal, vzdala jsem to.

27.11.2013

Podoba Podoba Tana French

Trochu jsem se bála si přečíst druhý román této autorky, když mě první lehce zklamal, ale byla jsem příjemně překvapená. Nevím zda to bylo tím, že tentokrát je příběh vyprávěn z pohledu ženy (tudíž mě bližší myšlení:) ), ale námět a děj knihy mě natolik upoutal, že jsem jí přečetla jedním dechem. I když konec knihy je předvídatelný a téměř od začátku to v podstatě všechno čekáte (nebo už jsem prostě jen přečetla tolik detektivních románů), i tak je v knize spousta čtivých věcí, které vás u ní udrží. Těším se na další díla této autorky!

27.11.2013 4 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Klasická zápletka, klasická upíří romance s očekávatelným koncem. Jen ta "omáčka" okolo je jiná. Netvrdím, že je kniha špatná, to ne. Pro milovníka upířích romancí takřka ideální, ale klasickému čtenáři to nemá co dát. Tohle už tady prostě bylo, sice v lehkých obměnách, ale mnohokrát. Na druhou stranu je to asi jeden z mála českých romanticko-upířích pokusů a to mu přidává body.

27.11.2013 3 z 5

Markétka a Bojar Markétka a Bojar Joëlle Barnabé-Dauvister

V dětství jsem tuto knihu milovala, o to víc, že jsme jednoho Bojara také doma měli :)

25.11.2013 5 z 5