Ruxandra Ruxandra komentáře u knih

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Moje třetí Dickova kniha a bavila mě nejméně. Nebojím se přiznat, že jsem jí vlastně nepochopila. Četla jsem, čekala nějakou zápletku, cokoli a najednou jsem byla na konci knihy a nic se nestalo. Říkala jsem si, že si knihu přečtu než zkusím seriál, jelikož mě toto téma zaujalo, ale teď uvažuju nad tím, zda se do seriálu vůbec pouštět...

13.01.2016 1 z 5

Hůř než mrtví Hůř než mrtví Charlaine Harris

Tak tenhle díl byl slabší, možná nejslabší ze všech, ale nejspíš byl potřeba pro posunutí děje kupředu. A Eric si konečně vzpomněl, což je plus! Možná hodnocení knihy uškodilo, že si dávám maraton Pravé krve a asi už mi dochází dech :)

22.12.2015 3 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Chvílemi jsem měla dojem, že čtu "křížence" mezi "Červeným vrchem" Jamie McGuire a "Cestou" Cormaca McCarthyho :) Trochu se mi nechce věřit, že by celé to putování přes polovinu země mohla jedna "obyčejná uklízečka" zvládnout, ale co já vím... Ačkoli kniha neobsahuje nijak převratně novou myšlenku o postapokalyptickém světě, rozhodně jí nelze upřít jisté originální prvky, překvapivé zvraty, čtivost a pěkný závěr.

30.04.2015 4 z 5

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Téma knihy je skutečně silné a čtivě napsané. Přečetla jsem příběh na jeden zátah navzdory tomu, že hlavního hrdinu - Nicka, jsem ze srdce nesnášela. Psychická nerovnováha z něj přímo čišela a omlouvat terorizování a následné bití své přítelkyně násilným otcem, to ne, to mu "nežeru". Na začátku jsem si říkala, že jedna facka se přece dá ještě odpustit, ale to bylo před tím, než Nick začal předvádět své majetnické, žárlivé a násilnické sklony. Chápu, že je to jen příběh, ale já bych tedy s Nickem nezůstala, už po prvním výstupu, co by předvedl.
Konec knihy mě příliš nepřesvědčil, těžko uvěřit tomu, že by Nicka pár sezení a smrt někoho z okolí tak změnilo, podle mě má tohle člověk prostě jednou pro vždy v sobě.

24.04.2015 4 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Asi chápu to nadšení kolem této knihy, ale na mě to prostě nefungovalo. Zřejmě mám už laťku trochu výše. Souhlasím s názorem, že kdyby kniha měla o několik stránek míň, asi by to celé vyšlo lépe. Duncan mi k srdci nepřirostl a jeho část příběhu jsem chápala jako nutné zlo, aby mohl pokračovat příběh Vanessy a Tima, především je jako postava takový nijaký, nemůžete si ho oblíbit protože nemáte proč, ale nemůžete ho ani nesnášet, ze stejného důvodu. Vanessa a Tim mi byli mnohem sympatičtější, měli nějakou osobnost, charakter. Ale ze samostatného jejich příběhu se, podle mého názoru, dalo vytěžit mnohem mnohem víc a tak na mě celé dílo působí "odfláknutě". Knihu jsem dočetla s naprosto prázdným pocitem, nijak extra se mě nedotkla a to u podobných příběhů většinou nějaká ta slzička ukápne... No nic, posílám knihu dál.

22.01.2015 2 z 5

Temná odhalení Temná odhalení Duane Swierczynski

Závěr série je zajímavý, ačkoli na konci se stírají hranice mezi dobrem a zlem a není úplně jasné kdo co představuje...
Jak mi u prvního dílu běhal mráz po zádech z představy, že by existoval vrah jako Skřípal, tak Labyrint si jednoznačně získal mé sympatie i přes radikální prosazování svého a občas sem si musela vzpomenout na Dextera.
Po přečtení všech tří knih shledávám kybermosty jako zajímavé zpestření, ale nemyslím si, že by se to do budoucna uchytilo. Dle mého názoru by celý příběh byl lepší jako film či krátký seriál o Stevu Darkovi, ale jako kniha to není příliš kvalitní thriller/detektivka, nebo kam to chcete zařadit.
Celkově tedy sérii hodnotím jako zajímavou ale nikterak hodnotnou, rozhodně nebudu mít nutkání se k ní vracet.

26.12.2014 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Blanka Jehlíková

Že bych to hltala a nemohla se odtrhnout, to ne. Ale jako odpočinkové čtení, u kterého nemusíte moc přemýšlet, je to fajn.

19.11.2014 3 z 5

Dekorace z papíru - Kusudama Dekorace z papíru - Kusudama Marta Svobodová

Kniha obsahuje jen asi tři základní způsoby složení kytičky, pak se jedná spíše o galerii výrobků a dekorací, které lze z kytiček udělat.

11.11.2014

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Ideální jako oddechové čtení.

01.08.2014 3 z 5

Bezpochyby mrtví Bezpochyby mrtví Charlaine Harris

Quinn mi zrovna k srdci nepřirostl a Sookie na mě taktéž působí jako "lehká děva", která dá každému, kdo projeví zájem, jak už tu někdo zmínil. Rozhodně jeden z nejslabších dílů.

01.07.2014 3 z 5

Dočista mrtví Dočista mrtví Charlaine Harris

Možná trochu slabší díl než předchozí, ale bavila jsem se.

27.06.2014 4 z 5

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Spoustu Erica a minimum Billa = dokonalý díl :)

21.06.2014 5 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Musím uznat, že jsem u čtení této knihy byla značně ovlivněna seriálem, což hodnocení příběhu spíše uškodilo. Ale v knize se člověk vždy dozví více informací. Každopádně mám v úmyslu přečíst celou sérii.

29.05.2014 3 z 5

Kill Me, Kiss Me 3 Kill Me, Kiss Me 3 Lee Young Yuu

Tento díl mě z nějakého důvodu hrozně rozčiloval, ale byl lepší než ten předchozí.

09.04.2014 2 z 5

Kill Me, Kiss Me 2 Kill Me, Kiss Me 2 Lee Young Yuu

Samý gang a samá rvačka.... nemůžu říct že bych tento díl pochopila, asi už to prostě bude pro jinou věkovou kategorii než jsem já :)

08.04.2014 1 z 5

Kill Me, Kiss Me 1 Kill Me, Kiss Me 1 Lee Young Yuu

Na ukrácení času dobré, ale to je tak všechno.

08.04.2014 2 z 5

Kočky to vědí líp Kočky to vědí líp František PON.

Krásné a oddechové čtení pro milovníky koček a nejen pro ně!

07.04.2014

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Musím říct, že filmová Miranda je oproti té knižní celkem čajíček. Skvělé odpočinkové čtení a těším se na další pokračování příběhu!

20.03.2014 4 z 5

Agáta a já Agáta a já Gabriela (Gauri) Chrastilová

Opravdu krásně napsaná kniha. Občas jsem se u ní zasmála, občas mě přepadla "deprese" z toho, co mě jednou čeká. Ale s mou touhou po potomcích to tedy ani trochu neotřáslo :) Jediné, co bych vytkla, bylo opakování některých věcí v jednotlivých kapitolách pořád dokola... Doporučuji k přečtení všem ženám a mužům také, ať vědí... ;)

05.01.2014 4 z 5

Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Borůvky – Muži jsou skvělý doplněk Barbara Nesvadbová

Tuto knížku jsem vyhrála v soutěži, jinak bych se k ní nejspíš ani nedostala. Četla jsem sice Bestiář po shlédnutí filmu, styl psaní autorky mě ale zase tolik nenadchl, abych hledala další díla. Avšak musím říct, že i když nejsem žádný fanoušek paní Nesvadbové, její fejetony a postřehy se mi četli dobře. Jako čtení do vlaku a pro zasmání je to ideální.

27.11.2013 4 z 5