Runinka Runinka komentáře u knih

Nemám žiadne meno Nemám žiadne meno Dagmar Hilarová

Deník autorky, velmi smutný příběh ,ta doba se musí připomínat.

16.07.2020 4 z 5

Iluze Iluze Barbara Nesvadbová

Oddechovka

08.07.2020 4 z 5

Neviditelná dívka Neviditelná dívka Mariel Hemingway

Příběh, který postupně odkrývá denodenní trápení mladé dívky..zaujaly mě myšlenky za každou kapitolou

26.06.2020 4 z 5

Mít a být Mít a být Dimitri Verhulst

Zajímavě napsaná kniha,hodně metafor a hodně věcí k zamýšlené

03.06.2024 4 z 5

Muž vdaných žen Muž vdaných žen Alex Walló (p)

Taková oddechovka z běžného života, čte se to svižně, jen konec jsem čekala nějak víc propracovaný.

29.05.2024 4 z 5

Ivan Blatný v mých vzpomínkách Ivan Blatný v mých vzpomínkách Jan Šmarda

Moc hezky zpracované vzpomínky. Vypadá to,že emigrace se stala Ivanovou záhubou.

19.04.2024 4 z 5

Miliardáři ve službách nacistů: Temná historie nejbohatších německých dynastií Miliardáři ve službách nacistů: Temná historie nejbohatších německých dynastií David de Jong

Drsné skutečnosti ze života nejbohatších potomků Němců,kteří byli spjati s Hitlerem. Mravenčí práce autora,klobouk dolů.

10.04.2024 5 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Příběh zpočátku plný naděje a později s tragickým rozuzlením. Četlo se dobře, děj svižně plynul.

25.03.2024 4 z 5

Babička Is Not Dead Babička Is Not Dead Irena Obermannová

Nevím, proč je kniha tak nízko hodnocená, přijde mi, že je v ní hodně moudrých myšlenek. Celý život je taková cesta. Líbilo se mi putování autorky za minulostí a vlastně dospění k názoru, že si vystačí sama.

23.02.2024 5 z 5

Výhled přes střechy Výhled přes střechy Suzanne Kelman

Kniha inspirovaná skutečným příběhem. Trošku mi to připomnělo-v postavě Michaela-Anne Frankovou.Je třeba si v dnešní době toto připomínat.

21.02.2024 5 z 5

Dotknout se hvězd - Zápisky Marouška blázna Dotknout se hvězd - Zápisky Marouška blázna Marek Holeček

Povedená kniha,zajímavé příběhy, ale hlavně krásné fotky.

06.02.2024

Záchranáři Záchranáři Petr Šámal

Pěkná kniha z prostředí hor.Generace záchranářů-srdcařů. Příběhy veselé i smutné.

30.01.2024 5 z 5

DJ DJ Ray Kluun

Kniha z prostředí hudby,peněz, slávy, ale také drog a narušených lidských vztahů. Líbila se mi autorova předešlá knížka, a tak jsem si chtěla přečíst tuto.No,moc mě tedy nenadchla.

29.01.2024 3 z 5

Kluk v lese Kluk v lese Maxwell Smart

Příběh velmi statečného chlapce, který přežil holokaust.

11.12.2023 5 z 5

Faktor Churchill Faktor Churchill Boris Johnson

Zajímavosti ze života Winstona.Ten člověk byl prostě ikona dějin,a to nejen Anglie.Jeho rozhodnutí ovlivnila směr, kterým se Evropa začala ubírat. Je dobře, že autor popsal i nezdary a pochybnosti.

20.11.2023 4 z 5

Nina Schenková, hraběnka von Stauffenbergová Nina Schenková, hraběnka von Stauffenbergová Konstanze Von Schulthess

Vzpomínky na čin otce,který se pokusil spáchat atentát na A.Hitlera. Život rodiny poté.Velmi autentický příběh.

15.09.2023

50 vět bez hrubek 50 vět bez hrubek Pavel Kohout

Fajn si to občas projít.

04.09.2023 4 z 5

Rozbité světy Rozbité světy Markéta Prášková

Opět velice dobře napsaná kniha.

04.06.2023

Návrat Návrat Bernhard Schlink

Další kniha od mého oblíbeného autora. A opět k zamyšlení.

12.05.2023 4 z 5

Božena Božena Hana Wlodarczyková

Zajímavá kniha, revoluční časy musely být náročné.

30.04.2023 4 z 5