Rubas Rubas komentáře u knih

Jsem rad, ze jsem se mohl na moment vratit (i kdyz jenom prostrednictvim scenare) do Bradavic a sveta kouzel pani Rowlingove. Ale nenapsala to jen ona... Obcas to drhne, obcas je to nedava smysl a promeny nekterych postav jsou k neuvereni...

Ale jak uz jsem rikal - JSOU TO BRADAVICE a jestli jste v nich vyrostli (jako ja), tak prominete vsechno a budete si ty dve hodinky cteni uzivat!

14.01.2017 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Po par letech jsem si ji znovu otevrel a smeji se uplne stejne (mozna jeste vice) jako tenkrat!
Vyborna kniha!

14.01.2017 5 z 5

Co kdyby? Co kdyby? Randall Munroe

Z kazde kapitoly jsem nadseny stejne jako z noveho vydani xkcd! Vazne nevazne o vazne nevaznych tematech!

14.01.2017 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Moje druhé nejoblíbenější Dickensovo dílo. Při příchodu Ducha příštích Vánoc mám vždy husinu.
Myslím, že by bylo fajn, kdyby se rozšířil Dickens i na základky, morální hodnoty má nastavené dobře. Tím chci říct, že by se nemusel dokola pouštět jen ten spratek ze sirotčince.

29.07.2015

Velkolepý plán Velkolepý plán Stephen William Hawking

Knížku jsem dostal bohužel v Čj a proto ji i tak hodnotím. Téma super, ale ten překlad je šíleně nepoutavý. Originál je mnohonásobně lepší.

29.07.2015 4 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Jako fanda Alchymisty jsem se s tímhle potýkal velice špatně. Zprvu. Potom jsem vše hodil za hlavu a ponořil se do příběhu. Je to asi jediná kniha, u níž si pamatuji okamžik, kdy jsem jí dočetl.
Stál jsem v uličce vlaku, protože byl narvaný a při poslední větě se rozestoupilo jinak zatažené nebe a ozářilo mě Slunce. Pak se průzor zase uzavřel a vše bylo opět šedivé. Měl jsem husinu. Po chvíli jsem se probral, dal si fakcu a vrátil se zpět na zem.
Jako čtení dobré, ale nedoporučuji slabším povahám (kor těm, co se nechají ovlivnit i při výběru pojišťovny)...

29.07.2015 3 z 5

Příběhy obyčejného šílenství Příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Knížka mě (častečného abstinenta ((nepiji tvrdý))) naprosto nadchla. Četl jsem před pár lety Formánkovy Úsměvy a po nynějším objevu Bukowského musím říct, že je to až neuvěřitelně podobné. Akorát Buk mi přijde dospělejší.
Mno, každopádně je to naprosto super četba pro lidi, co se nebojí samoty, alkoholických zvratků a sexu v sedmi pádech.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tento román mě naprosto nadchnul. Po přečtení Malého Prince jsem si dlouho myslel, že nenajdu knihu, která by mě oslovila na stejné úrovni lépe. Díky štěstěně se mi to povedlo.
Báječná kniha plná životních mouder a věcí, jichž si v dnešní době nevšímáme nebo je přehlížíme.

20.03.2015 5 z 5

Z lásky k fyzice Z lásky k fyzice Warren G. Harris

Pan Lewin mě okouzlil už ve videích z MIT. Je to špičkový učitel a je radost ho poslouchat, natož ještě číst.

Příběh dvou měst Příběh dvou měst Charles Dickens

Nemá cenu moc toho psát. Klasika, která neomrzí. V originále jsem si jí přivezl z Liverpoolu a dodnes k ní mám moc silnou citovou vazbu. Dickense mám rád snad ve všem, krom toho pitomého sirotka.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Trochu jsem se toho bál a musím říct, že to byla chyba. Knížka je poutavá a hlavně má spád!! Pokud jste opravdoví fandové, doporučuji i audioknihu, kterou namluvil M. Stránský.

29.07.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Knížka mě naprosto okouzlila. Už proto, že v ní vidím svůj životní příběh umoc. na třetí.

06.07.2015 4 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Je to delší dobu, co jsem tuto sbírku povídek četl, ale do dnešního dne na ní nedám dopustit. Mám rád příběhy, které jsou o ničem a zároveň ne. Doktor Hrdlička a novinář v poušti jsou moji favorité.

20.03.2015 5 z 5