Rozmarýna Rozm Rozmarýna Rozm komentáře u knih

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Četla jsem ji tak před 35 lety. Místy se četla dobře, ale dost často mě nudila.

08.02.2020 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Během asi 5 týdnů jsem přečetla Údolí mrtvých, Žena mého života, Zlomené srdce a všechny se mi líbily. Jako poslední jsem přečetla Hon na mrtvého. Ale bylo to oproti předchozím knihám značně slabší. U předcházejících knih jsem se od nich vůbec nemohla odtrhnout. U této tomu tak nebylo, dokonce jsem si některé dny dělala od knihy i pauzu. Téměř na konci knihy psal o Evelyn, vůbec jsem si nevzpomněla, kdo to je. Ještě na mně čekají 2 knihy tohoto autora, ale vidím, že než je začnu číst, budu muset chvíli číst jiné autory. Po této knize nemám momentálně chuť číst dalšího Weavera

24.01.2020 3 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, výborně se četla. Jen mi trochu vadilo, že si autorka vymyslela fiktivní příběh co se týče Otty z Wyllichu a syna Johanna. Ale zase musím uznat, že bez toho by bylo těžké napsat 442 stran o ženě, která byla královnou tak krátkou dobu. A pozorným čtenářům jistě neunikne, že na obálce knihy je Anna nakreslena téměř na chlup přesně podle obrazu Hanse Holbeina, má však hezčí obličej. Zajímá-li Vás Anna Klevská, doporučuji knihu Královna bez koruny.

05.01.2020 4 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Má čtvrtá kniha tohoto autora a opět skvělá, zase jsem se od ní nemohla odtrhnout. Tentokrát několik zločinů ze světa filmu. Kam na ty nápady Weaver chodí, že vždycky napíše skvělou knihu?

31.12.2019 5 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Na to, že jde o životopis, je to vážně čtivá kniha. Nejprve jsem si přečetla od začátku do konce jen kapitoly o Mariině nemoci, protože zejména proto jsem si knihu pořídila. A teprve následně jsem si přečetla zbytek. Je strašné, co si musela vytrpět a přesto boj s nemocí nevzdala a bojovala s ní. Je obdivuhodné, že se vůbec ještě postavila na podium. Nikdy jsem neslyšela o tom, že prodělala 3 operace. Přesto, že o těch operacích nic podrobného nepsala, kromě toho, jaké zanechaly následky, člověk z knihy cítil její fyzické i psychické utrpení. Obzvlášť, kdy psala o "trnové koruně". Opravdu nezapomenutelá kniha.

26.12.2019 5 z 5

Český Honza Český Honza Jiří Horák

V roce 1966 jsem dostala v první třídě na vánoce tuto první krásnou pohádkovou knížku, kterou jsem si sama přečetla.
Milovala ji moje dcera a teď i můj vnuk, i když se už trochu začíná rozpadat.

24.12.2019 5 z 5

Moje nejkrásnější pohádky Moje nejkrásnější pohádky kolektiv autorů

Na této knize jsou nejkrásnější obrázky, i když na jednom obrázku má dívka 2 levé ruky. Koupila jsem knihu pětiletému vnukovi na Ježíška. Bohužel v obchodě mě nenapadlo si nějakou pohádku přečíst, stačily mi názvy. Teď když jsem knihu začala balit, jsem si přečetla 4 pohádky. Pohádky jsou nesmyslně zkrácené, místy nelogické tím zkrácením, i ty konce jsou neúplné. Např. u pohádky Holčička se zápalkami je konec napsán tak, že to vnuk určitě nepochopí a bude potřebovat vysvětlení, že holčička umrzla a že stromeček viděla jen proto, že už měla z hladu a zimy halucinace. Nebo v pohádce Zlatovláska a tři medvědi, přijde dívka do domu medvědů, udělala nepořádek a usádlila se tam. Pak přišla rodinka medvědů. Medvědi s ní ani nepromluvili, nic jí neudělali, ale holka utekla a dostala za vyučenou. Kdyby dali do knihy méně pohádek v plném znění, udělali by lépe. Podle názvů pohádek v obsahu mi přišlo, že jsou to Andersenovy pohádky, pohádky bratří Grimmů a Perraultovy a Ezopovy bajky. Bohužel to napsali dva Poláci podle pohádek těchto excelentních pohádkářů a úplně pohádky zmršili. Doporučuji Ottovu nakladatelství, až to bude znovu vydávat, dát tomu název Moje nejubožejší pohádky.

24.12.2019 odpad!

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Opět kniha, od které se člověk nemůže odtrhnout. A opět skvělá. Obdivuji fantazii autora, jak dokáže napsat tak napínavou knihu, kde tématem je ztráta paměti.

22.12.2019 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Je to druhá kniha tohoto autora, kterou jsem četla a opět výborná. Nejprve jsem si říkala, proč to ta ženská dělá? Chce ho snad připravit o nějaký majetek? Ovšem to, co se z toho vyklubalo, stálo za to.

15.12.2019 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Naprosto skvělá kniha, od které se nedá odtrhnout. Moje první od tohoto autora, než jsem ji dočetla, koupila jsem si už 3 další. Jedinou výtku, kterou mám ke knize je výtka k textu na obalu, za který nemůže autor, ale nějaký inteligent, který vymyslel text, aby nalákal lidi na knihu a sám ji nečetl. Jinak by nemohl napsat "Její dokonalý život byl jedna velká lež". Čekala jsem, že se z Megan vyloupne prostitutka a ona to zatím byla dívka, která se zamilovala a stalo se jí to, co milionům dalších děvčat. To znamená, že její život je jedna velká lež?

12.12.2019 5 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

Dobře se četlo, bylo to napínavé zvlášť ke konci.

06.12.2019 4 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Vzhledem ke zdejším hodnocením jsem od knihy očekávala hodně. Ovšem od druhé poloviny knihy to začalo být strašně nudné. Myslím, že "dějepis" lze podat záživněji. Mám ráda knihy, které mě vzdělávají v historii, ale podle mně tahle se nepovedla. Pokud někoho zajímá vyhlazování v koncentračních táborech, doporučuji Robert Merle Smrt je mým řemeslem.

14.09.2019 2 z 5

Akce Soudný den Akce Soudný den Sidney Sheldon

Kniha se dobře čte a potěšili mně ufoni. Přesto hodnotím jako průměrnou knihu. Více než polovinaTéměr 3/4 knihy je o hledání 10 svědků, které Bellamy bez problémů najde a pak se opakuje stejný scénář, svědci jsou "eliminováni". Myslím, že svědků mohlo být méně, protože teprve pak se kniha rozjela a začalo jít o "eliminaci" Bellamyho.

24.08.2019 3 z 5

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Chtěla jsem vědět, co Clinton napsal. Naštěstí jsem měla možnost si ji přečíst zdarma a nevyhodila jsem peníze za takový paskvil. Ze začátku nuda. Pak se to trochu rozjelo, bohužel už od prostředku (v okamžiku, kdy se nájemný vrah objevil v oblasti, ve které vylezl na strom) trochu soudný čtenář věděl, kdo je zrádce. Kniha je nedomyšlená. Gruzínka kontaktuje zrádce, zrádce vyzradí heslo, mohou za to jako obvykle Rusové (ale ne úplně, jsou jen pomocníci), kteří zaplatí nájemného vraha, který ví, kde se momentálně nachází prezident s přítelem Gruzínky. Ovšem, jak se to ten nájemný vrah dozvěděl, když zrádce to neřekl ani jemu ani Rusům? Nějak mi to v té knize chybělo a ani v tom "vysvětlení", kdy nakonec zrádce mluví s prezidentem, to není vysvětleno. Ten závěrečný projev prezidenta si mohli odpustit. Chlapci spisovatelé zjevně neví, kdy má kniha skončit. Tu prezidentovu nemoc nedostatečně využili.

22.07.2019 1 z 5

Nebezpečné dědictví Nebezpečné dědictví Alison Weir

Kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Měla jsem původně obavu, zda nebudu mít v Kateřinách zmatek, protože tu někteří psali, že měli problém se soustředit, o kterou Kateřinu jde. Já jsem žádný problém neměla. Autorka pravidelně střídala v textu Kateřinu Greyovou a Kateřinu Plantagenetovou, mezi nimiž stojí 80. let. Greyovou nazývala Katherine a její příběh je psán vždy v 1. osobě , tedy Kateřina vypráví svůj příběh sama. Plantagenetovou nazývala Kate a její příběh je vyprávěn ve 3. osobě. Vždy před změnou Kateřiny, o které právě píše, je uvedeno jméno Kate nebo Katherine, datum a místo. A navíc na začátku knihy byly 4 rodokmeny, takže já jsem neměla problém se v osobách orientovat. Z poznámky autorky jsem si odnesla zajímavý poznatek, že církev dovolovala, aby dívka se svým manželem žila sexuálně již od dvanácti let. Z knihy jsem se mimo jiné dozvěděla o existenci devítidenní královny Jany Greyové, takže nyní si o ní chci něco přečíst. Miluji knihy, ze kterých se čtivou formou dozvím hodně informací založených na realitě a tato kniha to splňuje.

22.06.2019 5 z 5

Královna bez koruny Královna bez koruny Margaret Campbell Barnes

Jsem ráda, že jsem našla knihu o Anně Klevské. Román byl zajímavý, výborně se četl. Hodnotím hvězdičkami román, bez ohledu na příšerný překlad Jiřího Hory. Ze čtení mě vyrušovaly např. tyto nesmyslné věty:
"Svatebního dne se musela mezi hodováním a pantomimou zúčastnit mše i večerní bohoslužby."
"Zbavena sebenepatrnějšího smyslu pro humor nelibě nesla posměch, který na jejich jméno hromadily otcovy milostné pletky".
Mám pocit, že to překládal Google překladač.
A věty, které nejsou nesmyslné, jsou často krkolomné, takže překlad ničil požitek ze čtení.

13.06.2019 4 z 5

Královna Alžběta Královna Alžběta Alison Weir

Dobře se to četlo, i když to s těmi sňatkovými hrami bylo pořád dokola. Ale bylo to napsáno podle historických pramenů, takže zřejmě kromě Marie Stuartovny, se v jejím vládnutí neudály žádné napínavé a zajímavější věci, jinak by je autorka bezpochyby v románu využila. Jsem ráda, že jsem knihu četla, zase jsem se dozvěděla něco o Alžbětě.

09.06.2019 3 z 5

Naprosto skvělý román, líbilo se mi, že byl napsán tak, že Jindřicha nemilovala. Bylo to velmi čtivé, nebylo tam hluché místo, nemohla jsem se od knihy odpoutat. Ze zatím vydaných knih o prvních třech manželkách Jindřicha VIII. je tato kniha nejlepší. Román o Kateřině Aragonské: Pravé královně je nejslabší. Mrzí mě, že v Poznámce autorky spisovatelka neuvedla, zda si odklady popravy vymyslela nebo zda je to historicky zaznamenáno.

01.06.2019 5 z 5

Hněv andělů Hněv andělů Sidney Sheldon

Výborně se to četlo, je to kniha, která nechce čtenářku pustit. Myslím, že je to kniha spíše pro ženy, skoro zavání červenou knihovnou, i když nekončí happy endem. Já bych ovšem konec utnula už u inaugurace. Vadí mi, jak někteří tady prozrazují děj.

25.05.2019 5 z 5

Věř ve svého boha Věř ve svého boha Sidney Sheldon

Dobře se to četlo, konečně vím, co přesně znamená ETA

13.04.2019 4 z 5