ropotamo ropotamo komentáře u knih

Buď hodná Buď hodná Irena Piloušková

Téma bylo zvoleno dobře, jen nebylo až tak dobře zpracované. Postavy byly ploché, žádná psychologie, tudíž zařazení mezi psychologické romány neodpovídá. Knihu jsem sice dočetla, ale nedozvěděla jsem se odpovědi, proč z milého klučiny najednou vyrostl tyran. Proč sebevědomá matka oběti najednou nic neviděla a nechtěla pomoci a nakonec oběť sama. Líčena jako veselá, sebevědomá dívka, která si z matky až tak moc nedělala a nechá se přesvědčit k nechtěnému sňatku a následně se nechá zotročit.

03.08.2023 2 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Silný příběh a přiznám se, že na konci mi ukápla i slza. Krásně popsaná hospodářská krize z pohledu člověka, který ji prožívá.
Děkuji autorce a samozřejmě 5 hvězd.

30.05.2023 5 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

První díl jsem považovala za příjemné a oddechové čtení, ale tento díl byl oddechový až moc . Chvílemi jsem měla pocit, že to spadá až do červené knihovny. Vadilo mi neustálé připomínání děje prvního dílu. Takové malé shrnutí chápu, ale vyprávět děj prvního dílu i uprostřed dílu nového mi připadá jako kdyby už autor nevěděl co psát, což mi ostatně připadalo celou knihu. Zbytečné natahování, aby byly nahnané stránky, přitom by děj šel napsat na polovinu.

31.03.2023 2 z 5

Tajemství Tajemství Tereza Dobiášová

Rozhodně zajímavá kniha. Je psána neotřelým stylem, který nemusí každému sedět. Mně osobně nevadil, ale pravdou je, že některé pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé. Nicméně je to kniha, jejíž děj jen tak rychle člověk nezapomene a proto 5 hvězd.

27.03.2023 5 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Kniha je o hodně blíž kategorii červená knihovna než-li historický román. Nemám moc ráda otevřené konce, které jsou nachystány na pokračování v případě čtenářského ohlasu. I pokud by pokračování bylo, osudy Eleonor mě po přečtení knihy nezajímají do té míry, že bych obětovala čas na druhý díl.

31.01.2023 2 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Benjamin Black (p)

Knihu bych zařadila do kategorie nenadchne, neurazí. Přečetla jsem ji kvůli výzvě, jinak bych si ji asi nevybrala.

24.12.2022 3 z 5

Sametový domov Sametový domov Vesna Evans - Tvrtković

Krásná kniha, silný emotivní, chvílemi až depresivní příběh. Oceňuji výborný nápad nechat někdy až hrůzné věci líčit dětskýma očima. Kniha mě hluboce zasáhla.

22.10.2022 5 z 5

Hledá se doprovod! Hledá se doprovod! Sophia Money-Coutts

Oddechová kniha, u které můžete naprosto vypnout mozek. Úplně obšlehnutá Bridget Jones, ale o několik úrovní níže.

01.09.2022 2 z 5

Znáte jejich příběhy? 31 příběhů holek a kluků z dětských domovů Znáte jejich příběhy? 31 příběhů holek a kluků z dětských domovů Denisa Prošková

Určitě doporučuji přečíst, uvítala bych pokračování: jak se daří těmto vybraným, nyní již dospělým lidem, cca po 10 letech. Zda-li opravdu překonali traumata z dětství nebo je později dostihli. Samozřejmě jim přeji už jen bezproblémovou a pokud možno šťastnou cestu životem.

28.08.2022 5 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Obyčejná oddechová. Myslela jsem, že kniha bude mít i něco více než bylo v sérii, kterou vysílala ČT. K mému překvapení však kniha byla naprosto totožná.

07.08.2022 3 z 5

Mimo turistickou zónu Mimo turistickou zónu Peter Gregor

Očekávala jsem více, vyprávění neuspořádané, chaotické, na druhou stranu píše o zemích, kam málo kdo zavítá. Chybělo mi např. popsání kultury a stravovacích návyků v těchto krajinách.

24.06.2022 3 z 5

Dědictví v Champagni Dědictví v Champagni Sarah-Kate Lynch

Nenáročná oddychovka. Žádné napětí, žádné velké emoce, prostě kniha u které si člověk odpočine. Po přečtení není nic, co by ve čtenáři chvíli rezonovalo a brzy na ni zapomene.

11.06.2024 2 z 5

Doteky nenávratna Doteky nenávratna Roman Cílek

Pod hlubinným přesahem a silnou psychologickou kresbou postav si představuji úplně něco jiného. Příběhy byly plytké a bez napětí. Jedním slovem nuda. Moje první kniha ze série Doteků a také poslední.

29.04.2024 1 z 5

Co zpívá Sojka Co zpívá Sojka Lenka Poláčková

Dle anotace jsem čekala román složený z příběhů z dob Velké Moravy a ejhle, ono nic. Kniha byla nudná a dočetla jsem jen silou vůle. V knize se neobjevila ani žádná historická fakta, která by čtenáře alespoň trochu vzdělávala.

23.02.2024 1 z 5

V zapomnění V zapomnění Mary Chamberlain

Trochu jiný pohled na válku, spíše na její konec a s tím i traumata a bolesti, jež si lidé, kteří ji prožili nesou v sobě. Rozhodně stojí za přečtení. Oceňuji zakončení, nemám moc v oblibě otevřené konce, ale tady to bylo namístě.

17.02.2024 4 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Kniha mě nezaujala, dočetla jsem silou vůle. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická už od malé holky a vydržela to až do konce knihy. Námět mi přišel zpracován povrchně.

13.10.2023 2 z 5

Slovo proti slovu Slovo proti slovu Markéta Harasimová

Téma palčivé a smutné. Je pravdou, že o obětech znásilnění a obecně násilných činů se až tak moc nepíše. Jak viktimizace ovlivňuje jejich rodinný život a sociální zařazení. Nicméně jsem se do knihy nemohla začíst. Asi jsem ji nečetla ve správné chvíli.

25.09.2023 3 z 5

Velký závod Velký závod James Patterson

Kniha o ničem, pořád jsem čekala, že se to rozjede, v polovině už jsem si byla jistá, že ve stejném duchu bude kniha pokračovat až do konce. Dočteno ze setrvačnosti. Postavy ploché, bez alespoň minimálního náhledu do jejich nitra. Námět byl dobrý, ale bez té psychologie to je jako číst novinový článek.

16.08.2023 2 z 5

Papírový palác Papírový palác Miranda Cowley Heller

Kniha byla nemasná neslaná. Elle mi byla spíše nesympatická. Knihu nedoporučuji a k autorce se pravděpodobně už nevrátím.

07.07.2023 1 z 5

Máme doma alkoholika Máme doma alkoholika Barbora Houfová

Dle anotace jsem čekala popis soužití s alkoholikem s nadsázkou a humorem, ale knížka nebyla vtipná ani trochu. V podstatě ani náhled do pocitů blízkých lidí alkoholika se nekonal. De facto knížka o ničem a ani neodradí od pití. Nicméně snaha se cení, tak aspoň dvě hvězdy.

25.06.2023 2 z 5