Ronnie Sparks Ronnie Sparks komentáře u knih

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Od začátku do konce je příběh plný kouzel a čarodějnic. Mě se příběh velice líbil, takže musím říct, že se toho autorka nebála a krásně protnula tři žánry. I když bych byla ráda, kdyby byl příběh delší. Konec byl dle mého názoru dost zrychlený, klidně bych ho natáhla na dalších 100 stran s další skvělou a záhadnou zápletkou.

24.03.2021 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Přečetla jsem ji na dva zátahy, jelikož mě příběh do sebe vtáhl. Rozhodně se nejedna o nudný příběh. Kniha má spád a hlavně jsem potřebovala vědět, kdo ke komu patří. Postav bylo v příběhu opravdu hodně a rodokmen nikde. Škoda, že autorka nenapsala rodokmen na začátku knihy. Jedná se o současný román, který nás zavede i do minulosti. Více v recenze :-)

07.03.2021 5 z 5

Ukradený příběh Ukradený příběh Elizabeth Coleman

Před čtením jsem si přečetla jeden komentář ke knize, ve kterém knihu připodobňovali k Bridget Jones. Bridget se mi upřímně moc nelíbila, tak jsem se bála, že se mi kniha nebude líbit. Nakonec to byla ale skvělá jednohubka, kterou jsou zhltla na dva zátahy v jednom dni. Doporučuji na dovolenou, ke kávě či jen tak k vodě. Ideální kniha pro odpočinek. Jedná se opravdu o klasický román s dobrým koncem, ale určitě to není nuda. Příběh má spád, furt se něco děje. Určitě bych nevynechala z knihy ani stránku

04.03.2021 5 z 5

Nobelovka: Převratný objev, dva vědci, jedna cena Nobelovka: Převratný objev, dva vědci, jedna cena Cyril Gély

Celá kniha je o tom, že se v den předání Nobelovy ceny objeví Lise u Otty a vedou rozhovor. Lise po něm chce, aby cenu převzal s velkými výčitky svědomí, jelikož by cenu měl převzít spolu s Liseou.
Nejen, že v se v knize dozvíme, jaká byla spolupráce mezi Ottou a Liseou, ale i jaká byla situaci vědeckého výzkumu v Německu za doby Hitlera.

08.11.2020 4 z 5

Pohádky z lesa Pohádky z lesa Lenka Jakešová

Kniha mě naprosto dostala. Sice je tenoučká, ale i tak přináší dětem 10 pohádek, které každý den přinese mláďatům táta datel. Kniha je napsaná vážně skvěle, pro malé děti ideální.
Na bílých stránkách se dozvíme, jak rostou čtyři datlí mláďata. Každým dnem jsou silnější a silnější. Pokaždé jim tatínek přinese nejen potravu, ale i pohádku od daného stromu, u kterého zrovna byl a léčil ho.
Pohádky jsou na žlutém papíru. Pohádky jsou o tom, jaké mají stromu specifikace. 1. Pohádka: O skřítku Modřulovi - Skřítek Modřula musí odstranit mravence ze stromu, jenže oni potřebují někde přezimovat. Skřítek pomocí kouzelné formule nechá opadat jehličí na hromadu, ve které se mravenci zabydlí. A od té doby každý podzim opadá, proto se stromu říká Modřín opadavý. Pohádky doporučuji!

17.05.2020 5 z 5

Nezlomná Nezlomná Lesley Pearse

Druhý díl mě vůbec nezklamal, naopak mě velmi překvapil. Bohužel byl tento díl velmi opravdu velmi smutný. Dokonce mi ukápla i slza a to je co říct, protože se mi ještě nikdy nestalo, že bych plakala u knihy. I když se v knize stalo spoustu smutných událostí, tak byl příběh opět velmi čtivý, poutavý a nakonec zvítězila opět láska.
Nebojte se tloušťky, protože tento příběh budete mít přečtený hned, jelikož se určitě nebude moc odtrhnout od knihy, tak jako já.
Doufám, že u nás vyjde i třetí díl, protože jestli ne, tak si ji budu muset koupit v angličtině a to ji budu číst asi rok. :-D

08.10.2016 5 z 5

Gustík brečí Gustík brečí Sara Gimbergsson

Krásná kniha pro nejmenjší. Každý má někdy špatný den. Je potřeba dětem ukázat, že je to normální a naučit je s negativními pocity pracovat.

30.03.2024 5 z 5

Do lesů: Příběh přežití, vítězství a lásky za holokaustu Do lesů: Příběh přežití, vítězství a lásky za holokaustu Rebecca Frankel

Autorka nám přiblíží příběh židovské rodiny Rabinowitzové, která uteče z židovského ghetta v rodném polském městečku do Bělověžského pralesa. Přes dva roky se v lese skrývají a snaží se přežít. Jenže je čeká krutá zima, nemoci jako např. tyfus a nájezdy vraždících nacistů. Smutný a hrozný příběh, ale je potřeba si připomínat, co se v té době dělo. Více v mé recenzi na blogu.

29.02.2024 5 z 5

Magie zalitá jedem Magie zalitá jedem Judy I. Lin

Hlavní hrdinka Ning je velice statečná, silná a odhodlaná udělat vše pro záchranu své sestry. Tajemný Kang mi byl sympatický, i když jsem nevěděla na jaké straně je a kamarádka Ning Lian je milá, odvážná a ochotná. A co se týká princezny, tak ta mi byla dost nesympatická, ale intrik je tam tolik, že mě příběh fakt bavil. Více v mé recenzi na blogu.

29.12.2023 5 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Shannon Messenger

Bohužel musím říct, že je toto za mě nejhorší díl. Je nejtlustší a já od něj očekávala akce, napětí, strach a dobrodružství. Příběh začal naprosto skvěle, nedokázala jsem se odtrhnout, po asi 100 stran jsem se začala nudit. I přes tu nudu jsem si pár věcí spojila z předešlých dílů, takže to nebylo zbytečné čtení, ale na mě to bylo zbytečně zdlouhavé. Více v mé recenzi.

08.10.2023 3 z 5

Frida Frida Nina F. Grünfeld

Byla jsem zvědavá jaký život měla Frida před válkou, když se živila jako prostitutka a ještě ke všemu byla židovkou. Nina si dala velikou práci, aby našla informace o své babičce a tom, jak vůbec dopadla. Příběh Fridy je psaný velice čtivě a oceňuji i šedé stránky, na kterých najdeme cestu a popis pátrání Niny.
Byla to hodně zajímavá kniha, bavila mě tak moc, že jsem ji přečetla během jednoho dne.

27.07.2022

Všechno bude dobrý, Beth Všechno bude dobrý, Beth Barbora Koutná

Příběh je napsaný čtivě, ale já jakožto dospělá musím říct, že mě kniha bavila jen do ukončení léčby, pak už se v knize řešila pubertální láska a trable, proto knihu doporučuji dívkám od 12ti let. Určitě se vám bude líbit a je to tenká kniha, tak ji budete mít přečtenou rychle.

23.07.2022 4 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Měla jsem upřímně docela problém se začíst. Nějak mě začátek vůbec nechytl, ale díky poutavé anotaci jsem se přemohla a četla jsem dál. Ještě, že jsem pokračovala, protože mě příběh pohltil a četla jsem až do konce. Po asi 50ti stránkách přicházel jeden zvrat za druhým doprovázeným napětím. Konec byl skvělý, nečekaný a hororový. Více v recenzi.

29.05.2022 5 z 5

Polaris Polaris Shannon Messenger

Musím říct, že pátý díl byl slabší, co se týká akce a napětí. Za to se více řeší vztahy, hold jdou hlavní hrdinové do puberty. Takže se přiznávám, že se mi pátý díl líbil zatím nejméně. I tento díl má otevřený konec. Doporučuji spíše dětem, ale pokud chcete nenáročnou a čtivou fantasy, tak doporučuji sérii i dospělákům.

23.02.2022 4 z 5

Temné cesty Temné cesty Chevy Stevens (p)

Thriller to je opravdu mrazivý, ale dle mého názoru moc zdlouhavý. Jedná se o jednoduchou zápletku, které by stačilo 300 stran. Sem tam mě kniha nudila, ale díky tomu, že jsem byla zvědavá, kdo zabíjel, tak jsem knihu musela dočíst.
Líbí se mi moc, že se autorka inspirovala skutečným místem, a to kanadskou dálnicí slz. Více v celé recenzi.

28.12.2021 3 z 5

Mucošci a tajemství alchymie Mucošci a tajemství alchymie Pavla Pavlíčková Kovaříková

Kniha se čte velmi dobře a rychle. Je to díky napínavému a strhujícímu příběhu, který obsahuje akci, napětí, kamarádství, lásku a cestování časem. Příběh je ozvláštněn staročeštinou, kterou se v roce 1422 mluvilo. Více v recenzi.

07.12.2021 5 z 5

Hodiny v Paříži Hodiny v Paříži Alex George

Začátek knihy mě moc nebavil, jelikož jsem se musela zorientovat v postavách a jejich příběhu. Když jsem začala rozumět o čem jejich příběh asi bude, tak jsem si začala knihu užívat a moc mě bavila. V knize je opravdu hodně jmen, chce to pozornost a nejspíše knihu ani neodkládat, jinak byste se do příběhů mohli zamotat.

12.11.2021 4 z 5

Vraždy s cejchem Vraždy s cejchem Elina Backman

Bohužel mi začátek vůbec neseděl. Nemohla jsem se začíst a díky tomu jsem se i dost ztrácela v postavách a ději. Až tak kolem 90té strany mě příběh, tak pohltil, že jsem se nedokázala od knihy odtrhnout a nakonec knihu hodnotím velmi kladně. Těžší krimi, doporučuji!

03.10.2021 5 z 5

V kolektivu oblíbená V kolektivu oblíbená Pavel Taussig

Na samotném příběhu se mi líbí, že je psaný vtipně. Obsahuje totiž dobové hlášky a průpovídky. Dost jsem se u knihy nasmála a to jsem tu dobu nezažila. Více v mé recenzi.

04.09.2021 5 z 5

Ptačí štěbetání Ptačí štěbetání Marcela Kotová

Díky této knize se děti dozví, jak se chovat k přírodě, co dělat proto, aby se přírodě neubližovalo a také se dozví, že je správné třídit odpad.
Milounký příběh. Doporučuji! Kniha bude skvělá na prázdniny, jelikož obsahuje plno úkolů k vyplnění. Více najdete v mé recenzi.

23.06.2021 5 z 5