romantickaduse romantickaduse komentáře u knih

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

(SPOILER) Viditelně půjdu proti proudu, ale u téhle knihy absolutně nechápu tolik pochvalných komentářů a takový boom a bestseller a nevím co všechno kniha má. Říkám si, zda jsme všichni četli stejnou knihu? Nebo proč a kde ta chvála vzniká? Za co? Po takové chvále jsem čekala opravdu něco skvělého, nějakou pecku, co mi odpálí dekl, ale ten wau efekt se prostě nekonal. Bohužel. Pro mě je to naprosto průměrná kniha, která by navíc potřebovala doladit po stylistické stránce (neustále byla využívána plevelná slova jako: UŽ a ALE. Až to bilo do očí. a Celkově se opakovala slovíčka). Teď k ději, a bacha na spoilery! 1) Nerovo setkání s Elisou bylo nepřirozené a umělé. Zkrátka na sílu, hlavně aby se potkali. Jako by nešlo je dát dohromady nějak jinak. 2) Ona vychvalovaná scéna s pračkou? Vážně? Co na tom mělo být vtipného? Naopak, dalo se přece očekávat, že synáček, co v životě na nic nešáhl s tím nebude umět. Ale rozhodně jsem se u toho nenasmála. 3) Ona odešla od rodiny a mafie, on prijde, řekne jdeš se mnou a ona jen tak jde? Vážně? Na to jak byla vzdorovitá a drzá, ustoupila ve vteřině. 4) Její blok ze sexu? To byla asi ta největší blbost z celé knížky. Pochopila bych, kdyby ji někdo nebo ten ex týral, mlátil, zneužíval. Ale jen kvůli jeho smrti? A ještě tolik let? No proč to tím uměle nenatáhnout, že jo. 5) Což mi připomnělo, ten strašně rozvláčný děj. 6O nebo i víc stran se nic neděje, jen se řeší zásnuby, pak dalších 60 nebo kolik stran ji rádoby dobývá ale je to na stejný brdo. Člověk si říká, tak ty jo kdy se něco bude dít? V podstatě to přišlo s tou její sestrou a kamarádkou. Ok to bylo fajn, milé a beru to jako plus. Pak dalších xxx stran nic, než se začne koooooonečně něco dít asi 3O stran před koncem. A pak, když to má největší potenciál, to autorka zabije zvratem, který vyřeší na dvě stránky, a z Elisy udělá jasnovědkyni, protože z jednoho pohledu pozná naprosto všechno. Takový potenciál a nic z toho. Prostě bum , prásk a je vyřešeno. No a o epilogu ani nemluvím, děs. Celé to bylo tak nějak umělé poskládané a místy nelogické, jen aby se to hodilo autorce do scénáře. A co mě osobně ještě hodně vadilo, byly reálné názvy mafie, myslím, že autorka měla vymyslet svoje názvy. Naopak plusem bylo nebojácné a drzé chování Elisy (narozdíl od Nera, to byl prvotřídní blbec, i když sexy, ale kdo v těhlech knihách sexy není, že.), Elisu jsem si celkem oblíbila, a s ní i pár vedlejších postav. Celkem vtipné bylo i jejich škádlení a dorážení. Jinak se zde nekonalo nic, z čeho bych měla být bůh ví jak nadšená, posazená na zadek nebo že bych to musela vychvalovat. Bohužel.

30.08.2023 2 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Miluju erotické knihy, ale tohle (a vlastně celá série) je spíš porno. Nečekejte tu žádný extra děj nebo bůh ví jakou zápletku (ta tu sice je, ale od začátku jsem tušila, že zrovna na tohle to autorka uhraje), ovšem i ta zápletka je vyřešena během pár stran. Je to spíš jen sex a sex proložený pár dialogy. Co je ovšem extrém, je erotická scéna asi na 45 stran, u toho jsem už i já kroutila očima. Četlo se to dobře, ale čeho je moc, toho je někdy příliš.

01.01.2023 3 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Po přečtení nadšených reakcí jsem si říkala, že to bude oddychovka na večer. No, oddychovka to byla, ale nudná. Místo jednoho, dvou večerů jsem to četla měsíc a ještě jsem se do toho nutila. Nebýt nemocni, asi bych to četla další měsíc nebo dva.
Abych pravdu řekla, tohle byla asi jedna z nejhorších knih, co jsem za poslední dobu četla. Děj předvídatelný hned o začátku, samé klišé a v podstatě se tam absolutně nic nedělo. Když pominu sex a jejich občasný povídání. Nuda, nuda, nuda. A zápletka? Mohl by mi ji někdo prosím ukázat? Žádnou jsem tam totiž nenašla. Jo pardon, někdo řekne, že tam byla ke konci. Ne to byla jen parodie na zápletku, která byla vyřešena během 20 stran (u postav cca za 8h). A to jeho neustálé opakování, jak ho má velkého už bylo vyloženě trapný :( No, o přečtení dalšího dílu ze serie budu hooooodně přemýšlet.

09.12.2022 1 z 5

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Audrey Carlan

čtivé to je, ale je to bohužel nejslabší díl ze všech. Jak kdyby se tam nalepila jakási zápletka, jen aby to bylo zajímavé, ale minimálně půlka knihy byla nuda :( Celkem škoda, takhle zabít super sérii.

06.11.2022 2 z 5

Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Audrey Carlan

Opět skvělé a čtivé, pikantnosti trochu ubývá. Mia už řeší i něco jiného než sex. Zajímavé novinky a ukrytá tajemství.

06.11.2022 5 z 5

Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Audrey Carlan

I toto pokračování je skvělé a velmi pikantní. Postavy sympatické, ale Tai nejvíc :D Opět čtivé.

06.11.2022 5 z 5

Tohle byla jízda, přečteno za dva dny. Skvělý nápad, zajímavé postavy, pikantní scény. Hlavní hrdinka mě občas štvala svým chováním a úvahama. Celkově je to neskutečně čtivé .

Pěšec Pěšec Skye Warren

Ani pořádně nevím, co na toto napsat. Asi jen, že mě to vůbec nebavilo a přišlo mi to jak přes kopírák k jiným knihám. A to je možná ten důvod, proč mě to nechytlo. Na takový boom kolem té knihy, to byla slabota.

03.11.2022 1 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Původně jsem čekala něco jiného, jak už název napovídá, ale tohle s bohy mělo společná tak akorát jména, jinak nic. Postavy dobré, vyvíjely se. Erotika obstojná, ale ... Co ty otřesný výrazy? Hádes je chvíli drsňák a vzápětí mluví o broskvičkách. Absolutně mimo moje gusto. třičtvrtě knihy se tam nic neděje, na konci je trochu akce, která absolutně zanikne. Škoda, takové skvělé hodnocení to má a podle mě neoprávněně :(

03.11.2022 3 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Tak tohle byla jízda. Ačkoliv tenhle žánr vůbec nečtu, opravdu jsem se začetla a nebyla schopná knížku odložit. Příběh začíná dnem vraždy, pak následuje několik dní oznamování vraždy, rozplétání různých motivů a vyšetřování a vyslýchání podezřelých. Seznamujeme se postupně s postavami, kterých je 7 a nahlížíme jim do hlav, poznáváme jejich životy a osudy. Všichni jsou vykresleni velice dobře, věrohodně, každý má svoje dobré i špatné stránky. Někoho si zamilujete, někoho ne a někoho vám bude líto. V knize je i pár vtipných hlášek, u kterých jsem se opravdu zasmála. Autorka čtenářovi sype drobečky, dělá z nich pomyslnou cestičku k vrahovi. Zhruba od poloviny do konce je to teda velká jízda, každou chvíli si říkáte, že vrah je někdo jiný. Na konci si budete jen říkat Wau, tak to jsem nečekal/a. Na prvotinu je to skvělý počin :)

10.10.2022 5 z 5

Dej mi Království Dej mi Království Marcy Jell

(SPOILER) Jedno velké ne. Bohužel. Autorka píše celkem pěkně, ale.... Kde je nějaký děj? A ten co tam je, bylo jako co? Strašně uspěchané, nereálné a o ničem. Spousta lidí, kteří se nedají ani zapamatovat. Už při druhé scéně s miliardou lidí jsem nevěděla, kdo je kdo, čí je kdo bratr a partner. Šílenost. Další věcí je kariéra hlavní hrdinky, sotva přijede na focení, hned je vyzvána k focení jako záskok. Jako vážně? Nesmyslná zápletka na samém konci knihy, kdy se hrdinka zachová jako totální trubka, a pak hned skok o nějakých 5 let vpřed. Pardon, ale toto ne. Erotika a pikantní se tomu taky říkat nedá, to si fakt představuju jinak. Pikantní je možná tak představa hlavního hrdiny, ale to je tak všechno, vzhledem tak k jedné ero scéně. Je to spíš slabší romantika. Další věcí jsou nepřesnosti, když už píšu ze zahraničního prostředí, tak si udělám aspoň pořádně rešerše. No za mě se tohle moc nepovedlo, a jak jsem chtěla dát šanci českým autorům, co píšou erotiku, tak mě to zase hodně rychle opouští. Za mě žádná pikantnost a závislost, jak hlásá reklama. Dvě hvězdy - jedna za fešáka na obálce a druhá za snahu.

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

(SPOILER) Tak tohle nebyla erotická knížka, ale rovnou úplné porno. Ano, opakuju se, ale je to tak. Každopádně taky je to oproti prvnímu dílu o něco horší. Opět by se dalo napsat, že je to jen plné sexu, pár dialogů a dosti nelogických scén. Ze začátku to vypadalo fajn, dobře se to čte, svižně, sex je velice detailně popsaný, ale proboha ten příběh? Jejich setkání v klubu a pak doma u kámošky? Nějak moc náhod najednou ne? Jak může ze dvou vět hned vědět, že je to ten a ten kámoš přítele její kámošky (bože, to je složitý :D ). Pak přijde část, kdy s ním teda po delším přemýšlení odjede do Japonska. A kde je využitý potenciál té země? Co tak dát čtenáři nahlídnout víc do té země? Ne e , kdepak, v Japonsku se trochu poznává, pracuje a hlavně.... sexuje. Co mě rozsekalo byl orgasmus bez doteku. Jako vážně? Prožít ho jen na povel? To je tak nerealné, až to bolí. Ano, jsou ženy co to umí, ale tvrdě na tom pracují několik let, ale ne aby to uměly hned po týdnu nebo dvou. No, dávám o hvězdičku míň než prvnímu dílu a jsem zvědavá na ten třetí.

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Tak tohle nebyla erotická knížka, ale rovnou úplné porno. Myslím, že popis by stačil: dialog, sex, sex, sex, dialog, sex, sex, sex, dialog, něco jako rádoby zápletka, sex, sex, konec. Zkrátka od toho nečekejte smysluplný příběh s nějakým extra dějem a zápletkou. Ale na druhou stranu se to četlo velmi dobře, svižně, autorka má fakt talent na popis erotických scén (jako vážně scéna na 18 stran? :D No, klobouk dolů)

11.08.2022 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Neurazí, nenadchne. Četlo se to dobře, ale nevadilo by to tak o 100 stránek ztenčit, nic by se nestalo, místy to bylo poněkud nudné. Eden byla trubka, nevím, na co si neustále hrála. Paul byl celkem fajn. Celý příběh by klidně mohl být víc učesaný a doladěný. Takový lepší průměr.

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

Nápad na příběh by byl dobrý, ale chybí mu pořádné dotažení. Upřímně tohle se prostě nedá číst. Jen jednou v životě jsem odložila knížku bez dočtení a tohle je bohužel druhá. Ploché postavy, o kterých se nic nedozvíme. Děj absolutně žádný, jen neustálé chození do divadla a sem tam do baru, a vše se točí jen kolem Matyáše, který je evidentně pořádný blb. Hlavní hrdinka snad nemá ani žádnou důstojnost. Nebo kam se poděla? A že bych se u toho bavila se taky říct nedá. Nechápu, jak tohle mohlo vyjít pod hlavičkou takového nakladatelství, je to vhodné maximálně tak na nějaký blog. Zbytečně to zabírá místo talentovanějším autorům. Autorka by raději měla dělat něco jiného. Jedna hvězda jen za obálku, protože ta je nádherná.

11.08.2022 1 z 5