Roberta Roberta komentáře u knih

Taneční hodiny pro starší a pokročilé Taneční hodiny pro starší a pokročilé Bohumil Hrabal

Ma to svuj puvab.

31.10.2018

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Libilo.

17.08.2018

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Prace pro casopis nechava ve stylu psani autorky zretelnou stopu. Na nekterych mistech reportaz, nekdy misto vyslechu interwiev... Pachatele jsem uhodla, jakmile se postava objevila v deji, coz se mi casto nestava.
Kniha se mi libila, spisovatelka se evidentne v zenskem svete dobre vyzna, proto je text tak ctivy.

14.08.2018

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Rozsahla kniha (pomerne), dej strhujici. U cteni me pronasledovala takova skryta tisen, co se stane na dalsi strance?
Jen me trochu nebavily dlouhe uvahy a liceni halucinaci, ale to me nebavi nikdy.

08.08.2018

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Vzdycky jsem si myslela, ze na ceskem malomeste vladne NUDA, ale neni tomu tak! Zrejme jsem se jen spatne divala kolem sebe...
A proc musi mit kazdy policista dospivajici dceru?
Kniha me bavila, asi si prectu dalsi ceske detektivky.

27.07.2018

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Bavila, na zacatku jsem trochu "drhla", nez jsem si zvykla na autorcin styl. Kniha se da doporucit.

26.07.2018

Válka inspektora Rádla Válka inspektora Rádla Marek Skřipský

Takze asi takto: Kniha koupena nahodne, neplanovane. Bylo to pro me dost nezvykle, cist beletrii o osobach, ktere znam jen z literatury faktu a kterych si vysoce cenim.
Sok mi zpusobila pasaz, ve ktere Petr Brazda prcha pred gestapem a v nocnich ulicich narazi na (Frantu) Péráka ! (https://www.youtube.com/watch?v=34u4al7qi0c)
Kdyz jsem si uvedomila, ze ctu vlastne RODOKAPS, ulevilo se mi.
Co musim uznat je, ze atmosfera protektoratni Prahy je popsana skvele, citila jsem takovou uzkost, jako kdybych byla primo na miste.

19.07.2018

100 x TGM 100 x TGM Pavel Kosatík

Mala, ale velice uzitecna knizka. Nemuzu rict, ze po precteni vim vsechno. Muzu ale rict, ze vim o neco vic a touzim vedet mnohem vic. Toto kdyz se mnou kniha dokaze udelat, tak jsem stastna.

07.12.2017

Utajená láska prezidenta Masaryka : Oldra Sedlmayerová (1884-1954) Utajená láska prezidenta Masaryka : Oldra Sedlmayerová (1884-1954) Petr Zídek

Vyborna kniha, dost jsem se pri cteni zasmala, i kdyz to asi nebylo zamerem autora. Ja mam ale pro vlastence a vlastenceni slabost.
Jak uvadi autor, zamerem nebylo skandalizovat Masaryka, ale ukazat jeho osamelost na konci zivota, jeho lidskost. A to se mu myslim povedlo.

21.10.2017 5 z 5

Němci v Čechách Němci v Čechách Milan Sládek

Koupeno na vlakovem nadrazi, jen tak...Velmi zajimave, precetla jsem ji behem cesty celou. Kdy jsem dostala informace o souziti Cechu a Nemcu v zemich kruny ceske? Pred rokem 1989 na zakladni skole. Ostuda, co? Proc me vlastne dejepis ve skole nebavil? Objevil se prede mnou prostor, ktery musim probadat. Prisaham, ze ta knizka byla napinavejsi, nez kriminalni bestselery :-)

21.10.2017

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Vyborna kniha. Jen jsem mela zprvu pocit, ze autorka ma spadeno na veskery nemocnicni personal a ze kniha se az prilis hemzi vysinutymi charaktery...Ten dojem ale tim, jak me ta atmosfera pribehu pohlcovala, zmizel.

16.07.2017

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Nemuzu tohoto autora prestat cist. I kdyz Sedmikosteli, ktere me k nemu privedlo, bylo docela jine. A i kdyz se mi neco v pribehu nelibi, nebo me nudi nebo rozciluje, nemuzu se odpoutat, proste to nejde.

05.07.2017 5 z 5

Největší případ inspektora Morse a jiné povídky Největší případ inspektora Morse a jiné povídky Colin Dexter

Povídky spíše o lidech a jejich motivech, přesto kriminální.

21.06.2020 5 z 5

Vraždy podle návodu Vraždy podle návodu P. D. James (p)

Pěkná.

04.06.2020

Povolání pro ženu nevhodné Povolání pro ženu nevhodné P. D. James (p)

Klasika, ale jinak.

04.06.2020

Soukromá pacientka Soukromá pacientka P. D. James (p)

Tak ani nevím, poprvé mě napadlo, že mi nemusí sedět překlad.
Jinak klasika.

08.01.2020

Deník legionáře Deník legionáře Jindřich Bejl

Výborná kniha, takhle by se měl učit dějepis - na příběhu konkrétního člověka ( já vím, že jsou to subjektivní zápisky, ale přesto...)

13.09.2019 5 z 5

Smrt na dluh - Proč zemřel král české country Jiří Brabec Smrt na dluh - Proč zemřel král české country Jiří Brabec Jitka Wimmerová

Pracovně jsem uvízla na pár hodin v místnosti, kde se nic nedělo a byla tam tato "kniha". Tak jsem si to přečetla, no.

28.04.2019

Léto dlouhé jeden den Léto dlouhé jeden den Regīna Kindzule

Knihu jsem si vzala na nádraží, vlastně jsem si ji tam vybrala, protože jsem asi ještě nečetla knihu od lotyšské spisovatelky. Seznamovat se s literaturou malých národů je prima. Jako kdybych byla zpátky na střední, jela vlakem... dokonalé.

07.01.2019

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Slibný začátek, ale celkově zklamání. Jako kdybych četla "román pro ženy".

26.12.2018