rick6410 rick6410 komentáře u knih

Hra o tróny Hra o tróny George R. R. Martin

Proste úžasné dielo. Nie som fanúšik fantasy, ale nakoniec som dal šancu seriálu a okamžite som sa zamiloval, čo znamenalo prečítať si aj knihy. Medzi prvou knihou a seriálom nie je veľa rozdielov, ale pár sa ich nájde. Plusom knihy je to že vidíme postavám priamo do hlavy, zatiaľ čo v seriáli neviem čo si myslia. Mínusom je to, že je to robené z pohľadu konkrétnych postáv, takže nevidíme súkromné interakcie medzi niektorými postavami, čo je výhoda seriálu. Autor vytvoril úžasný svet plný úžasných postáv a zvratov.

09.03.2023 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Majstrovské dielo! Milujem túto knihu, moja najobľúbenejšia Kingovka aj kniha všeobecne. Pre mňa platí, že čím dlhší je príbeh, tým lepšie, takže hrúbka mi úplne vyhovovala. To množstvo postáv, miest a príbehových liniek je presne to pravé pre mňa, plus moja obľúbená téma globálnej apokalypsy. Tejto knihe naozaj nemám čo vytknúť, ale pre niekoho to môže byť zdĺhavé.

03.04.2023 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Výborná kniha, klasický King. Najprv pomalé uvádzanie do deja, a potom sa to rozbehne. Výborná atmosféra, sympatické postavy, pútavá zápletka, ktorá človeka vtiahne do deja a prinúti ho sa báť. Trochu mi vadil koniec, nemám rád takýto štýl, ale inak skvelá kniha.

09.05.2023 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Upíri ma nikdy nebavili, ale toto je výborná kniha, napínavá, akčná, mrazivá, čítala sa jedným dychom. Autor vytvoril úžasnú atmosféru a postavy, na ktoré tak rýchlo nezabudnem. A ten kontroverzný koniec sa mi veľmi páčil.

19.03.2023 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Úžasná kniha, milujem tú stiesnenú atmosféru. Super postavy, zvraty a tajomno okolo pôvodu sila a sveta tam vonka.

22.03.2023 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Výborná kniha, ešte lepšia než prvý diel. Zamrzelo ma len vynechanie jednej postavy z minulej knihy, ale inak to je úžasné dielo.

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Veľmi dobrá a zaujímavá kniha, konečne s mimozemšťanmi nadviaže kontakt niekto iný ako Američania :D Kniha pekne ukázala čínske problémy a mentalitu, chvíľu som mal problém pamätať si mená postáv, ale nakoniec si na to človek ľahko zvykne.

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Skvelý štart úžasnej série. Najviac ma na tom bavila tá pochmúrna a depresívna atmosféra, ktorá oveľa viac odzrkadľuje to, ako sa ľudia správali, správajú a budú správať, než veselá optimistická budúcnosť na štýl Star Treku. Najprv som videl seriál, až potom som začal čítať knihy, a musím povedať, že toto je asi jediní prípad, kedy ma seriálové spracovanie bavilo trochu viac.

14.03.2023 5 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Finále trilógie bolo proste úžasné, viac k tomu nemám čo dodať. Jedna z najlepších vesmírnych sci-fi sérií, čo som kedy čítal.

13.03.2023 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Robert Kirkman

Ďalší výborný diel, ktorý ukazuje stupňujúce sa napätie medzi obyvateľmi Alexandrie, strach a paranoju z hrozby, ktorá môže byť kdekoľvek. Po dlhšej dobe dostáva priestor Negan, a tentokrát ho autor dáva na stranu dobra. Ale dá sa mu veriť?

Totální válka 2. část Totální válka 2. část Robert Kirkman

Výborné zakončenie výbornej dejovej linky, som rád že to takto dopadlo. Tento s predchádzajúcim dielom rozhodne patria medzi moje najobľúbenejšie.

Válečné bubny zní Válečné bubny zní Robert Kirkman

Ďalší skvelý diel, ktorá vás ani na chvíľu nenechá vydýchnuť. Negan tomu dodáva presne to, čo tomu doteraz chýbalo - vtipnú a sympatickú postavu, ktorú nenávidíte, ale zároveň milujete.

Důvod se bát Důvod se bát Robert Kirkman

Neporovnávam tento komiks so seriálom keďže toto vyšlo o niekoľko rokov skôr než sa to objavilo v seriáli. Skvelý diel, tie zvraty v tomto čísle sú naozaj veľké. Osobne ma viac zasiahla prvá udalosť než tá druhá, a na scénu nastúpila moja najobľúbenejšia postava z príbehu.

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Výborný začiatok skvelého príbehu, na ktorý človek len tak nezabudne. Sympatické postavy, rýchly spád popretkávaný pomalými, ale dôležitými scénami "pri táboráku", nečakané zvraty a skvelá ponurá atmosféra. Toto je jediný diel, ktorý kreslil Tony Moore, takže kresba sa líši od zvyšku a je viac "komiksová".

01.03.2023 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Napriek svojej "nehrúbke" (nemám moc rád tenké knihy) to bol dosť pútavý a napínavý príbeh, a osobne sa mi ten koniec páčil viac než keby to dopadlo inak. Jediným mínusom teda pre mňa je že to bol taký skromný a málo prepletený príbeh než aké uprednostňujem.

09.04.2023 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Pre mňa trošku slabšia kniha, lebo tam bolo tak málo postáv, mám radšej Kingove knihy kde je čo najviac postáv a príbehových liniek. Napriek tomu to bol napínavý a pútavý príbeh. Pre neznalca Kinga sa možno v prvej polovici "nič nedeje", ale my vieme že autor nás s postavami do hĺbky zoznamuje, aby sme sa do nich vedeli vcítiť. A k tomu úžasná atmosféra hotelu.

01.04.2023 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Druhý diel nie je priamo pokračovaním prvej knihy, ale krásne sa dopĺňajú, a sú nám odhalené rôzne otázky, ktoré sme mali po prvej knihe. Sledovanie troch príbehových línií ma veľmi bavilo: Silo 1 sleduje pôvod apokalypsy a dianie v ústrednom sile počas celej doby, až sa nakoniec odohráva súbežne s prvou knihou, a to sa mi veľmi páčilo, a ďalej sledujeme veľkú vzburu v sile 18, na ktorú bolo v prvej knihe pár odkazov, a nakoniec pád sila 17. Za mňa veľmi dobrá kniha.

22.03.2023 5 z 5

Oheň a krv Oheň a krv George R. R. Martin

Úžasná kniha, veľmi ba to bavilo práve tým že to bola kronika a nie normálny príbeh. Niekomu to môže pripadať príliš komplikované, všetky tie mená a miesta, ale ak ste veľkým fanúšikom tejto série tak to nie je žiadny problém. Je úžasné, aký prepletený svet autor dokázal vytvoriť. Nezostáva mi len dúfať že stihne napísať aj druhý diel, osobne by som bral radšej ten ako pokračovanie hlavnej ságy.

Válka šeptem Válka šeptem Robert Kirkman

Tento diel patrí medzi moje úplne najobľúbenejšie. Toľko akcie a napätia tam nebolo od vojny s Neganom, zároveň je však tento konflikt úplne iný a v stávke je oveľa viac. A Negan tomu dodáva nezabudnuteľný humor.

Život a smrt Život a smrt Robert Kirkman

Diel začína pokojne, vracia stratené postavy, len aby sa to potom všetko začalo znovu sypať ako domček z kariet, až do finálneho šokujúceho zvratu, ktorý sa okamžite zapísal medzi tie najviac ikonické a nezabudnuteľné okamihy aké som kedy čítal. Ak si niekto myslel, že už nepríde väčšia hrozba než bol Negan, veľmi sa mýlil.