richard7959 richard7959 komentáře u knih

Asylum Asylum Madeleine Roux

Styl psaní není nijak výživný, spíše strohý a rychlý, ale to taky může být překladem. Příběh neoriginální, člověk čeká na nějaké rozuzlení a jediné, co přijde, je zmatení a otázka, proč vůbec něco takového vzniklo... ale tak hlavně, že nápis knihy svítí ve tmě a jsou tam obrázky... nechápu!

07.07.2016 2 z 5

Pád Pád Guillermo del Toro

Skvělé pokračování. Nebudu tu ztrácet čas srovnáváním prvního dílu s tímto, protože zaprvé to považuji za jednotnou linii a zadruhé kvalita je stále velmi vysoko. Neuvěřitelný byl samotný závěr knihy a napínavé prolínání asi tří linií... no a závěrečný ortel je vynikající.

15.06.2016 4 z 5

Hlavně se neposrat Hlavně se neposrat Mirek Topolánek

Hrůza. Absolutní hrůza.

24.05.2016 odpad!

Pane prezidente, co uděláte? Pane prezidente, co uděláte? Petr Čermák

Politicky neutrální? Ani náhodou...

16.05.2016 3 z 5

Úvod do tibetského buddhismu Úvod do tibetského buddhismu John Powers

Jako metodologický agnostik se musím vážně pozastavit nad tím, že autor se snaží velmi obratným způsobem přetvořit konstruktivní historii Tibetu na esenciální úroveň, kdy se snaží "vnutit" čtenáři víru v to, že dalajlámové jsou opravdu inkarnovaní učitelé. Historický kontext je velmi dobrý, kniha velmi čtivá, ale pokud se jedná o politiku nebo esenciální stránku buddhismu, připomíná mi to velice vtipný a časopis Enigma, který nemůžete brát vážně...

26.04.2016 3 z 5

Stručné dějiny národních socialistů Stručné dějiny národních socialistů Jiří Paroubek

Paroubkův manifest... naštěstí poslední.

10.04.2016 1 z 5

Anarchismus: svoboda proti moci Anarchismus: svoboda proti moci Ondřej Slačálek

Velice obsáhlá kniha, která mapuje anarchistickou ideologii od počátků až po dnešek. Jako zapřísáhlý odpůrce této dekadentní ideologie jsem se konečně dozvěděl spoustu zajímavých věcí, které mi velice pomohly při psaní odborného článku. Autorům moc děkuji, že se tomuto tématu tak hluboce věnovali.

Exorcista – souboj s ďáblem Exorcista – souboj s ďáblem William P. Blatty

Není co dodat! Úžasné! Úžasné! Úžasné!

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

U knih se většinou nebojím a hodnotím literární jazyk, jeho malebnost a konstruktivitu, ovšem zde to bylo irelevantní. Pokud si člověk opravdu připustí, že by se takové případy doopravdy mohly stát, tak to otřásá základy dnešního agnostického myšlení. Tohle je opravdu jediná kniha, která mě dokázala před spaním pocuchat nervy natolik, že jsem se opravdu necítil bezpečně. Naposledy se mi něco podobného stalo po zhlédnutí Vymítače ďábla od Friedkina.

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Kodži Suzuki je právem mistrem hororu. Jeho povídky jako Neklidná voda, Sádka, Plavba snů, Na širém moři jsou naprosto výborné. Žádné přehánění, pouze bezejmenný děs a strach z neznámého. Povídka Akvarely i když nebyla přímo hororem, byla velice originální. Ovšem povídky jako Osamělý ostrov nebo Podmořský les jsou spíše akné na jinak vynikající sbírce a rozhodně bych s nimi znovu neztrácel čas. Podtrženo-sečteno za mě 4****

30.03.2016 4 z 5

Banderovci - hrdinové, nebo bandité? Banderovci - hrdinové, nebo bandité? Milan Syruček

Nestranná kniha? Ani omylem. Pořád jen obhajování a když už něco proti Banderovcům napíše, tak to vyjde na dvě slova v celé kapitole.

15.03.2016 2 z 5

Amazing Spider-Man: Návrat Amazing Spider-Man: Návrat Joseph Michael Straczynski

Spider-Man se vrací a jeho soupeř je na špici potravního řetězce.

11.03.2016 4 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Tato kniha mě opravdu velice pobavila. Styl béčkového hororu napsaný tím nejotřesnějším způsobem. Krvavá Mary je krásný příklad toho, že knihy dnes už může psát téměř každý. Naprosto nulová slovní zásoba, popis prostředí a atmosféry příběhu je pro autora natolik složitý vylíčit, že prostě napíše "je to strašidelné", "jako z hororu", "bylo to přímo děsivé" a zbytek si domysli čtenáři. Na základní škole jsem při čtení slohu spolužáků nalézal bohatší jazyk než zde. Autor David Kaps pod pseudonymem (asi, aby si připadal zajímavější) nedokáže dokonce i základní slohové podmínky dodržovat, jako například nahrazení podstatného jména nějakým synonymem. Na jedné stránce narazím asi 50x na formulaci "objevila se Krvavá Mary", místo toho, aby toto slovní spojení nahradil například "přízrak se objevil znovu". Neuvěřitelně neohrabaný jazyk kazí čtení a absurdnost líčení příběhu přivede nejednoho čtenáře k výbuchu smíchu. Ale abych jen nekritizoval, příběh docela ušel... škoda, že ho napsal naprostý analfabet.

01.03.2016 1 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Skvělé počtení. Upířina trochu z vědeckého spektra, ale stále velmi kvalitní materiál. Už se těším na pokračování.

29.02.2016 4 z 5

Drákulův host Drákulův host Bram Stoker

Úžasné. Taková chuťovka k románu Dracula od Brama Stokera, která opravdu stojí za to, věnovat ji pozornost,

15.12.2015 5 z 5

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Kdyby tato kniha měla o pár řádků víc, nejspíš by mě k smrti umořila nudou. A to podotýkám, že je to velmi krátká kniha...

18.09.2015 2 z 5

13. komnaty Andreje Babiše 13. komnaty Andreje Babiše Luboš Y. Koláček

Autor se na samém začátku snaží čtenáři namluvit, jak moc vlastně nezávisle k "hrdinovi knihy" přistupuje, ale už od první kapitoly se přesvědčíte o opaku. Čtení opravdu hodně kazí stále opakující se fráze o Babišových kladných stránkách, které snad mají být jakousi podprahovou sugescí nebo reklamou. Je to jako zasekaná gramofonová deska, která svojí monotónností akorát čtenáře obtěžuje až rozčiluje. Hrůza.

08.08.2015 odpad!

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Nedoporučuji číst před spaním.

21.06.2015 5 z 5

Necronomicon a jeho Zaklínací kniha Necronomicon a jeho Zaklínací kniha neznámý - neuveden

Bděte, protože Ti Starobylí se probouzejí.

21.06.2015 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Čekal jsem rozhodně více a ne příběh, který zůstal naprosto nevysvětlen. Buď je tahle kniha na mě moc chytrá a nebo je prostě a jednoduše tupá.

21.06.2015 2 z 5