rfa rfa komentáře u knih

Pan Dušek mě opětovně velmi mile překvapil svým netradičním, inteligentním a hůmorným pohledem na životní " koloběh ".
Od moudrého člověka vzniklo krásné povídání, které čeká na Vaše objevení.

08.10.2015 5 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Svět viděný pohledem p.Duška mě vždy obohatí svojí přirozeností, nadhledem, mnoha moudrostmi, které autor sám zažil, či nás odkazuje na někoho jiného, který nám má co předat.
Rád se k této knize budu znovu vracet, neboť pochopit vše ,co nám autor předkládá chce čas a nadhled.

02.01.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Geniální a nadčasová analogie.

24.09.2013 5 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Doporučuji přečíst všem , kterým není lhostejná výchova dětí a zároven chtěji pochopit sami sebe.
Zajímavé porovnání výchovy dětí v " civilizované " rodině s výchovou v indiánské rodině.
Kdo chce, tak se má co učit .

22.10.2015 5 z 5

Tolik pravdy při detailním pohledu na obyčejné každodenní věci okolo nás.

03.04.2014 4 z 5

Strážca času Strážca času Mitch Albom

Pokud nezakusíme ztrátu či nepřineseme oběť, nemůžeme ocenit to, co máme.
" Proč Bůh omezuje délku života ? Aby byl každý den pro nás vzácný.
Máme-li totiž nekonečné množství času, není pro nás nic vyjímečné !! "

" Pokud měříte život, nežijete ho !! "

26.12.2013 5 z 5

Úterky s Morriem Úterky s Morriem Mitch Albom

"Když se naučíš zemřít, naučíš se i žít," opakuje Morrie tak dlouho, až Mitch pochopí.

Pochopíme i my?
Záleží na každém z nás ....

18.08.2013 5 z 5

Vaše bludy Vaše bludy Wayne W. Dyer

První kniha od p. Dyera, ve které máme možnost provést analýzu námi používaných vzorců.
Na konkrétních příkladech nám ukazuje, jak je možné změnit nefunkční model myšlení a chování.
Rád si vyberu některý z jeho dalších zajímavých titulů.

22.12.2015 5 z 5

Miltonovo tajemství – Jak překonat strach Miltonovo tajemství – Jak překonat strach Eckhart Tolle

Krátký, úžasný příběh k pochopení moci přítomného okamžiku, na který bychom neměli nikdy zapomínat.
Kniha je bohatě ilustrována, což jí činí lákavou, jak dětem, tak i těm " trochu " starším.

20.02.2015 5 z 5

Den, kdy zemřel Kristus Den, kdy zemřel Kristus James Alonzo Bishop

Velmi poutavé zpracování posledních hodin Ježiše Krista, kdy autor popisuje sled událostí, tak detailně jako kdyby se odehrály právě nedávno.
Vím, že musel prostudovat mnoho dostupné literatury , za coč mu tímto děkuji.
Díky jeho detailnímu popisu doby, zvyků, židovských a římských právních předpisů jsem pochopil pro mě doposud nepochopitelné a to, jak může vlastní lid dát raději život zloději a vrahu před božím synem.

11.05.2014 5 z 5

Slunce zapadá na východě Slunce zapadá na východě Věra Nosálová

Kniha, která mě natolik zaujala, že opravdu " smekám " .
Silný příběh, který je jedinečně odvyprávěn.

22.02.2015 5 z 5

Žijte lepší život Žijte lepší život Og Mandino

Og Mandino, je mým oblíbeným spisovatelem.
V této knize nám ukazuje, že je jedním z nás, člověkem z masa a kostí, kterému se též nevyhnuly životní útrapy.
Dokázal je však překonat. Na základě svých vlastních zkušeností nám předává 17 pravidel, jak prožít život se ctí, což rozhodně není málo.

21.06.2014 5 z 5

Tajemství jednoduché cesty Tajemství jednoduché cesty Mabel Katz

Zajímavá a potřebná kniha, která nás naučí odpouštět ( sobě ).
MILUJI TĚ a DĚKUJI jsou dvě slova, která nás mohou posunout dál, tak proč to nezkusit ?!

24.05.2014 5 z 5

Strom v lese Strom v lese Adžán Čá

Autorovi se podařilo něco krásně dokonalého. Doporučuji.

24.08.2013 5 z 5

Milarepa Milarepa Eduard Tomáš

Milarepova nezapomenutelná duchovní cesta, velmi krásně a obsáhle zpracovaná p. Tomášem.

11.04.2016 5 z 5

Červený lev: mystický román Červený lev: mystický román Mária Szepes

Krásně napsaný mystický příběh, který nelze než doporučit.

29.03.2016 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Velmi moudrá autorka , silný a zároveň povzbuzující příběh a úžasné dojmy. Celkově pro mě je tato kniha PERFEKTNÍ .

23.02.2016 5 z 5

Cesta tygra Cesta tygra Bernhard Moestl

Zase jedna z povedených knih, díky nimž se nám může změnit náš život. Záleží jen a jen na nás.
Díky spoustě příkladů ze života jsme schopni najít a hlavně využít naší vnitřní sílu.

03.04.2015 5 z 5

Jak mít rád sám sebe Jak mít rád sám sebe Daphne Rose Kingma

Jednoduchý návod : jak mít rád sám sebe !!!
Pokud chci mít rád druhé, tak nejdříve musím začít mít rád sám sebe.
Odstranit prvopočátek této příčiny tj. malá láska od rodičů je velmi těžké, ale tato kniha mi ukázala, jak se s tímto rozšířeným handikepem vypořádat.

19.12.2014 5 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Velmi silný lidský příběh zachycený předčasně dospělou Raami.
Z počátku jsem měl problém u knihy vydržet, ale po jejím přečtení toho nelituji.
Díky tomuto příběhu jsem mohl z části " pochopit " jednu z děsivých stránek kambodžské historie.

29.07.2014 4 z 5