Readerlady Readerlady komentáře u knih

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Pustila jsem se do další Colleen!
Je to teprve moje čtvrtá takže nemůžu říct jestli je nej, ale určitě můžu potvrdit že něco předá.

Kniha je o Merit a její rodině. Především vztazích v ní. Myslím že ty tady hrály hlavní roli. Romantická linka byla sice taky důležitá ale nebyla na knize to zásadní. Je to hlavně o tom jak vztahy v rodině mohou být složité a rozbité. Jaké to je se s rodinou odcizit a zase si k nim najít cestu zpět…
Řeší se tady opravdu závažná témata jako třeba deprese, sebeláska nebo sebevražda. Je dobré vědět že tohle je kniha především o rodinném dramatu a lásce. Ať už lásce sester nebo i lásce Merit k Saganovi.
Tahle kniha mě rozbrečela a hodně znepokojovala. Miluju na ní, že taky ale na vše nachází řešení a ponaučení. To je hodně důležité.
Je to teda kniha nad kterou je potřeba se i zamyslet a není to lehké téma.
Moc se mi líbila a jsem že ji mám přečtenou. Mimochodem byl zátah na den!!!
Doporučuji.

20.02.2022 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tahle kniha byla fakt WOW!!! Zamilovala jsem se. Byla neskutečně moc čtivá. Úžasně napsaná a romantická a HLAVNĚ realistická.Všechny ty myšlenkové pochody hlavní hrdinky byly obdivuhodné. Sky je opravdu statečná a úžasná. No a Holder... No to je odteď můj další fiktivní knižní boyfriend?!

No a teď konečně k těm vážným tématům. Jsem moc ráda že tam byly. Protože to tuhle romanťárnu strašně pozvedlo. Bez těch věcí by to nebylo ono.

A teď vám všem co tenhle komentář čtou vysvětlím, proč je tak nadšený a vůbec v něm narozdíl od ostatních nepíšu že mám z téhle knihy depku. Ne nebojte nejsem robot! A ani nejsem bezcitná. Někdy si připadám citlivá až moc. Z téhle knihy nemám depku proto, že jsem BEZNADĚJNÝ optimista. Tahle kniha mě o tom přesvědčila. Protože to hlavní co jsem si z knihy odnesla je to, že naděje umírá poslední a mezi námi žijí úžasní hodní a stateční lidé. Ano brečela jsem u toho a dost. Ale stejně jsem si z toho k srdci vzala spíš naději.
O které podle mě tahle kniha hlavně je. Přeju si být taky tak statečná a taky odteď budu vždycky obdivovat oblohu. Samozřejmě vím že život je někdy MRCHA ale vždycky je naděje a minimálně 0,01 šance na HAPPYEND. A to mi nikdo nevezme.

Tuhle knihu si přečtěte všichni!!

31.05.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Tahle série pro mě top byla a myslím že jistě vždycky bude!!!. Miluji jí a to z mnoha důvodů ale ten nejdůležitější vám teď povím. Něco mi to dává a já přesně vím co. Víru naději v nové začátky. A taky to že ať už se vám stane cokoli vždycky se musí jít dál a věřit že i vy můžete mít vlastní happyend. Mít víru ve své sny. Ano jistě můžete mi teď říct že tohle je v každém filmu a je to strašně klišé!!! Ale tady to hlavní hrdinové dokázali. Postavili se tomu čelem. Jednou si přeju taky být takhle statečná. A tohle mi může být třeba inspirací.

Jasně že to můžete odsoudit jako jen NĚJAKOU romanťárnu ale mně tohle dalo víc.
Nejvíc mě bavil ten zlom. Když si hlavní hrdinové řekli DOST! A vzali své strachy, traumata a potíže do svých rukou a sebrali se. Po každém dílu z téhle série jsem byla nabitá neuvěřitelným optimismem! Tahle série mi dává víru v moje RŮŽOVÉ brýle. Nevím jak se na to budu koukat až budu dospělá a budu znalec života ale teď mě ta série naplňuje.

Všem ji moc doporučuji! Je to napsané strašně čtivě a stačí vám den na jeden díl. Bude se to po tom cítit moc hezky. Doporučuji to všem snílkům a těm kdo si také odmítají sundat své vlastní RŮŽOVÉ brýle, no a samozřejmě taky těm co milují romantiku!!!!

Mona je nejlepší už se těším na sérii Zachraň mě!!!!!!!!!

Sbohem Woodshille, Allie, Kadene, Dawn, Spencere, Isaacu, Sawyer, Everly, Nolane, Jude a Blakeu.

28.04.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

No já se zkrátka k téhle duologii vyjádřit musím. A to velice pozitivně. Celá ta šestičlenná parta mi opravdu přirostla k srdci. Všechny je zbožňuju. Tahle duologie se na rozdíl od ostatních ,,typických'' fantasy dost liší. Má to opravdu velice originální děj a zápletku. Nemáme tady žádné princezny ani nějaká království. Téhle duologii vládne město Kettrdam. V tomhle městě žádná poctivá duše nepřežije, nejsou tam pro ni vhodné životní podmínky. Ale mě to prostě zatraceně bavilo!! Řeší se tady vloupání, pomsta a podvody. Zároveň ale i sledujeme minulost hlavních hrdinů, která se nám tady hezky proplétá. Naprosto si je všechny zamilujeme a přejeme jim aby porazili všechny své nepřátele a konečně zažili i oni svůj happyend. Romantiky je tady sice málo ale po čase jsem si na to zvykla. Musíte to brát tak, že ta romantika je tady skrytá. Ale vždycky když ta skrytá romantika vystrčila růžky, moc mě to potěšilo a začala jsem pištět a usmívat se (tetelit se, zubit se). Druhý díl mi přišel mnohem lepší něž první. Bylo to hlavně tím, že jsem už znala hlavní hrdiny a rozuměla jsem všem jejich vtípkům. Naši hrdinové nejsou dokonalí mají své plusy a slabiny a proto je miluju. Musím jim ale teď dát sbohem, protože už je konec. (Mimochodem ten konec byl....Nejkrásnější❤) VŠEM VÁM TUHLE DUOLOGII DOPORUČUJI!!! Hlavně kvůli HRDINŮM, protože KAZE, INEJ, NINU, MATHIASSE, WYLANA A JESPERA chcete poznat!!! Za každou cenu.

09.04.2021 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Tohle je prostě naše Kasie West. Za mě nejlepší spisovatelka dívčích románů. Líbí se mi že tam občas připlete i vážné téma a vy si její knihu užíváte o to víc. Měla jsem malinko obavy ohledně hlavní hrdinky Charlie. Protože já nošení šatů miluju a fotbal jsem s klukama nehrála. Ale nakonec jsem si ji zamilovala stejně jako ostatní hrdinky od Kasie West. Miluji ty její bláznivé rodiny. Takže rozhodně vám tuhle uculenou jízdu můžu doporučit. (No vlastně jsem i uronila pár slz) Ale je to boží !!!!!!

30.01.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Za mě to bylo úžasné. Mona Kasten píše čtivě (knihu jsem přečetla za den).
Očekávejte od téhle knížky velkou slaďárnu❤❤. Ale na takovou která je moc klišé. Oba hrdinové si toho zažili hodně ( a nemyslím tím překrásné chvilky)! A vy jim prostě od samého začátku, ten happyend ( v který doufáte), přejete. Opravdu moc!!!
P.S. Taky jste po knize měli potřebu, aby vám někdo řekl Brepto?

25.01.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tak tohle byla moje první Austenová. Musím říct že se mi neskutečně moc líbila.
Moji spolužáci nečtou vůbec a do klasiky by se nepustili ani náhodou!
Já jsem ale v tomhle ohledu úplně jiná než oni, čtení je pro mě vším a klasiku jsem si strašně moc přála vyzkoušet. A protože miluju romantiku, Austenová byla ta nejlepší volba. Styl psaní Jane Austenové je jedinečný. Je takový lehký, milý a kouzelný. Není to kniha napínavá u které byste si nehty kousali, ale i přesto čtete dál. Jane Austenová mě svým psaním úplně paralizovala. Nechala jsem se unášet, bylo mi jedno co se děje, chtěla jsem jen být v Longbournu, Pemberlei nebo na plese. Protože byla škola tak jsem si knihu kouskovala ale to vůbec nevadilo. Odpoledne a před spaním jsem si četla, v noci jsem usínala s nádhernými pocity z knihy. Na konci knihy jsem hodně pištěla nadšením a měla spoustu motýlů v břiše. Pýcha a předsudek je nádherná klasika kterou si musíte přečíst!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️

09.01.2021 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Tohle je naprosto boží dívčí román! ????????♥️ Já se culila, smála se, zlobila se ( na Mei), ale i za to jsem ráda. Myslím že by to nebyla jízda kdyby se Mei chovala rozumně ????. Mei, Travis, Liam i Ava, byli úžasní hrdinové. Zkrátka naprosto boží román, se super postavami, dávkou čokolády, humoru a narážek na filmy, jak pro armádu. Vsadím se že i vy se po téhle knize, nebudete schopni vyjadřovat jinak než slovem boží. Jo a přečtěte si bonusovou kapitolu ta je nej.

26.12.2020 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Myslím si že tahle série rozhodně stojí za přečtení. Já ji miluji. Duologie o lásce zlodějky ke králi ( Patrei). Charaktery jsou tady opravdu překrásně vykreslené. Moc se mi líbí jak postavy odhalují svou minulost. Navíc v prvním díle máme i hate love. Na hate love já opravdu ujíždím. Máme tu ale i intriky. Které já mám ráda, ale když je tam intrik, politikaření, válčeni moc, tak to nejsem schopná dočíst. To ale není tenhle případ! Tady to bylo špičkově vyvážené. No co k tomu dodat! Já to zbožňuji. ❤❤❤❤❤❤❤

23.11.2020 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Tak jo rozhodla jsem se napsat tenhle typ komentáře: ten který všichni přeskočí protože bude zatraceně hodně dlouhý.

Sérii Akta Illuminae jsem si chtěla přečíst hlavně proto že moc nečtu scifi. A druhým důvodem bylo grafické zpracování. Ne vážně! Viděli jste to? Vždyť tahle série je díky tomu unikátní!!! Je to něco nepopsatelného. Vždyť já bych jí byla schopná mít doma jenom kvůli listování !? No a děj to teda bylo něco! Válečné filmy a třeba Star Wars u toho já fakt trpím ale tohle? To mě uchvátilo stejně jako všechny nadšence Star Wars a válečných filmů. Ale spíš kvůli hrdinům. Co na nich bylo tak úžasného? Byli to prostě lidští hrdinové, neměli žádné super schopnosti, nebylo jim úplně jedno že někoho zabili. Vztahy tady jsem prožívala naplno. Prostě to bylo hrozně realistické. Boj o přežití. Amy i Jay psát umí.
Kromě lidí tu máme i počítačový systém SPIRO a ten je fakt něco!
Nejsem dobro.
Nejsem ani zlo.
Nejsem hrdina.
Nejsem padouch.
Já jsem SPIRO.
O téhle sérii by se taky dalo říct že je a není vulgární. Protože sprostá slova jsou začerněná ⬛. Tyhle věty co vymysleli Amy a Jay tuhle sérii opravdu vystihují.
To, co se stalo tady na Kerenze, není jen příběh o boji jedné korporace s jinou. Je to příběh lidí, kteří byli polapeni uprostřed toho boje.
Pro mě to byla nesmírně emotivní, úžasně zpracovaná, napsaná a dech beroucí série.
Přišel čas na potlesk! A potlesk dál zní.... A dál.... No tak! Buďte trpělivý a nechte mě dotleskat! Fajn hotovo. Dech beroucí série. No tak nic. Dusícího smajlíka tu nemají.
Miluji to ????????????????????????

25.10.2020 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

No teda, byla jsem nadšená z tolika stránek u této knihy ( bichle já zbožňuji). A vůbec to nebylo zdlouhavé. Na konci jsem hledala další stránky. Říkám, kde jsou další díly nebo stránky?!
U posledních kapitol jsem hodně brečela. Já bláhová jsem si touhle sérií nebyla jistá!!!! Miluju to.Všechny postavy si musíte zamilovat. Svět je úžasný. Vztahy jsou zde hluboké. Lásky je tu dost!! Vždy skvělá zápletka. Konce Cassandry Clare mi vždycky vzaly dech. Už teď se mi po všech strašně stýská. Zkrátka a dobře tuhle sérii MUSÍTE MÍT!!!
Rozhodně můžu víc než doporučit!

17.07.2020 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Tahle kniha mě naprosto šokovala. Je perfektní. Ponořte se do světa luxusu, krásy, krutosti a zla. Jasně říkáte si podle tohohle popisu to musí být strašně ponuré. Ale nebojte najdete tam i lásku a pravé přátelství. Bezhlavě jsem se zamilovala do všech postav a propracovaných detailů.Zamilovala jsem se do hlavní hrdinky Camellie. Odvážné laskavé a tvrdohlavé. Mé srdce taky patří její věrné nejlepší kamarádce Amber.Taky jsem se zamilovala do kluka jménem August. On se zdál být tak vtipný. Ptáte se zdál ? No jen si to přečtěte. No a pak je tam úžasná záporačka princezna Sophia. Které jsem skoro v každý moment měla chuť ,, zakroutit krkem ". Tahle kniha se od všech knih které jsem četla nehorázně moc liší. V téhle knize nenajdete obyčejnost ani nudu. Zkrátka tuhle knihu musíte mít. Pokud zrovna váháte u pokladny, okamžitě ji kupte ! Pak mi ještě poděkujete. Všem kteří tuhle knihu mají přeji příjemné čtení, doufám že na ni budete mít stejný názor jako já.

16.03.2020 5 z 5