Raven_Black Raven_Black komentáře u knih

Kouzelný svět pohádek Kouzelný svět pohádek Heather Amery

Když jsem byla malá, tahle knížka byla moje nejoblíbenější. Měla vždy ty nejzajímavější obrázky a byla opravdu kouzelná! Nejvíce se mi líbil příběh o hadovi. ;)

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Tuhle fantastickou knížku jsem četla už dávno a moc se mi líbila. Možná si ji někdy znovu přečtu ;)

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Knihu jsem četla dávno a jediné, co si pamatuji je, že se mi fakt HODNĚ líbila :D až na ni někde narazím, určitě si ji přečtu znovu. ;)

15.03.2015

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Dojemná, nádherná kniha, která vás pohltí do svého příběhu tak mocně, až se sami začnete místy cítit jako šelma.

Šedá smrt Šedá smrt Brandon Mull

Nádherná kniha. Určitě si všechny znovu přečtu. Byli kouzelné, čtivé a vztáhli vás hned do děje.

Večernice Večernice Brandon Mull

Kouzelná, místy poněkud strašidelná kniha nezklamala... stejně jako první díl ;)

Lesohrad Lesohrad Brandon Mull

Knihu jsem četla dávno, ale určitě si ji znovu někdy přečtu. Kniha je kouzelná, dechberoucí a velmi čtivá. Vřele doporučuju

Město masek Město masek Mary Hoffman

Krásná, čtivá, kouzelná kniha, která mě hned vtrhla do děje. Moc se mi líbila a vřele doporučuju ;) (jen mě mrzí, že další díly nejsou přeloženy do češtiny)

Dcery měsíce II. – Chladný oheň Dcery měsíce II. – Chladný oheň Lynne Ewing

Zajímavá a docela pěkná kravina :D řekla bych, že se mi druhý díl líbil o trošku víc než ten první. Opravdu mě mrzí, že další díly nebudou přeloženy do češtiny :( ráda bych si přečetla další takhle povedenou hovadinu :D

Dcery měsíce I. – Bohyně noci Dcery měsíce I. – Bohyně noci Lynne Ewing

Zajímavá a docela pěkná hovadina :D jen mě štve, že další díly nebudou přeloženy do češtiny.

15.03.2015 4 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Moc se mi tahle knížka líbila. I když se nezdá, kniha má hlubokou myšlenku. Skvělý konec pro skvělou sérii.

15.03.2015 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Stejně jako předešlá kniha mě ani tato nezklamala. Je jedna z nejlepších Letopisů Narnie. Velmi čtivá a kouzelná. Moc se mi líbila ;)

15.03.2015 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Tahle knížka byla jedna z nejlepších! Moc se mi líbila :D

15.03.2015 5 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

No... o proti ostatním dílům se mi tento moc nelíbil... hlavně proto, že tu jsou jiný postavy a třeba Lucinku nikdo nenahradí. Jinak se mi kniha líbila, stejně jako celá Narnie.

15.03.2015

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Nemám srdce dát téhle knížce méně hvězdiček. I když jsem ji moc nepochopila. Určitě si ji přečtu znovu. Líbil se mi námět a obrázky byli fantastické. Kniha mě nejdnou rozbrečela... byla místy smutná a dojemná a někdy mě i rozesmála. Můžu ji jen doporučit ;)

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

O!bsahuje Spoilery!
Minotaura jsem začala číst někdy na začátku roku, ale pak jsem ho odložila, protože se mi nelíbilo, jak se Neilin chová, a že tam není Awrixel. To byla samozřejmě chyba. Když jsem knihu zase otevřela, že ji teda dočtu, vůbec jsem si nepamatovala, co se dělo předtím. To je proč jsem si vůbec nepamatovala charaktery těch postav. Ale určitě si pamatuju, že mi Leja nevadila. To je proč mě dostalo, když se zabila. A další věc, která mě celkem zarmoutila, byl Sorgan. A právě proto, že jsem tu knížku na tak dlouho odložila, si nemnepamatuju, jestli se mi líbil víc jak Awrixel, ale rozhodně mě zarmoutilo, když se obětoval. Kniha byla jinak napínavá a velmi čtivá.

01.03.2015 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Těžko se mi tahle kniha hodnotí, protože na jednu stranu jsou tu ty skvělé, čtivé a dechberoucí pasáže, ale pak se tu tady objevují ty nudné, zdlouhavé pasáže, přes které se musíte dostat. :)
Jinak je to kniha úžasná a vřele doporučuju. ;)

01.03.2015 5 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

!!VAROVÁNÍ: OBSAHUJE SPOILERY!! (a že jich je teda dost! :D)
Myslím si, že je tato kniha nejlepší z celé trilogie a nejlepší knížka, kterou jsem zatím četla.
Po celou dobu čtení téhle knížky jsem si doopravdy myslela, že Day na konci zemře, ale knížka nabrala jiný směr a Day se probírá z kómatu, což je jako vážně super, ale nepamatuje si June! :´( A u téhle části se vážně rozbrečím. June byla tak odevzdaná, chtěla pro Daye to nejlepší, a tak ho nechala, aby žil bez těch špatných vzpomínek, které si s ní spojoval. To všechno je super a smutné, ale ten konec! Ten konec je nejlepší a překvapivý :D A jsem ráda, že to takhle ukončila, protože jinak opravdu nevím, co bych udělala, kdyby to tak nebylo. :D

25.01.2015 5 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Musím říct, že Fenomén nebyl tak dobrý jako Legenda, ale konečně jsem se dostala přes ty emocionální části, přes všechny ty úžasné kapitoly, které vždy skrývali nějaké tajemství, něco překvapujícího, něco nečekaného. Kapitoly, které vždy končily napínavě. Dostala jsem se až ke konci, kde se vše napravilo a Republika vypadala jako místo, kde by se konečně dalo žít. Ale pak je tu ta strhující, nečekaná, hrozná zpráva, kterou se dozvěděl Day od jednoho z doktorů. Pak je tu ten srdcervoucí blbý konec, který mě rozplakal. Už se mi ani nechce číst další díl, ale přečtu si ho jen proto, že potřebuji vědět, jak to dopadne. Potřebuji vědět jak to skončí.
Přečtu si ho jen proto, že je to Legenda.

20.01.2015 5 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Nejhezčí z románů, který jsem kdy četla.
Smrt je jen začátek. Po smrti začne nový život, ale tentokrát bude věčný.
Stačí jen následovat.

12.01.2015 5 z 5