Rauser. Rauser. komentáře u knih

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Pro mě jako milovnici dobrých konců byly závěrečné strany trochu rychle utnuté, smutné, ale o to více "komunistické". Jinak byla celá kniha mým šálkem čaje. Aktuální problémy, podané s nadsázkou, lehkostí. Jen více takových knih.

20.02.2019 5 z 5

Sedm dní k přežití Sedm dní k přežití Nathalie Bernard

Na mě trochu jednoduchý děj. Téměř celá zajímavá zápletka je vyřešena během první čtvrtiny knihy. I přesto se lehce čte až do konce.

20.02.2019 3 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Vůbec bych nesrovnávala se Sirotčincem, ačkoliv se prolínají různé světy. Kniha je psána lehce, ihned vtáhne a nepustí. Možná tím, že je to prvotina, možná překladem, se občas opakují slovíčka, ale neruší to dojem. Některá místa jsou nejasná až zašmodrchaná, ale jen zřídka. I když je v knihkupectvích zařazena mezi dětské, rozhodně je děsivá i pro dospělé :)

31.12.2018 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Jedna z mála knih, které jsem četla až po shlédnutí filmu. Obojí jsem si zamilovala a obojí mělo svá pro i proti. A i když je mi 20 a zařazení je pro "Děti a mládež", jsem unešena a s každou stránkou chci něco podobného sama zažít.

19.09.2016 5 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha plná zvratů. Konec byl na mě moc epický a začátek se příliš táhl, ale celkově je kniha napsaná bravurně. Moderní horor a fantasy má pořád co nabídnout.

21.06.2016 4 z 5

Prázdniny za všechny prachy Prázdniny za všechny prachy Petra Braunová

Jedna z nejlepších knížek pro mladistvé z české tvorby.

27.04.2016 5 z 5

Samec Samec Alice Clayton

U této knihy, i dvou předchozích, mi hodně schází to, proč je kniha vůbec řazena mezi erotické. S Nabíječem už se to nedá srovnat. Celkově mi přišlo, že to byl okopírovaný příběh z Hřebce. Nicméně kniha je velice čtivá, nenáročná a po dalším dílu opět sáhnu.

11.10.2015 3 z 5

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Ledový strach je určitě lepší, než předchozí díl. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Ale přesto nemůžu dát víc hvězdiček, protože náš novinář během pár stránkách prožije za vlasy (pořádně) přitažené hrůzy...

23.04.2020 3 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Pokud odhlédneme od toho, co je v silách a možnostech šestnáctiletých, je to skvělá kniha. Upřímně tenhle žánr moc nemusím, ale knížka se čte sama a vyhlížím další díl!

01.04.2020 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Je vidět, že je to prvotina. Četla jsem nejprve Sedmikrásky, ve kterých už si autorka byla o poznání jistější v kramflecích. Nechtění mě však i přes mnoho zbytečných detailů řešených naplno nadchli.

24.10.2016 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Děj napínavý, příběh čtivý, nestagnovalo to, mělo to říz. Ale konec mě neskutečně zklamal.

30.12.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Dávám jen 4*, protože... sakra proč jsem si nepřečetla v komentářích, že Aljaška umře? Pf. První polovina knihy je skvělá, nemám k ní co dodat nebo jí vytknout. Četla se jedním dechem. Neskutečný zvrat, a druhá polovina se táhla jako stará žvýkačka.

29.12.2015 4 z 5