rarášek rarášek komentáře u knih

100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny 100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Opět jsem se hodně naučila :) Děkuji za tuhle knížku a také za instagramový profil Červená propiska :)

03.10.2021 5 z 5

Hacknutá čeština Hacknutá čeština Martin Kavka

Hodně jsem se pobavila, spousta zajímavých slovíček. :)

28.09.2021 4 z 5

Orange. Kniha šestá Orange. Kniha šestá Ičigo Takano (p)

Poslední díl z pohledu postavy, která si také zasloužila svůj prostor. Čtení nebylo lehké a občas jsem si během čtení poplakala, ale rozhodně je to nejlepší zakončení této série. :)

27.09.2021 5 z 5

Zlé časy Zlé časy Lauren Brooke (p)

Amy to v tomhle díle opět neměla lehké, možná ještě více, než v předchozích dílech, ale opět sebrala své síly a nevzdala se. Moc ráda jsem si zase připomněla tuhle knižní sérii, kterou jsem četla, ještě když jsem chodila na základní školu. Ještě mi zbývá k přečtení 14. díl, ale ten ještě sháním, takže to bude chvíli trvat. Ale rozhodně chci vědět, jak budou pokračovat příběhy Amy, Toma, Bena a všech ostatních v Srdíčku. :)

07.09.2021 5 z 5

Dřív nebo později Dřív nebo později Lauren Brooke (p)

Amy byla opět vystavena velkému rozhodnutí, a i když bylo bolestivé, tak se opět zachovala nesobecky :) Ke konci jsem se nemohla ubránit slzám.

31.08.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Tentokrát byl díl převážně o velmi závažném tématu, ale i tak jsem si jeho čtení dovedla užít a moc se těším na pátý a zároveň poslední díl. :)

08.08.2021 5 z 5

Němý hlas: Kniha první Němý hlas: Kniha první Jošitoki Óima

(SPOILER) Asi před rokem jsem narazila na film, na který jsem si stále nenašla čas, a ani jsem nevěděla, že existuje předloha. Proto bylo pro mě příjemným překvapením, když jsem viděla, že u nás vyjde. Čtení to místy opravdu nebylo příjemné, zvláště když Šója šikanoval Šóko a celá třída ho v jeho počínání podporovala. Oni samotní ho později začali šikanovat sami. Bylo mi při tom opravdu smutno, hlavně proto, že samotná Šóko se s ním stále chtěla skamarádit a chovala se k němu mile. Moc se těším na další díl a snad si už konečně najdu čas i na film. :)

08.08.2021 5 z 5

Zaslíbená Země Nezemě 11 Zaslíbená Země Nezemě 11 Kaiu Širai

Příběh v Goldy Pond se uzavírá a všechny postavy příběhu čeká nová výprava, na kterou se vážně těším. :)

24.07.2021 5 z 5

Orange. Kniha pátá Orange. Kniha pátá Ičigo Takano (p)

Konečně jsem se dočkala konce, který mě dojal a rozbrečel :) Jsem ráda za to, jak to všechno nakonec dopadlo, ale byla jsem napjatá do poslední stránky. Všechny postavy jsem si zamilovala a bude těžké je opustit. Ale ještě vyjde poslední díl, takže je ještě naposledy uvidím. :)

28.06.2021 5 z 5

Bambilion životů košišty Pusheen Bambilion životů košišty Pusheen Claire Belton

Roztomilá záležitost, kterou jsem si nemohla nechat ujít. Pusheen je ta nejroztomilejší košišta. :3

11.06.2021 5 z 5

Stříbrné oči Stříbrné oči Scott Cawthon

Jsem ráda, že jsem se k této knize konečně dostala. Pokoušela jsem se ji přečíst už dřív v originále, ale na něco takového jsem potřebovala více času, kterého se mi nedostávalo. Five Nights At Freddy's znám hlavně od Markipliera, a také jsem si to zkoušela i zahrát (ale dál něž první noc jsem nezvládla, protože jsem až moc velký posera :D). Kolem her mě hlavně baví ten příběh, který se k nim váže, a kterým se nejvíce zabývá MatPat z Game Theory :3 Proto jsem věděla, že kniha mě bude bavit, a taky že jo. Všechno to začíná nenápadně, ale všechno se nakonec pomalu dostane do zlomu, odkud jsem už jen napínavě otáčela stránky, až jsem dospěla ke konci. Hlavní postavu Charlie a její kamarády jsem si oblíbila a přála jsem jim, aby to ve zdraví přežili. Teď už jenom počkat, až přeloží další díly. A nebo se do nich pustit v originále :D Uvidíme, jak rychle se těch dalších dílů dočkáme :D

04.06.2021 5 z 5

K nevíře - Můj tajný život uvnitř scientologické církve a dramatický útěk K nevíře - Můj tajný život uvnitř scientologické církve a dramatický útěk Jenna Miscavige Hill

Je to už doba, co jsem na tuhle knihu narazila v Levných knihách a nemohla jsem uvěřit, že mám takové štěstí, že jsem na ni narazila. V té době jsem se hodně zajímala o scientologii, co to vlastně je a jak špatná je to organizace, která se vydává za církev a vytahuje se s tím, jak chce strašně moc pomoci lidem. Přitom jediné, o co jim jde, jsou peníze a moc. Za jejich zdmi se odehrávají věci, které jsou v rozporu s lidskými právy. Právě na to upozorňuje ve své knize Jenna, která v tomto prostředí vyrůstala a vše kolem ji přišlo přirozené, dokud se nerozhodla, že je toho akorát dost a rozhodla se odejít. Při čtení jsem nemohla uvěřit, kolik si toho musela zkusit a častokrát ještě víc, protože se jmenovala Miscavigeová. Jsem ráda, že takto upozorňuje na rizika spojená se scientologií a pomáhá dalším bývalým scientologům. Před přečtením jejího příběhu jsem také četla knihu od Lawrence Wrighta, Víra ve víru, která je opravdu naplněná informacemi a byl podle ní natočen dokument od HBO. Doporučuji k přečtení jak příběh Jenny, tak Wrightovu knihu :)

02.06.2021 5 z 5

Orange. Kniha čtvrtá Orange. Kniha čtvrtá Ičigo Takano (p)

Každý díl mě víc a víc napíná, jak to nakonec celé dopadne. Celý tento díl se věnoval jedné konkrétní události a opět zde byli nějaké střípky jejich budoucích já. Opět jsem se moc bavila a byla jsem napnutá, zda se jim něco povede nebo to nedopadne nejlépe. Už se blíží poslední díl a já se nemohu dočkat. Podaří se jim zachránit Kakerua, nebo se minulost nedá změnit, ať už pro to člověk udělá cokoliv?

30.04.2021 5 z 5

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Strašně roztomilá záležitost, u které jsem se velmi pobavila. Sice jsem ještě neměla to štěstí si prožít nějaký ten vztah, ale doufám, že to bude z poloviny tak roztomilé, jak se to ukázané zde. :D

30.04.2021 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Jody Houser

Po předchozích dvou dílech konečně přišel komiks, který byl opravdu zajímavý a napínavý. Líbily se mi připomínky známých postav ze seriálu, a že tenhle díl navazoval na komiks Šestka. Opravdu jsem si čtení komiksu užila. :)

11.04.2021 5 z 5

Felix, plnou parou vpřed Felix, plnou parou vpřed Kate Moore

Opět jsem se velmi pobavila, dokonce jsem si i trochu poplakala. Felix je nádherná a neobyčejná kočička. Bolt je nováček, který se tu objeví jen na chvíli, a proto bych si o něm ráda něco dalšího přečetla. :)

24.02.2021 5 z 5

Ranařky Ranařky Jennifer Mathieu

Neskutečná knížka, která mě svým příběhem opravdu uchvátila! Neustále jsem ji odkládala kvůli jiným knížkám, ale díky blížící se filmové adaptaci jsem se do ní konečně pustila. A rozhodně toho nelituji! Po pomalém začátku to gradovalo čím dál víc, až na samotném konci nastal doslova výbuch! Knížka, ve které feminismus opravdu nevyznívá jako nadávka. Opravdu doporučuji :) Ranařky se nedaj!

21.02.2021 5 z 5

Stela v zemi tučňáků Stela v zemi tučňáků Tereza Pařízková

Knížka, která zahřeje u srdce a okouzlí nádhernými ilustracemi. Stejně skvělá jako první knížka :)

16.02.2021 5 z 5

Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Olga Minaříková

Vtipné nahlédnutí do života člověka, který se dočasně stará o psy, kterým je hledán nový domov :) První přečtená kniha tohoto roku :3

15.01.2021 5 z 5

Orange. Kniha druhá Orange. Kniha druhá Ichigo Takano

Opět skvělý díl. Orange mě začíná opravdu bavit a nechávám se pomalu vtahovat do celého příběhu. Moc se těším na pokračování. :)

18.09.2020 5 z 5