Rafa-P Rafa-P komentáře u knih

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

Velice zajímavě napsaná kniha !

02.05.2012 5 z 5

Příběh staršího bratra Příběh staršího bratra Ilona Borská

Krásná kniha a nesmírně zajímavě a poutavě popsán celý život rodiny Čapkových, včetně jejich přátel.

22.06.2013 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné a milé básničky.

24.05.2013 5 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Krásná kniha. Ota nezklamal !

28.04.2013 5 z 5

Saharou a pralesem Saharou a pralesem František Alexander Elstner

Dvěma slovy Úžasná kniha!!! A především obdivuhodný příběh odvahy a dobrodružství. Je až neuvěřitelné, co tito tři členové jedné rodiny a malý "kapesní automobil" o obsahu nějakých 600 ccm!! dokázali. Jsou 2 roky po II. s. válce a Afrika je stále ještě tou pravou divokou Afrikou. Žádné přesné mapy, špatné nebo žádné cesty a o městech se také zatím nedá mluvit (až na pár výjimek). Prostě to muselo být obrovské a zároveň hodně nebezpečné dobrodružství. Tím, že se "hnali" za rekordem si to asi nemohli užít cestovatelé tak, jako kdyby jim o dosažení rekordního času při cestě "tam a zpět" nešlo. Ale i tak byla každá minuta cesta zajímavá a vzrušující a stejně taková je i kniha.

02.08.2014 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Perfektní knížka, u které jsem se moc nasmál, i když je z velice smutného období!

09.01.2014 5 z 5

Synové hor Synové hor František Kožík

Krásný příběh s tragickým a smutným koncem. Mně se tato kniha moc líbila.

12.01.2013 5 z 5

Mrtvé komando (Robert de Bohême) Mrtvé komando (Robert de Bohême) Jaroslav Šikl

Prezentuji jen svůj osobní názor, díky za pochopení :) Strhující a napínavý akční příběh (thriller) od začátku do konce knihy se zajímavým tématem (vůbec ne nereálným), bez hluchého či nudného místa. Dokážu si představit filmové zpracování (samozřejmě ne české, spíš francouzské či americké a natočené tak v 70 - 80. letech). Ale Šiklovi se tato kniha opravdu povedla, na to, že ji napsal už v roce 1977 (já jsem tedy četl vydání z roku 1996 a nevím, jestli v tom původním z roku 1977 je něco "díky tehdejší době", jinak, ale myslím, že by nemuselo), je hodně nadčasová a rád si ji ještě přečtu, potřetí :).

23.10.2016 5 z 5

Souboj mozků Souboj mozků Alois Joneš

Hodně zajímavý a napínavý příběh s rychlým a dynamickým dějem plný neočekávaných událostí a zvratů.

13.04.2014 4 z 5

Pozdrav Pámbu, pane Randák Pozdrav Pámbu, pane Randák František Rachlík

Nádherná kniha. Jsem moc rád, že jsem ji doma "náhodou" našel, protože jsem jinak neměl ani tušení, že existuje. Od prvních stránek mě ten příběh tak chytil, že jsem knihu za dva dny přečetl a určitě si ji ještě někdy přečtu. Často jsem se upřímně zasmál a často zamyslel. A už teď patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Krásný, zábavný, občas i smutný příběh plný pravdivých mouder a myšlenek. Vřele doporučuji každému!

01.03.2014

Poslední opona Poslední opona Ngaio Marsh

Docela zdařilá detektivka z anglického venkova, takové málokdy zklamou.

13.10.2013 4 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Jééé, jako malý jsem téměř denně poslouchal audiokazetu Kocourovy pohádky a to je ono. Tak to si musím přečíst :)

19.05.2013

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Kniha stejně kvalitní jako filmové zpracování Formana !!!

28.12.2012 5 z 5

Smrt v labyrintu Smrt v labyrintu Patricia Highsmith

Byla to zjímavá detektivka, sice trošku jednoduchá, ale nevadí.

23.11.2012 4 z 5

3x Martin Beck 3x Martin Beck Per Wahlöö

Tak Becka mám hodně rád. Příběhy se čtou moc pěkně a jsou napínavé a mají rychlý, nikdy nenudící, spád.

17.08.2012 5 z 5

Láska a sir Lancelot Láska a sir Lancelot Richard Gordon (p)

příliš mě tato kniha nezaujala.

05.07.2012 2 z 5

Anekdoty při tokajském Anekdoty při tokajském Ľudovít Šulc

:o) Pohodové počteníčko :o)

06.06.2015 3 z 5

Škola humoru Škola humoru Jaroslav Hašek

Příjemná humorná knížka plná vtipných příběhů!

11.05.2015 4 z 5

Červený pulovr Červený pulovr Gilles Perrault

Napínavý příběh, precizně a detailně popisný, poslední stránky mrazivé...A podle skutečné události, o to víc zajímavé! *****

03.05.2015 5 z 5

Obchod s rozkoší Obchod s rozkoší Patrick Anderson

Zajímavý a napínavý příběh, originální nikoliv, ale vůbec to nevadilo!!! A byla tam i spousta historických informací (popis skutečných událostí)

03.02.2015 4 z 5