Smrt v labyrintu

Smrt v labyrintu https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71443/bmid_smrt-v-labyrintu-71443.jpg 3 49 11

Detektivní román americké autorky (nar. 1921), jež nevychází z principů klasické detektivky, se rozvíjí za plavby na lodi, v Aténách, na Krétě, v Paříži a v Marseille a odhaluje vraždy a zločiny dvou Američanů.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

The Two Faces of January , 1964

ninano
04.12.2023 5 z 5

Výborná a neprávem opomíjená starší detektivka. Kniha se četla sama, takže jsem ji přečetla za dva dny.

Staráknížka
22.08.2023

Nebyla jsem schopná knihu dočíst, přišla mi poněkud zmatená a zvláštní. tentokrát jsem neměla šťastnou ruku při výběru.

uzivatel6780
18.04.2023 3 z 5

Opět thriller "jinak", jak je tomu u Highsmithové zvykem. Ne tak dobré jako Carol nebo Ripley, ale zase sympaticky lidsky "neschopní" hrdinové;

Jája92
26.02.2022 3 z 5

Příběh tří protagonistů, staršího muže a jeho mladé ženy, kteří prchají před dopadem spravedlnosti a mladšího muže, který se k ním připlete z čiré náhody. Kniha se čte rychlým tempem, i když činy všech tří hrdinů jsou občas zcela nepochopitelné a zmatené. Přesto vyvrcholení celého příběhu mě dost překvapilo.

petym
04.10.2021 4 z 5

Podle obalu jsem myslel, že to bude detektivka z prostředí Egypta, odehrávaná v labyrintu. Ale omyl. Nakonec se z toho vyklubala příjemná detektivka.

jarin58
17.07.2021 4 z 5

Dost zvláštní detektivka.

Ava365
11.12.2019 5 z 5

Výborná detektivka od autorky Talentovaného pana Ripleyho. Skvělá volba na dovolenou u Středozemního moře. :)

engelbert
05.10.2019 1 z 5

Jedna hlavní postava, která se doposud živila podvody s akciemi, se v knize najednou chová jako hlupák, který se musí řídit pokyny někoho chytřejšího. Ten chytřejší pro změnu pomáhá padouchovi krýt zločin, aniž by k tomu měl pochopitelný důvod. Pokud vás baví číst o balení zavazadel, jejich převážení, ukládání do úschovy, vyzvedávání, shánění nosičů, a to opakovaně na různých místech, je to kniha pro vás. Pohyb po městě bez taxíku je těžko myslitelný. Snad by to mohla být parodie, nebýt nedostatku jakéhokoliv vtipu. Knihu jsem dočetl až do konce, ale byla to ztráta času.

čef
24.04.2019 5 z 5

Hektický příběh dvou idiotů, jejichž pohnutky k té záplavě nesmyslných činů je opravdu hodně těžké pochopit. Jeden podvodník, druhý od ničeho k ničemu se poflakující nula, rozehrají krkolomný děj odehrávající se v Řecku a Francii. Jako detektivku bych tuto knihu nenazval, je to sice krimi s vraždami, ale chápu to spíše jako psychologickou analýzu dvou podivných existencí. Román je to poutavý a i když čtenářům někdy vyletí obočí údivem hodně nahoru, co ty dva zase provádějí, jste za chvíli na konci a uvažujete, jestli takových blbů vlastně v každodenních TV zpravodajstvích nevidíte více než dost. Od doby napsání této knihy už uplynulo hodně vody, ale pořád je čtivá a dost zajímavá.

mikika
02.07.2016 5 z 5

Hodně zajímavá psychologie postav, zápletka z těch, u kterých máte jasno, a ono to nabere úplně jiný směr... Překvapivě dobré na tak starou knihu, člověk by čekal, že detektivky zastaraji, ale asi jak které...

Rafa-P
23.11.2012 4 z 5

Byla to zjímavá detektivka, sice trošku jednoduchá, ale nevadí.