Rafa-P Rafa-P komentáře u knih

Mrtvé komando (Robert de Bohême) Mrtvé komando (Robert de Bohême) Jaroslav Šikl

Prezentuji jen svůj osobní názor, díky za pochopení :) Strhující a napínavý akční příběh (thriller) od začátku do konce knihy se zajímavým tématem (vůbec ne nereálným), bez hluchého či nudného místa. Dokážu si představit filmové zpracování (samozřejmě ne české, spíš francouzské či americké a natočené tak v 70 - 80. letech). Ale Šiklovi se tato kniha opravdu povedla, na to, že ji napsal už v roce 1977 (já jsem tedy četl vydání z roku 1996 a nevím, jestli v tom původním z roku 1977 je něco "díky tehdejší době", jinak, ale myslím, že by nemuselo), je hodně nadčasová a rád si ji ještě přečtu, potřetí :).

23.10.2016 5 z 5

Léto Ryšavého vlka Léto Ryšavého vlka Morris Langlo West

Zajímavý i napínavý příběh....

03.07.2015 4 z 5

Noční letci Noční letci Vladimir Beekman

No, docela zajímavý, ale i zvláštní a v mnohém nereálný příběh...

21.06.2015 3 z 5

Skladatelé světové hudby Skladatelé světové hudby Milan Kuna

Zajímavá kniha, zvláště pro znalce a milovníky vážné hudby.

21.06.2015 4 z 5

Anekdoty při tokajském Anekdoty při tokajském Ľudovít Šulc

:o) Pohodové počteníčko :o)

06.06.2015 3 z 5

Objevitelé přírodních zákonů Objevitelé přírodních zákonů Ivan Štoll

Hodně zajímavá kniha!

04.06.2015 4 z 5

Jaroslav Vojta vypráví anekdoty Jaroslav Vojta vypráví anekdoty Jiří Štuchal

Spousta perfektních!

04.06.2015 4 z 5

Škola humoru Škola humoru Jaroslav Hašek

Příjemná humorná knížka plná vtipných příběhů!

11.05.2015 4 z 5

OLYMPIC chvíli po ránu a zase znovu spolu OLYMPIC chvíli po ránu a zase znovu spolu Pavel Chrastina

Zajímavá kniha.

09.05.2015 3 z 5

Červený pulovr Červený pulovr Gilles Perrault

Napínavý příběh, precizně a detailně popisný, poslední stránky mrazivé...A podle skutečné události, o to víc zajímavé! *****

03.05.2015 5 z 5

Sup je trpělivý pták Sup je trpělivý pták James Hadley Chase (p)

Zajímavý napínavý příběh.

Indiánské léto Indiánské léto Ludvík Aškenazy

Docela zajímavé čtení :)

20.02.2015 4 z 5

Obchod s rozkoší Obchod s rozkoší Patrick Anderson

Zajímavý a napínavý příběh, originální nikoliv, ale vůbec to nevadilo!!! A byla tam i spousta historických informací (popis skutečných událostí)

03.02.2015 4 z 5

Vdova Coudercová / Mladý Cardinaud Vdova Coudercová / Mladý Cardinaud Georges Simenon

Rozsahem krátké, obsahem bohaté a čtivě napsané příběhy. První končí tragicky, druhý "dobře".

04.01.2015 4 z 5

Saharou a pralesem Saharou a pralesem František Alexander Elstner

Dvěma slovy Úžasná kniha!!! A především obdivuhodný příběh odvahy a dobrodružství. Je až neuvěřitelné, co tito tři členové jedné rodiny a malý "kapesní automobil" o obsahu nějakých 600 ccm!! dokázali. Jsou 2 roky po II. s. válce a Afrika je stále ještě tou pravou divokou Afrikou. Žádné přesné mapy, špatné nebo žádné cesty a o městech se také zatím nedá mluvit (až na pár výjimek). Prostě to muselo být obrovské a zároveň hodně nebezpečné dobrodružství. Tím, že se "hnali" za rekordem si to asi nemohli užít cestovatelé tak, jako kdyby jim o dosažení rekordního času při cestě "tam a zpět" nešlo. Ale i tak byla každá minuta cesta zajímavá a vzrušující a stejně taková je i kniha.

02.08.2014 5 z 5

Případ Monte Cristo Případ Monte Cristo Enzo Russo

Trochu jsem se v tom zamotal, budu muset přečíst ještě jednou :)

17.06.2014 3 z 5

Svět bez masky Svět bez masky Vladimír Kolár

Docela čtivé příběhy.

31.05.2014 3 z 5

Doznání lásky Doznání lásky Dinah Nelken

Zajímavý, ale trochu zdlouhavý příběh.

20.05.2014 3 z 5

Dokonalá finta Dokonalá finta Michael Scharang

konec trochu moc "rychlý".

11.05.2014 3 z 5