Sup je trpělivý pták

Sup je trpělivý pták https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68390/bmid_sup-je-trpelivy-ptak-frr-68390.jpg 4 66 14

Dobrodružný příběh s kriminální zápletkou se odehrává v Jižní Africe. Nechali se najmout majitelem jisté nezákonné agentury k tomu, aby odcizili historicky cenný prsten Borgiů z nedobytného sídla podivínského milionáře.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Vyšehrad

The Vulture is a Patient Bird , 1969

Bookwrom
14.09.2022 5 z 5

Spíš dobrodružný román, ne tak plný zvratů, jako u jiných děl tohoto autora. Velice příjemné a napínavé čtení

hankapimi
27.10.2021 4 z 5

Napínavá oddechovka jako jednohubka a odpočinek od milovaných historických tlustých bichlí. Čas od času se k ní z nostalgie vracím...

slunicko1958
03.09.2021 3 z 5

Krátký dobrodružný příběh o tom, jak rošťák chce okrást jiného rošťáka. Nic mimořádného, ale svůj účel oddychové četby knížka splnila. Jsem přesvědčená, že se k ní už vracet nebudu.

DzordanoChruno
25.01.2021 2 z 5

Pekne naštartovaný príbeh, spočiatku rozvetvený do pútavých opisov osudov hlavných (anti)hrdinov. Aj osadenie deja do nezvyklej Južnej Afriky sľubuje zážitok odlišný od ostatných autorových diel, ktoré sa poväčšine odohrávajú v USA či UK. No po prílete na miesto sa začnú diať veci, ktoré sa dajú akceptovať iba po úplnej lobotómii čitateľovho mozgu. Akoby si autor nechcel dať prácu s lepším vykreslením vzťahov medzi hlavnými postavami, všetko uteká príliš rýchlo a aj úplná naivka by neprehltla tak nepravdepodobný vývoj situácie. Škoda. A škoda čítať.

mi-380
07.09.2020 3 z 5

Zručný řemeslník Chase a jeden z jeho nejšablonovitějších výrobků, v němž se svérázní antihrdinové jako obvykle dostávají do uličky tak slepé a do situace tak bezvýchodné, že hůř je na tom snad jen arabsko-izraelský konflikt.
60 % (49 hodnotících se aktuálně dostává na úctyhodný průměr 87 %).

Hanyzek777
23.08.2020 4 z 5

Rychlé čtení, příběh má spád a švih.

ThomasRuhe
02.04.2020 4 z 5

První dvě třetiny jsou solidní, tady se loupež připravuje a najmutá skupinka se přesouvá k sídlu milionáře Kahlenberga. Závěr je pak boj o holý život a zároveň lov na lidi, tahle část je nejlepší. Celkově 70%.

Petrasim
01.01.2020 5 z 5

Knihu jsem objevila náhodou v knihobudce, tak jsem si rekla, že ji zkusím přečíst a mile mě překvapila.

Jessybelle
10.02.2018 4 z 5

Bylo to fajn počtení, nenáročné na čas i přemýšlení. Taková dobrodružná oddechovka.

Selinute
01.03.2016 5 z 5

Dlouho jsem zvažovala, kterou "chaseovku" si vyberu do čtenářské výzvy. Můj oblíbený James Hadley Chase je prostě dokonalý vypravěč a těžko se vybírá jedna knížka. Tato je lahůdka na jeden večer...

jarin58
14.06.2015 5 z 5

Skvělý dobrodružný příběh.Jen to umístění supů a hyen do džungle provincie Natal se mi nezdá.Jinak bezva příběh.

Rafa-P
15.03.2015 4 z 5

Zajímavý napínavý příběh.

Macek58
24.06.2013 4 z 5

Už vím jak to dopadlo:-) ... oddechové nenáročné čtení .

vitavita
18.03.2012 5 z 5

Na jeden zátah a víte jak to dopadlo ...

James Hadley Chase (p)
anglická, 1906 - 1985