Sup je trpělivý pták

Dobrodružný příběh s kriminální zápletkou se odehrává v Jižní Africe. Nechali se najmout majitelem jisté nezákonné agentury k tomu, aby odcizili historicky cenný prsten Borgiů z nedobytného sídla podivínského milionáře.

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68390/big_sup-je-trpelivy-ptak-frr-68390.jpg 4.355
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Vyšehrad

The Vulture is a Patient Bird, 1969

Kniha Sup je trpělivý pták

hankapimi
27.10.2021

Napínavá oddechovka jako jednohubka a odpočinek od milovaných historických tlustých bichlí. Čas od času se k ní z nostalgie vracím...

slunicko1958
03.09.2021

Krátký dobrodružný příběh o tom, jak rošťák chce okrást jiného rošťáka. Nic mimořádného, ale svůj účel oddychové četby knížka splnila. Jsem přesvědčená, že se k ní už vracet nebudu.

DzordanoChruno
25.01.2021

Pekne naštartovaný príbeh, spočiatku rozvetvený do pútavých opisov osudov hlavných (anti)hrdinov. Aj osadenie deja do nezvyklej Južnej Afriky sľubuje zážitok odlišný od ostatných autorových diel, ktoré sa poväčšine odohrávajú v USA či UK. No po prílete na miesto sa začnú diať veci, ktoré sa dajú akceptovať iba po úplnej lobotómii čitateľovho mozgu. Akoby si autor nechcel dať prácu s lepším vykreslením vzťahov medzi hlavnými postavami, všetko uteká príliš rýchlo a aj úplná naivka by neprehltla tak nepravdepodobný vývoj situácie. Škoda. A škoda čítať.

mi-380
07.09.2020

Zručný řemeslník Chase a jeden z jeho nejšablonovitějších výrobků, v němž se svérázní antihrdinové jako obvykle dostávají do uličky tak slepé a do situace tak bezvýchodné, že hůř je na tom snad jen arabsko-izraelský konflikt.
60 % (49 hodnotících se aktuálně dostává na úctyhodný průměr 87 %).

Hanyzek777
23.08.2020

Rychlé čtení, příběh má spád a švih.

ThomasRuhe
02.04.2020

První dvě třetiny jsou solidní, tady se loupež připravuje a najmutá skupinka se přesouvá k sídlu milionáře Kahlenberga. Závěr je pak boj o holý život a zároveň lov na lidi, tahle část je nejlepší. Celkově 70%.

Petrasim
01.01.2020

Knihu jsem objevila náhodou v knihobudce, tak jsem si rekla, že ji zkusím přečíst a mile mě překvapila.

Jessybelle
10.02.2018

Bylo to fajn počtení, nenáročné na čas i přemýšlení. Taková dobrodružná oddechovka.