Souboj mozků

Souboj mozků https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57034/souboj-mozku-57034.jpg 4 25 5

Je to napínavý příběh člověka, který telepaticky pátrá po vědci a válečném zločinci, ukrývajícím se v přepychovém sanatoriu v Jižní Americe. V tomto sanatoriu jsou lidem implantovány do mozku elektrody, jež z nich dělají poslušné roboty-otroky.

stgeorge
03.08.2021 5 z 5

Četl jsem v době dávno minulé, ale kniha mne příjemně překvapila. Děj je napínavý a jazyk knihy poutavý. Mínusem dnes může být určitá poplatnost době vzniku.

ludek.n
13.01.2021 4 z 5

Alois Joneš nám ve svém Souboji mozků nabízí, když už ne originální, alespoň dostatečně vzrušující verzi Velkého diktátora, který se hodlá prodrat k absolutní moci pomocí psychotroniky. Bohužel v cestě mu stojí mladý a pracovitý český vědec, jenž už dosáhl jistých mezinárodních úspěchů. Joneš se s příběhem moc nemazlí a hrubě črtá jednotlivé momenty a epizody. Důraz klade na spádovitost děje, proto se vyhýbá zbytečným kudrlinkám a nedočkáme se ani nějakých psychologických sond do myslí hrdinů. Vše je podřízeno čtivosti a jednoduchým, nekomplikovaným strukturám. Ne nadarmo kniha vyšla v edici Románových novinek vydavatelství a nakladatelství Práce, které ji definuje jako edici dobré oddechové četby. Myslím si, že tuto definici splňuje Jonešův Souboj mozků do puntíku. Není to četba na přemýšlení, ale na divokou jízdu s vypnutými airbagy.

Mirbu
26.12.2018 4 z 5

Od začátku až do konce velice napínavý děj.

burianek
10.02.2018 5 z 5

Četl jsem už dávno. MOc si nepamatuju přesně děj, ale jen vím, že se mi to moc líbilo. Někdy potom jsem v kině viděl film, dotek medůzy. Tak se mi to motá dohromady, ale i film byl výborný. Budu si to muset zopakovat.

Rafa-P
13.04.2014 4 z 5

Hodně zajímavý a napínavý příběh s rychlým a dynamickým dějem plný neočekávaných událostí a zvratů.

sci-fi lovci nacistů

Alois Joneš