radekk33 radekk33 komentáře u knih

TGM TGM František Emmert

Moc pěkná kniha pojednávající o jedné z největších osobností českých dějin. Kniha je psána velmi stručně a jasně, velmi dobře a rychle se čte. Dle mého názoru se jedná o základní kostru života T. G. M. Jsou v ní obsaženy nejznámější kauzy a události spojené s jeho životem. Potom je na každém, aby si ke konkrétnímu tématu našel podrobnější a rozsáhlejší literaturu.

04.01.2016 5 z 5

Tělo jako posilovna Tělo jako posilovna Mark Lauren

Kniha je dobrým návodem pro cvičení s vlastním tělem. Je stručná, dobře se čte. Je poměrně inspirující. Autor ví, o čem mluví. Trošku je poznat, že je autor Američan:).

02.01.2016 5 z 5

Sociální patologie Sociální patologie Slavomil Fischer

Mnoho literatury na téma sociální patologie není. Každá taková kniha je prospěšná a důležitá. Kniha je psána poměrně stručně a výstižně, dobře se čte. Nijak nenudí sáhodlouhými pasážemi o ničem. Jednotlivá témata jsou dobře řazena. Některá témata jsou ovšem jinde rozpracována lépe a zajímavěji, jiná jsou naopak v této knize zpracována výborně. Každému, kdo má blízko k sociálním vědám bych ji doporučil.

28.12.2015 5 z 5

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Velmi zajímavé čtení, které Vás pohltí. Výborné se čte, i lajk z ní bude nadšen. Zatím je to jedna z nejlepších knih z psychologie, kterou jsem četl. Spousta informací se dá aplikovat v životě, není to jen nějaká suchá teorie, ale spousty a spousty všelijakých výzkumů. Jedná se opravdu o úžasnou a zábavnou knihu.

18.11.2015 5 z 5

Jak sebejistě mluvit s kýmkoli v každé situaci Jak sebejistě mluvit s kýmkoli v každé situaci Emma Sargent

Kniha je velice zajímavá, dobře se čte. Kombinují se v ní veškeré známe taktiky, jak být úspěšný a sebevědomý. Oproti jiným obdobným dílům má spád a je psána poměrně jednoduše stravitelnou a dobře srozumitelnou formou, což jí ovšem neubírá na odbornosti. Jedná se o opravdovou příručku komunikace, která se dá částečně využít v praxi. Z textu je patrno, že se jedná o dílo z VB - vše je skvělé a úžasné, takové to keep smiling:).

07.11.2015 5 z 5

27 manipulativních technik 27 manipulativních technik Andreas Edmüller

V knize je mnoho manipulativních taktik, jsou probírány velmi rychle. Kniha se dobře a rychle čte. Celkově ale kniha příliš zajímavá není, je to spíše rychlokurz asertivity. Asi tak po dvou dnech už si nebudu z toho, co jsem četl, vůbec nic pamatovat.

06.11.2015 3 z 5

Přestaňte být hodní, buďte sami sebou Přestaňte být hodní, buďte sami sebou Thomas d’ Ansembourg

Tak do půlky je kniha velmi nudná, zdlouhavá, špatně se čte. Pořád dokola se opakují stejná moudra, která se stávají velmi únavnými. Druhá polovina knihy je více prakticky zaměřena, více ukázek z praxe, což se mi jeví jako mnohem zajímavější. Knihu bych znovu rozhodně nečetl.

29.10.2015 3 z 5

Asertivně do života Asertivně do života Tomáš Novák

Poměrně zajímavá kniha, dobře se čte. Nicméně píše se tam pořád do kola to samé. Od poloviny je již poměrně nudná.

22.10.2015 3 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Člověk si připomene české dějiny nenásilnou a velice zajímavou formou. Díky knize si dokáži představit život v Čechách z pohledu Karla IV - ekonomicko-politicko-historickou situaci. Dílo se pěkně čte a pohltí Vás. Doporučuji.

21.10.2015 5 z 5

Umění slovní sebeobrany - Nejlepší techniky všech dob Umění slovní sebeobrany - Nejlepší techniky všech dob Matthias Pöhm

Kniha mi nepřišla příliš povedená. Taková nijaká, příliš vtipná mi také nepřišla. Je v ní spousta technik, které člověk v praxi těžko využije. A když se mu bude náhodou některá hodit, tak si na ni nevzpomene.

20.10.2015 2 z 5

Síla pozitivního myšlení Síla pozitivního myšlení Elke Nürnberger

Kniha mě zklamala, což hovoří samo o sobě, když měla působit na rozvoj optimismu:). Něco mi tam chybělo, je to taková spleť teoretických pouček, bez jakékoliv šťávy, poměrně velká nuda, která k optimismu rozhodně nepřispěje.

18.10.2015 2 z 5

Jak prokouknout druhé lidi Jak prokouknout druhé lidi Joe Navarro

Velmi dobrá realistická kniha. Poznatky se dají uplatnit částečně v praxi. Je znát obrovská zkušenost autora.

15.10.2015 5 z 5

Řeč těla Řeč těla Allan Pease

Kniha je velice pěkná. Nicméně výklady neverbální komunikace nejsou tak jednoznačné a lehce rozpoznatelné, jak nám je autoři servírují. Jenom drobná poznámka - autoři se zmiňují, že se dědí některé projevy neverbální komunikace z transplantovaného srdce na nového majitele:). To už na mě bylo trochu moc...

15.10.2015 5 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Jedná se o výbornou knihu. Čte se velmi rychle, takřka jedním dechem. Člověk se v rámci Havlova životopisu dozví i značnou porci dějin 20. stol. Toto období je ve školních osnovách velmi opomíjeno. Kniha líčí Havla nejen jako velkého státníka, ale také jako normálního člověka se svými chybami a vrtochy.

08.10.2015 5 z 5

Pražské židovské pověsti a legendy Pražské židovské pověsti a legendy Vratislav Václav Tomek

Je to taková hůře srozumitelná pohádka.

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Kniha se velmi pěkně a rychle čte. Myšlenky jsou v podstatě správné, ale tak nějak nezapadají do celkového rámce. Postava šamana působí v kontextu velmi kýčovitě. Vyvrcholením celého příběhu je, že se člověk, který nemá o psychologii ani anung, stane takřka za týden psychologem.

08.10.2015 3 z 5

Nejdůležitější bitvy v českých dějinách Nejdůležitější bitvy v českých dějinách Jitka Lenková

Kniha je celkem dobrá pro základní přehled. Možná by neuškodilo věnovat se více důležitým bitvám a méně těm neznámým, nedůležitým. V knize je také obrovské množství překlepů.

Úvahy a projevy Úvahy a projevy Tomáš Baťa

V knize lze nalézt neskutečné myšlenky, která platí beze zbytku do dnešních dnů. Baťa byl vynikající myslitel a člověk. To je osobnost, na kterou můžou být Češi právem hrdí.

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Kdo se chce něco dozvědět o holocaustu, není nic lepšího. Doporučuji přečíst tuto knihu před návštěvou Osvětimi. Člověk se pak na všechno bude dívat úplně jinak. V knize jsou barvitě vylíčeny veškeré hrůzy, jaké si člověk nedokáže vůbec představit.

Tohle by měla být povinná četba!

08.10.2015 5 z 5

Éra prázdnoty: Úvahy o současném individualismu Éra prázdnoty: Úvahy o současném individualismu Gilles Lipovetsky

Jedná se o klasické sociologické dílo charakterizující dnešní svět. Velmi špatně se čte a je poměrně složité a zdlouhavé.