radekk33 radekk33 komentáře u knih

Úvod do neštěstí Úvod do neštěstí Paul Watzlawick

Výborná a poučná kniha. Člověk si po přečtění něco odnese. Částečně funguje jako psychoterapie.

08.10.2015 5 z 5

Všechno dobré je k něčemu zlé aneb Řešení paní Hekaté Všechno dobré je k něčemu zlé aneb Řešení paní Hekaté Paul Watzlawick

Arabský svět – jiná planeta? Arabský svět – jiná planeta? Emíre Khidayer

Není to špatná kniha, nicméně jsem od ni čekal mnohem více. Některé kapitoly jsou spíše vyprávěním příhod autorky. Jedná se o takový rychlokurz arabské kultury.

08.10.2015 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Perfektní kniha, která vykresluje uvažování nacistického člověka.

Prokletí Lídy Baarové Prokletí Lídy Baarové Stanislav Motl

Ač nejsem fandou prvorepublikových hvězd, tato kniha mě fakt dostala. Člověk po přečtění pochopý spoustu historických souvislostí. Dozví se něco o životě lidí v různém období českých dějin. Kniha se čte jedním dechem, je velmi poutavá. Autor je odborníkem.

Modernita a holocaust Modernita a holocaust Zygmunt Bauman

Kniha se zabývá holocaustem, ale v teoretické a sociologické rovině. Kdo se chce o holocaustu skutečně něco dozvědět, není to dobrá volba.

08.10.2015 2 z 5

Obecní policie Obecní policie Pavel Vetešník

Výborná kniha pro strážníky městských policií. Člověk nemusí listovat v mnoha zákonech. Vše najde pěkně ucelené v jedné publikaci. Doporučuji.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Neskutečně nudná kniha. Myšlenek tam není mnoho a ještě k tomu se pořád opakují do kola. Pro život přínos žádný.

08.10.2015 1 z 5

Hlavní myšlenky této knihy by šly shrnout na dvě stránky. Neskutečně zdlouhavá stále se opakující moudra. Špatně se čte. Přínos pro život žádný.

Jak skutečná je skutečnost? Jak skutečná je skutečnost? Paul Watzlawick

Po přečtení anotace se jeví kniha jako velmi zajímavá. Ovšem po prvních řádcích zjistíme, že jde o poměrně složitě uchopitelné a velmi špatně čitelné dílo, které je určeno spíše pro odbornou veřejnost.

08.10.2015 3 z 5

Nataša Gollová - Roztomilé děvče Nataša Gollová - Roztomilé děvče Vladimír Přibský (p)

Kniha působí velmi nesourodě. Různé části na sebe navazují bez spojitosti. O životě herečky se toho mnoho nedozvíme. Pocitů a informací, které si můžeme odnést není mnoho.