Raada Raada komentáře u knih

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Četla jsem takřka jedním dechem, výborně napsáno, jak už je u Browna zvykem i s nečekaným vyústěním. Oceňuji propracovanost příběhu. A příjemná změna byla, že tam tentokrát nebyl pan profesor :D

08.06.2018 5 z 5

Synové Gulagu Synové Gulagu Armand Maloumian

Velmi silný příběh, stojí za přečtení. Z gulagové literatury patří k těm, co vypadají reálně, kniha je zároveň čtivá.

08.01.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Prostě nej :). Tento díl mám asi nejraději, je pohádkový, má spád. Podrobnější komentář snad ani netřeba.

04.01.2018 5 z 5

Úplně mi nevyhovovala forma - scénář. Preferuji psaný příběh, toto pro mě bylo rušivé. Příběh samotný byl hezký, ale asi i díky scénářové formě to nemělo ten šmrnc jako předchozí knihy o HP.

04.01.2018 3 z 5

Kyslíková maska pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem Kyslíková maska pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem Roman Pešek

Knihu vřele doporučuji všem rodičům, jejichž dítě má PAS.

Poruchy autistického spektra Poruchy autistického spektra Kateřina Thorová

Vynikající přehledná odborná publikace o PAS. Velmi hezky strukturovaná, ač odborná, je čitelná i pro širokou veřejnost.

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Z knihy mám smíšené dojmy - na jednu stranu zajímavý pohled 13 letého chlapce s PAS. Na druhou stranu místy jsou jeho odpovědi hodně zjednodušené, může dojít ke generalizaci. Je potřeba knihu brát s větším nadhledem.

04.01.2018 3 z 5

Přečteno jedním dechem. Vřele doporučuji.

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Krásně citlivě napsáno, s čím se mohou potýkat děti, jejichž prarodič má Alzheimera.

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Pozitiva knihy jsou, že je psána čtivou formou, seznamuje s PAS i s AS. Přiblížuje problémy, se kterými se rodiny s PAS potýkají. Co bych knize vytkla jsou některé stereotypy, které mohou negativně ovlivnit rodiče i okolí lidí s PAS - konkrétně jak je pojata medikace a situace, kdy chlapec ohrozil na životě matku.

04.01.2018 4 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Výborná kniha ukazující vlastní zkušenost autorky se schizofrenií

23.01.2011 5 z 5

Záleží na překladu knihy. Plevův překlad mi připadal takřka nečitelný, ale existuje i mnoho modifikací, které jsou velice zdařilé.

30.11.-0001 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem četla několikrát a zřejmě ještě několikrát číst budu, je to jedna z mých nejoblíbenějších knih. O to větším zklamáním bylo filmové zpracování.

30.11.-0001 5 z 5