qydko qydko komentáře u knih

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Konečně detektivka/thriller, která mi sedla. Super čtivá, hezky to odsýpá, baví až do konce. A že je trochu nereálná? No a? To je i Perníková chaloupka nebo Zlatovláska.

22.02.2022 5 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

V komiksové podobě mi tento román přijde ještě mrazivější.

08.02.2022 5 z 5

Život v půdě - Příručka pro začínající půdní biology Život v půdě - Příručka pro začínající půdní biology Hana Šantrůčková

Kniha přehledná, plná obrázků. Jen mohla být psána trochu čtivější formou. I když mám nějaký biologický přehled, louskala se mi velice těžko.

17.01.2022 4 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

S Davidem Heclem sdílíme rodné město, takže tahle kniha byla jasná "must read". Byla jsem se mrknout i na besedě s autory v naší místní knihovně a to mě ještě víc navnadilo. Kniha je skvělá, doteď jsem si myslela, že mě to lítání vlastně až tak nezajímá, ale chyba lávky. Hltala jsem každou novou informaci.

16.01.2022 5 z 5

Pandemie Pandemie Robin Cook

(SPOILER) Děj se trochu vlekl, ale konec mě vyloženě zklamal. Jasný prohřešek proti desateru pátera Knoxe. Když nevíš, jak to vyřešit, prskni tam Číňana.

08.01.2022 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

(SPOILER) Poněkud překombinované, těžko uvěřitelné, nesympatická hrdinka. Celou dobu jsem čekala, že se ukáže, že Jay je členka gangu. Ale čtivé.

02.01.2022 3 z 5

Zpověď knihkupce Zpověď knihkupce Shaun Bythell

K této knize jsem přistupovala zcela bez jakýchkoliv očekávání, četla se mi dobře, jako náhled do života někoho jiného byla zajímavá, postavy sympatické. Taková reality show bez sexu s inteligentními aktéry.

21.11.2021 5 z 5

Záhadná zoologie Záhadná zoologie Vojtěch Alberto Sláma

První půlka knihy fajn, ale druhá příšerná.

03.11.2021 3 z 5

Hotel Poslední naděje Hotel Poslední naděje Nicki Thornton

(SPOILER) Detektivka? Dost nuda. Sirotek, kterého terorizují manželé, u kterých žije, a jejich dcera zrovna tak. Dělá všechny práce, dokonce ho zavírají do skříně s košťaty. A pak se najednou přimotají do děje kouzelníci a on zjistí, že je po matce asi jeden z nich a nabídnou mu studium magie... co mi to jenom připomíná.

04.10.2021 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Moc jsem nevěděla, do čeho se to pouštím... ale proč ne, na léto fajn čtení - stará dobrá Anglie, čtivě napsáno... to pak ani člověk moc neřeší, jak je to vlastně blboučké.

26.07.2021 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

(SPOILER) Celý děj byl docela fajn, ale závěr mě totálně zklamal. Čekala jsem nějaké "wow" rozuzlení a houby houby, zlatá rybko. A pořád dumám, proč se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje.

24.05.2021 3 z 5

Dinosauří peří Dinosauří peří Sissel-Jo Gazan

Neskutečně mě iritovaly faktické i pravopisné chyby, ale jinak fajn.

25.03.2021 5 z 5

Kyjovský bigbít Kyjovský bigbít Matěj Černý

Skvělý počin. Autorovi skládám hold a blahopřeju k super knize.

14.03.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

(SPOILER) Čtivá kniha to je, o tom žádná, ale jinak nevím. Děj tak nějak nudný, předvídatelný a ta epizoda na konci, co má být jako zásadní šok a dějový zvrat... no nevím, mě přišla nějak navíc a trochu divná. Taková honba za finálovou tečkou za každou cenu, i když se tam moc nehodí.

13.03.2021 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Už dlouho jsem se na ni chystala, ale pořád se nemohla dokopat. Teď se mi šikla do výzvy. Překvapilo mě, jak dobře se mi četla a jak mě bavila. Vážné téma pohledem malé holky. Člověku se až nechce věřit, že se něco takového mohlo odehrát ve dvacátém století.

28.02.2021 5 z 5

Tajemství a záhady Tajemství a záhady Arthur Conan Doyle

Super kniha pro milovníky klasických duchařských historek z pera jednoho z nejlepších vypravěčů.

18.02.2021 5 z 5

Poslední rodina v Anglii Poslední rodina v Anglii Matt Haig

(SPOILER) Tak nevím, zezačátku jak pohádka pro děti a pejskaře a pak takový temný konec. Začínám se trochu bát svého psa.

10.02.2021 4 z 5

Atlas literárních míst Atlas literárních míst Cris F. Oliver

Příjemná procházka známými světy. Jen mě trochu iritoval český překlad, který ne vždy korespondoval s překladem knihy z daného světa (Hunger games: Hladové hry x Hry o život).

31.01.2021 4 z 5

Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Z deníku dočaskářky – Ten pes je chuligán! Olga Minaříková

Po zkušenosti s Gumpem jsem se trochu bála, ale zbytečně. Kniha je bezva, příjemný nadhled, historky nepřitažené za vlasy a trocha osvěty. Fajn jednohubka pro milovníky chlupáčů.

14.01.2021 5 z 5

Kalibův zločin Kalibův zločin Karel Václav Rais

Trochu jsem se bála, jestli mě bude taková kniha bavit a světe, div se, byla fajn. Evidentní důkaz, že tchyně jsou největší zlo už desítky let. :)

14.01.2021 3 z 5