Půca4 Půca4 komentáře u knih

Krvavá řeka Krvavá řeka Jeffery Deaver

Deaver je můj nejoblíbenější spisovatel detektivek, ale k téhle knížce jsem si vůbec nenašla cestu :( Nebavila mě, četla jsem jí bez chuti a dlouho. Je to první knížka, kde u něj dávám jinak než 5*, takže svým způsobem na ní nikdy nezapomenu! :D

13.12.2016 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Knížka, která nenadchne, ale ani neurazí.

07.12.2016 4 z 5

Poslední šance Poslední šance Dick Francis (p)

Upřímně tohle byla zatím nejslabší knížka od Francise. První půlka se šíleně táhla, ale druhá měla pěkně spád a dočetla jsem jí rychle.

30.11.2016 4 z 5

Ty, lásko, pozdravena buď Ty, lásko, pozdravena buď Jaroslav Seifert

Jiné sbírky mě bavily více, ale i tak jsou to skvělé básně.

22.11.2016 4 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Jsou detektivky, které jsou nudné, nezáživné, mají táhlý děj ... to se rozhodně nedí říct o Lovci očí! Snad mi přišla až moc akční, protože jsem jí přečetla během dvou odpolední. Doporučila bych knížky číst rozhodně popořadě, budete pak lépe v obraze, co se týče děje i postav. Konec naprosto nepředvídatelný, až jsem se trochu ztratila v tom zvratu a těžko si spojovala ty chvíle a místa jak co mohlo být a proč. Autor na mě rozhodně zapůsobil a těším se na další knížky od něj.

22.11.2016 5 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Detektivku jsem dostala k narozeninám, aniž bych si o ní předem řekla, takže jsem se pustila do knížky, o níž jsem nic nevěděla. Přestože nebyla severská, na které jsem zvyklá byla opravdu dost dobrá! Konec mě vážně ohromil!

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Hercule Poirot - naprostá srdcovka! Miluju styl psaní paní Agathy Christie. Napínavý příběh, četl se sám!

Revival Revival Stephen King

Zatím první knížka od Kinga. Četla jsem jí dlouho, nemohla jsem se pořádně začíst, ale přece jen mi přišla vážně hodně napínavá a originální! Doufám, že ostatní knížky budou o něco lepší, nerada bych tohohle autora zavrhla :)

09.11.2016 3 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Nápad skvělý, číslování stránek taky originální :D Ale pořád mi přijde, že tomu něco chybělo .. Každopádně se na další knížky od tohoto spisovatele moc těším! :)

09.11.2016 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Já si nemůžu pomoct, ale mě se tenhle příběh neskutečně líbí. Sama jsem ho hrála na základní škole, byla na něm v divadle a tak mi tak nějak přirostl k srdci.
Budu si ho psát i k maturitě :)

09.11.2016 5 z 5

Oscar Wilde & vraždy za svitu svíček Oscar Wilde & vraždy za svitu svíček Gyles Daubeney Brandreth

Jsem neskutečnou obdivovatelkou Oscara Wildea, proto když jsem viděla knížku v knihovně, neváhala jsem a půjčila si ji. Podle recenzí jsem se jí přece jen trochu bála, nevěděla jsem vůbec, co od takové knížky očekávat. A bylo to naprosto úžasné! Oscar v roli "rádoby vyšetřovatele" byl neskutečný! Líbilo se mi další propojení postav jako třeba Arthur Conan Doyle. Nikdy jsem se s podobnu knížkou nesetkala a určitě nezůsanu jen u téhle.
Prosím víc takových knížek !!! :D

08.11.2016 5 z 5

Štěně k Vánocům Štěně k Vánocům Megan Rix

Rozhodně zajímavé počtení co se týče práce nebo výcviku asistenčních psů. Sama nevím, jestli bych takovou práci mohla dělat. Tím myslím umět se rozloučit se štěnětem, o které jste se ve dne v noci půl roku starali. Rozhodně se mi ale knížka líbila a s radostí se do podobných pustím znovu.

19.10.2016 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Upřímně jsem si toho od knížky moc neslibovala, ale naprosto předčila má očekávání! Hodně jsem se u toho nasmála. Takové oddechové čtení a vcelku se dokáže člověk nad tím zamyslet.

19.10.2016 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Pro mě asi trošku slabší než V lese visí anděl, ale i tak dám 5*!

18.10.2016 5 z 5

Pulz Pulz John Lutz

Naprosto luxusní knížka!! Napínavý děj, četla se sama. Žádné nudné pasáže, ale plynulý děj. Naprosto mě nadchla! Opět úžasný tým vyšetřovatelů, hodně krát jsem se s nimi zasmála.
Kdo má rád nechutnosti a specifické sériové vrahy, je to něco pro něj!!
5* a doporučení!

07.10.2016 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Knížku jsem našla jen ze zvědavosti a rozhodně nelituji! Hltala jsem každou stránku, nikde jsem se nenudila a nic z toho mi nepřišlo zbytečné nebo přehnané. Takový vážně skvěle napsaný thriller !!! 5*

03.10.2016 5 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Další skvělé oddechové čtení pro milovníky zvířat. Líbila se mi snad více než předchozí a tak dávám 4*. Knížka se mi akorát hodí do Čtenářské výzvy: Kniha vydaná poprvé v roce 2016.

22.09.2016 4 z 5

Čerň a stříbro Čerň a stříbro Paolo Giordano

Takový obyčejně neobyčejný příběh. Rakovina je bolestné téma a autor dokázal psát jednoduše o složitých věcech.

08.09.2016 4 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Já nevím ... po prvním díle velké zklamání..

08.09.2016 3 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Takové oddechové čtení povídek. Najdou se v nich hlavně milovníci koček, ale ne jen oni! Těším s na další díl. 3*

08.09.2016 3 z 5