Krvavá řeka

Krvavá řeka https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60032/krvava-reka-60032.jpg 4 284 34

John Pellam série

Vyhledavače filmových exteriérů Johna Pellama přivádí natáčení do městečka Maddox, bezútěšného zapadákova stiženého vysokou nezaměstnaností. Jakoby řízením neúprosného osudu se Pellam nechtěně stává nepřímým svědkem přestřelky, při níž zahynou dva lidé a další ochrne. Zdánlivě nevinný incident z Pellama činí pěšáka ve vysoké mafiánské hře – figurku, kterou je třeba za každou cenu odstranit ze šachovnice. Federální i místní policie mu chce nyní co nejrychleji rozvázat jazyk. Gangsteři představovaní úskočným Ralphem Balesem ho naopak chtějí co nejrychleji umlčet. A jistá tajemná blondýnka ho prostě chce jako takového. Pellam se tak bezděčně ocitá uprostřed ponurého městečka plného chmurných tajemství a smrtelných nástrah. Jeho život jako by se stal barvitou kopií filmu, který se v Maddoxu natáčí – příběhu ve stylu Bonnie a Clyde.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

Bloody River Blues , 1993

Forest66
14.09.2023 odpad!

Je mi záhadou, jak mohl stejný autor, který napsal případy Lincolna Rhyma a Kathryn Danceové napsat sérii o Rune. Ale to, co z něho vypadlo tentokrát, to jsem si nedovedl ani představit. Tak povrchní a iracionální škvár, bez špetky napětí a plný nesmyslů jsem už dlouho nečetl. Kdybych nechával knihy nedočtené, tohle by rozhodně byla jedna z nich

Meda77
27.02.2023 2 z 5

Naprosto nezáživná a nudivá kniha od autora, který jinak psát umí. V žánru detektivním úplný průjem a žánru beletrie taktéž. Kniha byla zřejmě publikována kvůli vydavateli. Není zde ani pořádný námět na děj, celá kniha působí chatrně, bez nějaké snahy se vyvíjet, jen tupé popisování okolí a podobně. Naprosto souhlasím se všemi negativními komety od ostatních uživatelů. Nedoporučuji a chabé 2starsy.Považuji za ztracený čas.

Luigi1
01.01.2023 4 z 5

Tato kniha mě nějak nenadchla,spíš bych řekl zklamání.

luksky
24.10.2022 2 z 5

Mně to přišlo slabší než první díl, nějak se mi to táhlo.

Dédečko75
08.02.2022 4 z 5

Napínavé ale slabší čtení

ThomasRuhe
01.03.2020 3 z 5

Celkem to ušlo, teda, že bych se z toho posadil na zadek tak to zas ne, ale protože mám styl Deavera rád tak jsem to přečet v pohodě. Navíc se zde najde pár povedených momentů, které děj vylepšují. Tak tedy solidní průměr 3/5.

Merlinit
05.11.2019 4 z 5

I přesto, že autora miluji, je J.Pellam jako hlavní hrdina tak trochu bezbarvý a omšelý.

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Určitě mám radši příběhy Rhyma, i když je to od stejného autora, tyto díly se mi zdají nějak jiné, jakoby jim něco chybělo. Asi to dělá, že to stále přirovnávám k vyšetřování Rhyma.

Reat
27.03.2019 4 z 5

Dost dobré, řekl bych. Dokonce bych dodal, že až překvapivě, s ohledem na zdejší vesměs negativní komenty s ujištěním, že jde zřejmě (totiž téměř jistě) o nejhorší Deaverův počin. Četl jsem první dva díly ze série "John Pellam" a oba se mi líbily dost, takže se opakuji, ale buďto jsou ostatní Deaverovky naprosté bomby nebo jsem čtenář-blb. Příjemné prostředí maloměsta, včetně steaků, piva, opuštěných budov i ulic a v neposlední řadě špetka erotiky...tohle mě prostě baví. A jelikož je to poměrně úsporné, co se týče stránek a rozevlátosti děje, bavil jsem se až do konce. Fakt, hodně v pohodě.

Skalara
03.03.2019 2 z 5

První díl jsem dočetla stěží, ale řekla jsem si, že této sérii dám ještě šanci. Přišlo mi to ještě horší než ten první díl. Asi zkusím jiné série nebo knihy od tohoto autora.

martina.riz
07.08.2018

Asi nejslabší kniha od Deavera.

petrpospa
16.12.2017 2 z 5

Dnes píšu třetí komentář k tomu, co jsem za posledních 10 dnů přečetl. Knížku mám před sebou, musel jsem ji otevřít a očima přejet pár řádků na vnitřní straně přebalu, abych si připomněl, o čem to vůbec bylo. Z tohoto pohledu by to bylo zřejmě bez hvězdičky. Na druhou stranu úplně blbě napsaný to taky není, ale i autor možná věděl, že nejede na sto procent a tak to naštěstí utnul na necelých 300 stránkách. Pro mě za dvě, možná za tři (ale to už bych trochu nadržoval).

postrach
25.10.2017 4 z 5

Jak už to bývá,když autor napíše spoustu knih.Ne všechny se povedou.Zvlášť,když se jedná o prvotiny a přepisovaná knihy.Hodně odlehčená detektivka.Takových má autor víc.Další kámen úrazu.Takových autorů a knih,je spousta.

MichalHoráček
28.08.2017 odpad!

Nudné... zdlouhavé... zmatené... A když se mě někdo za pár dní zeptá o čem to bylo, tak už si nebudu pamatovat. Taky jsem to čet hodně dlouho s několikadenními přestávkami a vždy jsem musel docela vzpomínat, co jsem vlastně už přečetl a co se tam odehrávalo...

moudivlacek
08.04.2017 3 z 5

Tenhle díl mě vůbec nenadchl, po prvním jsem docela zklamaná, dějem i závěrem. Snad další bude lepší.

HanWali
22.01.2017 1 z 5

nudná a fakt slabá....

Adýsek69
18.12.2016 2 z 5

Dvě hvězdičky jen za to, že z 288 stránek bylo dobrých jen asi 50.
Tato knížka byla velice obtížná na čtení, zdlouhavá a nudná.
Na mě tu bylo zbytečně moc jmen a celkem to byl takové nepřehledné.
Pokud se někomu líbilo na 100% závidím, ráda bych z toho měla taky takový pocit.

Nelly
16.12.2016 2 z 5

Pro mne zatím nejhorší Deaverova kniha - vůbec bych ji neřadila stylem k detektivkám, navíc byla příliš nudná, roztáhlá a bohužel to nezachránil ani trošku akčnější konec na pár stránkách. Vůbec bych řekla, že série s Pellamem je nepovedená.

Půca4
13.12.2016 3 z 5

Deaver je můj nejoblíbenější spisovatel detektivek, ale k téhle knížce jsem si vůbec nenašla cestu :( Nebavila mě, četla jsem jí bez chuti a dlouho. Je to první knížka, kde u něj dávám jinak než 5*, takže svým způsobem na ní nikdy nezapomenu! :D

koki.veru
14.10.2016 4 z 5

Pro mě docela zklamání. Po dlouhé době jsem opět dostala chuť na Deaver, tak jsem se vrhla na tuhle knížku, ale bohužel asi zatím nejslabší knížka od tohoto spisovatele. Chyběl mi zde trošku akčnější a napínavější děj, tak jak jsem u Deavera zvyklá. Což ale neznamená, že to byla špatná knížka.